Skocz do zawartości

Blondynka szuka holownika...


Ewa0208

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam propozycję takiego autka. Doskonałe do codziennej eksploatacji, jak i jako holownik,  np.http://otomoto.pl/hyundai-santa-fe-ii-fabryczny-gaz-lpg-automat-jasne-skory-o-C35957180.html

 

Ja mam takiego robotnika. Na haku ma DMC 2200 kg. Ciągam przyczepę DMC 1400 kg (zmniejszona z 1500 kg). Autko jeździ z nią jak się patrzy. Sprawdzone empirycznie na górskich drogach kraju Basków w Hiszpanii i w Masycie Centralnym we Francji.

 

Bardzo dziękuję za ten rzeczowy wpis na temat :)

O takie informacje, poparte własnymi doświadczeniami mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nikt nie proponował CRV ?

CAptivia/Antara

Jeśli ma być bardziej terenowo to vitara

 

sam szukam 4x4 z DMC do 2500kg i nie jest łatwo

 

Forester nie a taka kasę, IIgen ma juz 6-7lat i kosztuje ponizej 40kzl

III gen odradzaja (oglądałem takiego i już miał rdze na drzwiach)

 

santek to podobno niezle auto, o ile komuś uroda pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wszystkich przedstawionych tu propozycji Volvo bije wszystko inne na głowę.

Dość duże, mocne, nowoczesne, bardzo wygodne, dobrze wykończone i ..... markowe!

Jeżdżąc tym masz komfort osobówki a nie traktora.

Minusem jest to że koszt napraw będzie pewnie wyższy niż w przypadku aut popularniejszych, ale wszystko inne to zrekompensuje.

 

Spójrzmy do wnętrza, tam widać że jednak w postach koleżeństwo porusza się między niebem a piekłem.

 

 

post-3476-0-42324000-1424164825_thumb.jpg

post-3476-0-65814100-1424164836_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali co swoje. Ja polecam Forda Galaxy 2,3 L . DMC 2450. Moja przyczepka ma 1050 . Razem jak nie trudno policzyc równe 3,5 T. Zagazowany fabrycznie z przyczepą pali ok. 14 litrów gazu , oczywiscie przy jeżdzie 80-max 90 km/h. Proponuje wersję z automatyczna skrzynią biegów i masz wiatr z głowy z przekładaniem biegów przy wzniesieniach. Dodatkowe biegi na ruszanie z obciążeniem pozwalają na ruszenie z przyczepką nawet pod górkę.Po wyjęciu tylnych siedzeń pozostaje jeszcze miejsce dla  4 pasażerów i mnóstwo miejsca na bagaż. / samochód zarejestrowany jest dla 7 osób/.  

post-258-0-57948200-1424191983_thumb.jpg

Edytowane przez Rysiaczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego...

 

http://otomoto.pl/ford-kuga-i-4x4-pl-salon-serwis-vat23-C35670177.html

 

Mam nadzieję że tym razem szanowne grono nie zarzuci mi prostackiego gustu. Szkoda tylko że nie wszyscy wypowidający chwalą się swoimi brykami...

Osobiście odradzam Volvo ale to tylko moje zdanie. Czasy świetności tej marki dawno minęły a obecne modele jeżdźą do końca gwarancji a potem to rosyjska ruletka...

Naparawy nawet poza ASO są ogromnie drogie ze wzgl na poziom skomplikowania, ceny częsci no i pułap wyjściowy własnie u dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa

 

A ja polecam coś takiego http://otomoto.pl/citroen-c-crosser-2-2-150ps-exclusive-C35971464.htmljezdziłem takim autkiem z dużą przyczepą 1600 kg - muszę przyznać, dla mnie super, co najważniejsze DMC - 2410 kg - mieścisz sie w limicie do 3,5 tony. Moje auto które sprzedałem, dwa lata temu - wykorzystywane jest teraz do jazdy po miescie, mam kontakt z obecnym właścicielem i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jest wiele fajnych aut i w kasie o której tu mowa można trochę poprzebierać.

ale żaden, nawet najfajniejszy opis nie zastąpi próbnej jazdy :) 

tak wiec proponuje poświecić 2-3 dni i pojeździć po dużych komisach i przejechać sie (niekoniecznie z zamiarem zakupu) paroma modelami.

z własnego doświadczenia wiem ze szczególnie u kobiet :) ważne jest to jak sie czują za kółkiem (facet niezależnie  czy w tirze czy w gokarcie się odnajdzie) :)

pozdr

ps.

nie był bym sobą ... proponuje jeepa compassa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santa Fe -  ma wszystko co trzeba, niestety DMC 2520 czyli Viatoll.
Ford Galaxy - pojemnościowo super, ale preferowany jednak SUV z bagażnikiem 500-550ltr

rafal.wosik - to chyba odpowiednik Outlandera, napisz jaki miałeś silnik.

Z volvo xc60 szukamy opinii o wersji z silnikiem benzynowym 2.0T - 203KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa masz racje jest to odpowiednik Outlandera, oraz Peugeot 4007, silnik miałem 2,2 diesel. 115 KW - 160 KM. wersja 7 osobowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ewa masz racje jest to odpowiednik Outlandera, oraz Peugeot 4007, silnik miałem 2,2 diesel. 115 KW - 160 KM. wersja 7 osobowa.

 

Jeśli chodzi o zawieszenie i karoserię to tak, natomiast Outlander miał i silnik 2.0 (TDI z VW) i 2.2 (HDI), natomiast jego klony, czyli Peugeot i Citroen tylko 2.2 HDI. Moc dla 2.0 to 140 KM, a dla 2.2 156 KM.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santa Fe -  ma wszystko co trzeba, niestety DMC 2520 czyli Viatoll.

(...)

 

Dane dot. Sanciaka 2,7 v. II, czyli z okresu  2006-2012 podane http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/hyundai/santa-fe/ii/suv/silnik-benzynowy-2.7-i-v6-24v-189km-2006-2010/niekoniecznie muszą być zgodne z tym co jest wpisane do dowodu rejestracyjnego.

 

Zadzwoń do właściciela i spytaj o DMC, dowiesz się co i jak. Np. mój osiołek mając 4WD i automatyczną skrzynię ma wpisane DMC 2250 kg i MW 1750 kg.

 

Oprócz Sanciaka jeszcze bardzo ciekawe są trochę mniejsze, czyli SUV Hyundaia Tucson.

Ostatnio sporo ludzi się do nich przekonało, je nabyło i są zadowoleni.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.