Skocz do zawartości

tatadyrektor i jego Qek Junior


tatadyrektor

Rekomendowane odpowiedzi

Złapała mnie ostatnio wielka chęć zakupu jakiegoś kultowego pojazdu, a że coś się nie mogę zdecydować na auto, to zakupiłem już przyczepkę do niego :] .

post-10517-0-12269100-1423606242_thumb.jpgpost-10517-0-70648700-1423606270_thumb.jpgpost-10517-0-26673500-1423606304_thumb.jpgpost-10517-0-08899300-1423606413_thumb.jpgpost-10517-0-10488300-1423606425_thumb.jpgpost-10517-0-15890300-1423606443_thumb.jpg

Mam już zestaw z RFN, teraz wypada stworzyć z NRD........a potem może z PRL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne wrażenia po zakupie:

przyczepka bardzo ładnie utrzymana, oprócz tylnych lamp i zasłonek wszystko oryginał, kuchenka do odświeżenia, pewnie coś tam się jeszcze do zrobienia znajdzie, ale nie będzie tego wiele,

super się prowadzi, jeździłem parę lat z małą Niewiadówką..... w prowadzeniu przepaść,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit- troszkę się naszukałeś zanim kupiłeś..... nie żal było sprzedawać ? mam nadzieję że chociaż została na forum .Qek jest moim zdaniem taką specyficzną budką. Nie jest to szczyt  marzeń na dłuższy wypoczynek, ale na takie krótkie wypady, gdzie ma służyć jako sypialnia i nie chce się targać za sobą dużej przyczepy- rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit- troszkę się naszukałeś zanim kupiłeś..... nie żal było sprzedawać ? mam nadzieję że chociaż została na forum .Qek jest moim zdaniem taką specyficzną budką. Nie jest to szczyt  marzeń na dłuższy wypoczynek, ale na takie krótkie wypady, gdzie ma służyć jako sypialnia i nie chce się targać za sobą dużej przyczepy- rewelacja.

 

No naszukałem sie i żal ogromny było sprzedawać ... żal też by stała nieużywana :hmm:  Ale została na forum i to w dobrze mi znanych rękach  :]  zastrzegłem też sobie prawo pierwokupu gdy będą chcieli sprzedać  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris-66- Qek Junior  w Polsce jest przyczepką  dość unikatową, nie często występującą w ogłoszeniach, jak i spotykaną na drodze, czy kempingu. Stanowi na pewno jakąś ciekawostkę. Jest również bardzo specyficzny konstrukcyjnie-mała waga- DMC z hamulcem 500 kg. MW ok. 360- 385 kg.(nie ważyłem, różnie źródła podają), zawieszenie- wahacz, sprężyna, amortyzator, zawieszona bardzo nisko nad ziemią, jej wysokość całkowita od ziemi także jest bardzo niewielka bo 205 cm., wykonana łącznie z meblami z laminatu, tak więc nie ma  za bardzo do czego jej porównać. Czasem mylnie porównywana jest z Niewiadówką, ale są to tak różne przyczepy, że osoba poszukująca Qeka raczej nie kupi dla siebie Niewiadówki i na odwrót. W związku z tym ciężko określić jej wartość..... dla jednej osoby nie będzie nic warta..... druga na same poszukiwania wyda już nie małą sumkę. Jeśli jesteś zainteresowany taką przyczepką, to najlepiej jak sam sobie określisz, ile dla Ciebie jest ona warta. Dobrze by było obejrzeć to cudo na żywo, upewnić się czy na pewno chce się posiadać taki wynalazek, w rzeczywistości jest mniejsza niż się wydaje patrząc na zdjęcia :]   Na pewno dużą jej zaletą jest bardzo niski koszt jej utrzymania. Zakup i doprowadzenie jej do takiego stanu jaki chcemy osiągnąć jest jakimś większym wydatkiem (w zależności od szczęścia w zakupie i planu na efekt końcowy), ale potem to już grosze.......Ja osobiście polecam i życzę owocnych "łowów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że tylko tak słodzę, to napiszę do czego ta przyczepka się nie nadaje. Nie nadaje się

... na stróżówkę, budowę, smażalnię frytek itp. bo za droga (nawet jak się trafi tanio, to lepiej sprzedać drożej, niż zepsuć)  za mała ,

  .... na dłuższy wypoczynek, bo za mała i mało komfortowa także nie polecam jej jako jedynej przyczepki zwłaszcza rodzinom z dziećmi,

...... na wyjazdy kiedy są już chłodne noce, bo może nas obudzić hałas naszych zębów.

.......dla osób którym nie chce się rozkładać przedsionka, bo w przypadku tej budki to jedyna przestrzeń życiowa

Edytowane przez tatadyrektor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris-66- Qek Junior  w Polsce jest przyczepką  dość unikatową...............................

 

Wszystko o niej wiem , spałem kiedyś przez tydzień więc znam plusy i minusy i mogę porównać sobie z niewiadówką które też miałem 

 

latać po niemcowni za nią nie chce mi sie, aż tak jej nie pożądam, ogłoszenia przeglądam jak mi sie przypomni więc szansa na zakup jest nikła 

 

ciekaw byłem ile dałeś i czy u nas ją znalazłes czy od niemca wyrwałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.