Skocz do zawartości

Urządzonko do ogrzewania dla Penera


PENER

Rekomendowane odpowiedzi

Czy testował już ktoś z Was takie urządzonko :

http://www.interloop.pl/2807.html

Będzie bardzo przydatne do ogrzewania kampera na kempingach , gdzie enel jest zryczałtowany , ewntualnie na zlotach gdzie jest on wliczony w koszt pobytu.

Mam okazję kupić taką nową nagrzewnicę za  stówkę , mam tylko obawę czy da sobie radę gdy nad ranem temperatura na zewnątrz będzie nieraz bliska zeru.

post-16083-0-72678200-1423599751_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak, jak napisał Kol. Commander.

Dosyć dużą przyczepkę np. ok. 6 m. wewnątrz, ogrzeje dobrze grzejnik 2 kW, oczywiście z różnych względów, w zastosowaniach karawaningowych i przy mocy 2 kW, regulacja lub chociaż przełączanie mocy są niezbędne (np. ustawienia 0,5 kW; 1 kW; 2 kW). Wszystko zależy od budowy instalacji wewnętrznej przyczepy / kampera, przyłącza zewnętrznego łącznie z przewodem łączącym i temperatur zewnętrznych.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i takie pomysły najczęściej psują dobrą atmosferę zlotów , w postaci braku energii i ogólnego zaciemnienia - ale przecież wszyscy grzeją gazem :pad: .

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś za 30 zł z auchan. Działa super. termostat pozwala ustawić odpowiednią temperaturę. W niewiadówce grzałem tylko tym, w KIPie mam gazowy piecyk który działa super.

1627_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i takie pomysły najczęściej psują dobrą atmosferę zlotów , w postaci braku energii i ogólnego zaciemnienia - ale przecież wszyscy grzeją gazem :pad: .

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

:] :] :] :]   No właśnie ! Jak były takie tematy, to wszyscy pisali, że na kempingu wystarcza zabezpieczenie 6 A :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że również mam alternatywne ogrzewanie, jednak rzadko z niego korzystam bo ja dziki jestem ale tam gdzie zachodzi konieczność, to ogrzewam się promiennikiem IR. Moc przełączalna 400 lub 800W

Wysoka skuteczność grzania, rzadko korzystamy z pełną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisał Kol. Commander.

Dosyć dużą przyczepkę np. ok. 6 m. wewnątrz, ogrzeje dobrze grzejnik 2 kW, oczywiście z różnych względów, w zastosowaniach karawaningowych i przy mocy 2 kW, regulacja lub chociaż przełączanie mocy są niezbędne (np. ustawienia 0,5 kW; 1 kW; 2 kW). Wszystko zależy od budowy instalacji wewnętrznej przyczepy / kampera, przyłącza zewnętrznego łącznie z przewodem łączącym i temperatur zewnętrznych.

IMHO

Kristofer nie wiem czy dokładnie wczytałeś się w opis urządzonka , pisze tam wyraźnie , iż ma przełącznik redukujący pobór mocy oraz termostat. Jeśli załóżmy ustawię go na temperaturę 25*C wewnątrz  kampera to przy temperaturze zewnętrznej  powiedzmy 10*C kamperek nagrzeje się zapewne w ciągu godziny przy max obciążeniu, Gdy już wskazana temperatura zostanie osiągnięta to można zredukować pobór mocy o połowę a ustawiony termostat załączać będzie urządzonko optymalnie. Tak więc będę eksploatował tę nagrzewnicę w pracy ciągłej 3 kW raptem godzinę czy też pół godziny w zależności od warunków na zewnątrz.

Dziwią więc mnie obawy wypowiadających się tu forumowiczów. Pytałem o test urządzonka a okazało się , iż sieję tym małym grzejniczkiem postrach. Czy na wszystkich kempingach zasilanie enel bazuje na drutach z alu , chyba nie ( no może oprócz Przybrodzina )

Edytowane przez PENER (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zauważyłem, że jesteś bardzo złośliwy :nono:

 

A z jaką Ty ironią podchodzisz do większości moich wypowiedzi to tego nie widzisz !

Skoro awansowałeś tu  do rangi moderatora to bądź choć w minimalnym stopniu obiektywny. Do tej pory dobrze wychodzi Tobie tylko odstraszanie nowicjuszy z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.