Skocz do zawartości

Gdzie jeszcze coś ciekawego na południu Polski ?


dawidknaus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie/Panie, zamierzam objechać sobie w tym roku południe Polski,kolejno nie będe wybierał,przy ustaleniu sztywnej trasy będzie kolejność miejscowości,a więc jade,Częstochowa,Oświęcim,Wadowice,Wieliczka,Kraków,Zakopane,Morskie Oko,gdzie jeszcze moge znaleść coś ciekawego w tych okolicach + - 100km,robie objazdówke,kampingi odpadają,nie lubie

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To zależy co Cię (Was) interesuje... Muzea, rośliny, zwierzątka, parki krajobrazowe (narodowe), jazda konna, dobre jedzenie, lasy, browary, akweny, parki wodne, miejsca dla dzieci, kopalnie, militaria, wspinaczka, kajaki, miasta, wsie... Musisz sprecyzować oczekiwania, wtedy coś się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Postaram się coś dorzucić żebyś miał na trasie

 

1.Pociągi w Chabówce (muzeum)

2. Park linowy w Krościenku

3. Szczawnica - spływ Dunajcem i trasam przełomem Dunajca na Słowację do Czerwonego Klasztoru (gorąco polecam)

4  Letni Tor sameczkowy w Kluszkowcach - super zabawa (masz bliźiutko super kamping Polana Sosony zeby się zaczepić)

 

Nie wiem co Cię jeszcze interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,kampingi odpadają,nie lubie

(masz bliźiutko super kamping Polana Sosony zeby się zaczepić)

 

Co z tego, że dobry, jak nie lubi....

 

Wracając do pytania to nie wiemy w którą stronę od Zakopanego Dawid chce ruszyć:

  • na wschód
  • na zachód

Mam wrażenie, że On sam nie wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisano - określ co cię interesuje

 

A tu kilka propozycji:

- Zator - energylandia (park rozrywki)

- Inwałd - park miniatur

- Rabka - Rabkoland

- Ojców / Pieskowa Skała (Grota Łokietka, Zamek, Maczuga, Ojcowski PN itp.)

- szlak Orlich Gniazd od Częstochowy do Krakowa

- Krynica Zdrój

- Nowy i Stary Sącz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spablo1 sztywnym celem trasy jest Morskie Oko,chciałem po drodze zachaczyć coś ciekawego,pozwiedzać,pokazać dzieciakom kawałek histori,i kilka ciekawostek,nigdy nie byłem w górach,zjezdziłem 20% europy a gór nigdy,

-spływy takie atrakcje kajakowe pontonowe raczej odpadają za małe dzieciaki

-lokalne zabytki,fajne ciekawe miejsca,może być kawał zaoranego pola byle był widok urokliwy,nie potrzebuje wygórowanych miejsc,z tego co podrzuciliście napewno coś wykorzystam.

Czy sam niewiem gdzie jechać,może i nie wiem,zawsze ustalam jeden cel a reszta to spontany,zapada decyzja skręcamy w lewo to skręcamy,w prawo to w prawo,decyzji podjętych na miejscu nigdy nie odwołuje,także zawsze z zakopanego moge sie znalezć w szczecinie wiecie o co mi chodzi :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecałbym Kotlinę Kłodzką, ale to dość spora odległość od Zakopanego (prawie 400 km). Nie da się jednak ukryć, że to też Południe Polski :)

Tam jednak byłoby co robić.

A samo Morskie Oko ? Nie wiem w jakim wieku masz dzieci, jednak jeśli są zbyt małe, obawiam się, że jedynym co zapamiętają będzie kilkunastokilometrowa marszruta :pad: Chyba, że są tego nauczone. No i te tłumy ludzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacerek dobrze zrobi,jak sie wyrobie z wagą to wezme rowery zawsze lepiej,jak nie to spacer jak sie patrzy,Kotlina kłodzka powiadasz,kiedyś czytałem twoje opisy wakacji,utkwiła mi piekna droga w lesie bardzo nietypowa,kurcze niemoge teraz znaleść,zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie wyrobie z wagą to wezme rowery zawsze lepiej,

 

Niestety nie wolno rowerami   :miga:

 

kiedyś czytałem twoje opisy wakacji,utkwiła mi piekna droga w lesie bardzo nietypowa,kurcze niemoge teraz znaleść,zobaczymy

 

Znajdziesz to u mnie w stopce ---> Wakacje 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacerek dobrze zrobi,jak sie wyrobie z wagą to wezme rowery zawsze lepiej,jak nie to spacer jak sie patrzy,Kotlina kłodzka powiadasz,kiedyś czytałem twoje opisy wakacji,utkwiła mi piekna droga w lesie bardzo nietypowa,kurcze niemoge teraz znaleść,zobaczymy

Kursują też wozy na Morskie Oko, Jednak kto wie co bliżej sezonu,czy znów jakieś konie nie popadają...

Morskie Oko cieszy oko :]  przepiękny widok, ale te tłumy :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Oświęcim i Wadowice to tanio polecam kamping w Międzybrodziu Żywieckim po górą Żar. Miejsce wypadowe świetne. Do Oświęcimia 40 km, do Wadowic tyle samo do Zatora, który polecam 50. W Zatorze zamek i park rozrywki największy w Polsce. W Oświęcimiu zamek, starówka i obóz. Po drodze do Wadowic trzeba zwiedzić Inwałd czyli park miniatur. Każda wycieczka to cały dzień. Warko też poświęcić dzień na Żywiec, pałac Habsburgów, rynek i oczywiście muzeum browaru. Odległość do Żywca 15 km.

Kamping można uznać za półdziki, płaci się jakieś grosze, ale stoi się nad jeziorem Żywieckim, rowerki wodne itp. Warto zwiedzić wnętrze góry Żar czyli elektrownie szczytowo pompową, robi wrażenie większe niż kompleks Rise.

Tras rowerowych do diabła. Jak jesteś dobry można wjechać rowerem na Żar i dalej na Kiczerę, widoki niezapomniane. Można wjechać na Hrobaczą łąkę, widok z góry fantastyczny.

Więcej wycieczek rowerowych znajdziesz np tutaj http://niradhara.bikestats.pl/c,5904,w-poblizu-domu.htmllub na moim blogu http://kajman.bikestats.pl/c,20344,Tatry.html tam też są objazdy w Pieninach. Na Tatry i Pieniny polecam kamping ogród w Poroninie, tanio i rodzinnie.

Miłych wakacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.