Skocz do zawartości

wynajęcie przyczepy


kipulo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.02.2020 o 20:16, Piotrekm13 napisał:

Nie znalazłem nic nowszego, więc odświeżam stary temat...

 

W tym roku w wakacje planuję sprawdzić jak to jest z przyczepą i na pierwszy raz będzie wypożyczalnia. Planuje wypożyczyć coś takiego na co by mnie było ewentualnie stać i będzie przyczepa miała prawdopodobnie ponad 20lat. raczej coś lekkiego tak, żeby holownik dał radę ale musi pomieścić 4 osoby (2+2). Trasa nie za ambitna - Mazury, Suwalszczyzna, może zahaczę lekko Litwę. Wyjazd - okolice trójmiasta. Stacjonowanie na kempingach, ewentualnie może jakaś nocka na dziko. I teraz pytania:

-Na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu przyczepy? Stan techniczny to rozumiem - opony, hamulce, oś, zaczep, światła.

-Wyposażenie. Czy sprawne oświetlenie, pompa wody, ogrzewanie, lodówka. Coś jeszcze ważnego? O akumulatorze raczej nie marzę chociaż by się przydał.

-Instalacja gazowa. Czy powinny być jakieś dokumenty z przeglądu gazu? Czujnik czadu?

-Ubezpieczenie. Czy normalną sprawą jest że właściciel powinien mieć na przyczepę jakieś AC, asistance itp?

Nikt, nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 o 20:16, Piotrekm13 napisał:

-Wyposażenie

Przy wypożyczaniu powinni Ciebie przeszkolić w urządzeniach więc i sprawdzenie, czy działa.

W dniu 16.02.2020 o 20:16, Piotrekm13 napisał:

Instalacja gazowa. Czy powinny być jakieś dokumenty z przeglądu gazu? Czujnik czadu?

Dokumentów nie będzie. Czujnik jakby był to by było fajnie ale wątpię, że będzie :(

W dniu 16.02.2020 o 20:16, Piotrekm13 napisał:

-Ubezpieczenie. Czy normalną sprawą jest że właściciel powinien mieć na przyczepę jakieś AC, asistance itp?

Według mnie fajnie by było, gdyby było AC lecz to znacznie podraża koszt wypożyczenia więc chyba mało kto ma (szczególnie w starszych egzemplarzach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też wypożyczałem i każdy miał inne podejście do tematu. Przeszkolenie ze sprzętu oferował każdy, wyposażenie przyczepy tylko minimalne. Wszystkie przyczepy były sprawne, w zasadzie nie ma żadnych norm, każda wypożyczalnia działa na swój pomysł.  Wszędzie kaucja, umowa ze stawką, kasa i to tyle. Zanim wypożyczysz zrób zdjęcia poszycia, wnętrza, okien itp.  żeby  nikt Ci nie zarzucił, że coś jest uszkodzone ( drogie naprawy ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc załóżmy że przyczepa nie ma nic więcej jak zwykłe OC.  Zakładam że zawsze jest szansa na mniejszy lub większy wypadek. Może nawet z mojej winy. Jakie w tym przypadku ponoszę konsekwencję. Zakładam że kaucja nie starcza na pokrycie strat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Ok, więc załóżmy że przyczepa nie ma nic więcej jak zwykłe OC.  Zakładam że zawsze jest szansa na mniejszy lub większy wypadek. Może nawet z mojej winy. Jakie w tym przypadku ponoszę konsekwencję. Zakładam że kaucja nie starcza na pokrycie strat. 

Każda umowa i każdy regulamin może mieć inne zapisy, tu nie ma jednaj generalnej zasady. 

Niech Ci wyślą dokumenty z wypożyczalni, którą bierzesz pod uwagę i będziesz miał 100% pewność jak jest :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Ok, więc załóżmy że przyczepa nie ma nic więcej jak zwykłe OC.  Zakładam że zawsze jest szansa na mniejszy lub większy wypadek. Może nawet z mojej winy. Jakie w tym przypadku ponoszę konsekwencję. Zakładam że kaucja nie starcza na pokrycie strat. 

Nic nie zakładaj. Po prostu od dziadów się nie pożycza. 

Kiedyś chciałem busa wypożyczyć. Widzę reklamę 100 zł, gdy zawsze płaciłem przynajmniej 250. Jadę. Pytam czy jest AC a on mi mówi że nikt nie ma. Mówię mu że jest w błędzie i kłamię, to się podniósł od biurka. Pytam więc co w razie stłuczki. A on na to że albo wyskoczę, z kasy, albo kupię od niego rozwalonego busa za cenę całego, albo może iść na wielką łaskę i napiszę mu oświadczenie że zajechałem jemu drogę i on tym busem wypakował np. w drzewo. Odszkodowanie pójdzie z mojego oc.  Czując oddech jegomościa który stanął przy drzwiach, nawet "mięsem" go nie obrzuciłem, tylko potulnie się wycofałem. Firma działa do dzisiaj i pewnie ma się dobrze bo idiotów biorących auta od nich nie brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2020 o 11:54, bladys napisał:

Jesteśmy 40km od Morza bałtyckiego. 

Przyczepa 2019 maksymalnie doposażona. łazienka osobno + piętrowe łóżka

Jeśli chcesz wypożyczyć to zapraszam na PRIV :)

 

Za duża, za ciężka, za nowa i za drogo :-)

Szukam czegoś najlepiej do 1200kg DMC (peugeot 307SW) oraz starszego, żeby poczuć się tak jak w przyczepie, którą ewentualnie mógłbym kupić.

 

 

 

W dniu 27.02.2020 o 09:55, olas1 napisał:

Każda umowa i każdy regulamin może mieć inne zapisy, tu nie ma jednaj generalnej zasady. 

Niech Ci wyślą dokumenty z wypożyczalni, którą bierzesz pod uwagę i będziesz miał 100% pewność jak jest :) 

Poproszę gościa wcześniej o umowę i poczytam. Ogólnie ma być w miarę budżetowo, ale jakieś zabezpieczenie bym chciał. Wszystko się może zdarzyć, tym bardziej że będę pierwszy raz ciągał takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.02.2015 o 13:18, Olo924 napisał:

 

 

Witaj,

miałem poprzednio Citroena C8 z tym samym silnikiem, powiem tak z 3 dzieci jechałbym tylko vanem - wygodniej niż w Vitarze.

My byliśmy z przyczepą tym Citroenem w Chorwacji na Peljesacu 1500km w jedn stronę. Generalnie C8 było Ok do ciągniecia przyczepy (budke mieliśmy wypożyczoną od odoby prywatnej, 4,5m DMC 1200), ciężkie i duże auto super radzi sobie z przyczepą nie miałem problemów poza jednym - trochę mało mocy. W Austrii na dojeżdzie do Grazu jak sie zaczynają podjazdy to raczej tirów nie dało się wyprzedzić, no i ekonomia jazdy słaba ... 13 - 14 l trzeba liczyć na 100 km, ja nie miałem gazu więc droga trochę wyszła :( 

 

Wiem że 4x4 podobno lepsze ... mówie podobno bo nigdy nie ciągnąłem czterołapem, zawsze tylko ośką ale komfort podróżowania dla dzieciaków chyba by przeważyły i zapakowałbym vana, i bagażnik większy i miejsca więcej ... bez dwóch zdań dla mnie van z tych dwóch które masz przed domem.

Witam 

Ja ciągne swoim volovo xc90 czterolapem dużą 2200 DMC dwuosiowa i jest rewelacją . Kiedyś miałem jednoosiowke i ciągłe problemy z wezykowaniem cepki.  Teraz to tylko sama przyjemność A czterolap wjeżdża praktycznie wszędzie bez większego wysiłku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.