Skocz do zawartości

mała lodówka gazowa


Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę kotleta z 2015r. dot. Lodówek NVOX.

Jest to nazwa polskiej firmy na której zlecenie produkcją małe rączki w Chinach. Wiele znanych marek również produkuje w Chinach ,wiec dla mnie powiedzenie "chiński szmelc" to juz legenda"

Po rozmowie ze sprzedającym zamówiłem  A42G , czyli pojemność 42L otwierana od góry. Znalazłem tylko jedną opinię o niej  "cicha , długo sie uruchamia na gaz"  (pewnie kwestia dotarcia gazu po odkreceniu butli)

Czekam aż dojdzie i dam znać jak to śmiga.  Jej cena to połowa ceny Dometic tego typu. 

Agregat ma NH3+R717

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doszła i  zrobiłem w domu test , zaznaczam że lodówka w trakcie testu była pusta. Moze to ma jakiś wpływ na temperaturę. 

Wynik testów dla zainteresowanych , narazie tylko 230V

Pierwsze włączenie przy temp. +18 w lodówce (termometr w środku) Pokrętło zakresu chłodzenia na MAX.

1h od wlączenia +13

2h od włączenia +5

3h od włączenia +3

Wyłączenie na noc 

Drugie włączenie 

Pokrętło ustawione na MIN.

1h od włączenia +13

2h od wlączenia +5

3h od włączenia 0

4h,5h,6h itd -2

Dlaczego nowa lodówka obniża temp. do -2 stopni i utrzymuję ją pomimo ustawienia chłodzenia na minimum ? Zwalony nowy termostat czy może go wcale nie ma , w opisie przedmiotu ma mieć. Zresztą jak ma pokrętło ustawienia chłodzenia to chyba musi mieć.

Druga sprawa to brak instrukcji obsługi po POLSKU. 

Kupiłem przedmiot wyprodukowany w Chinach ale od polskiego dystrybutora , produkt pod jego polską nazwą i w polskim sklepie , ja również mieszkam w Polsce. Karta gwarancyjna po polsku instrukcja obsługi po angielsku...

Lodówka prosta rzecz , ale skąd mam qrde wiedzieć czy może być podłączona pod 230V i 12V i gaz. Czy sama decyduje które źródło prądu wybierze , czy ja mam odłączać źródło nie używane...

Ma jedno pokrętło włączające i regulujące chłodzenie (teoretycznie póki co) do zasilania prądem. I drugie pokrętło włączające i regulujące chłodzenie gazem.

Brak włączników oddzielonych 12v czy 230V

IMG_20210401_091341_1.jpg

IMG_20210401_091431.jpg

IMG_20210401_125815_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest żart. Używam wielu rzeczy wyprodukowanych w Chinach. Niektóre uważam za lepsze niz znanych europejskich marek. Nie wiem jakim trzeba byc człowiekiem zeby wydawać na lodówkę kilka tysięcy złotych. Ale ja takim nie jestem, dlatego kupiłem tą. Nie wiesz co odpowiedzieć to nie pisz nic , a tego typu komentarze zachowaj dla siebie, bo nic nie wnoszą do tematu.

Instrukcja obsługi w języku polskim została mi doslana w PDF. 

Lodówka nadal jest testowana. Testy z wypełnioną wypadają dobrze. Temperatura spada do +4 i tak sie utrzymuje. W trakcie chłodzenia nie wydaje żadnego dźwięku , wykonana jest bardzo dobrze. Jeśli przetrwa sezon bez awarii będę zadowolny z zakupu. Jeśli padnie po dwóch trzech sezonach kupię nową taką samą. Ponieważ za cenę jednej Dometic moge kupić 4 Nvox. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

Testy z wypełnioną wypadają dobrze. Temperatura spada do +4 i tak sie utrzymuje. W trakcie chłodzenia nie wydaje żadnego dźwięku , wykonana jest bardzo dobrze. Jeśli przetrwa sezon bez awarii będę zadowolny z zakupu. Jeśli padnie po dwóch trzech sezonach kupię nową taką samą. Ponieważ za cenę jednej Dometic moge kupić 4 Nvox. 

Możesz podać link do tej lodówki? Jak sądzisz, na jak długo starczy gazu w dużej butli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, też kiedyś kupiłem taki wynalazek, w dodatku Waeco. Przy 12V jest to schładziarka (ok. 7 st.), na gazie temperatura dochodziła do 4 st. a przy zasilaniu 230 v (w klimatyzowananym pokoju do 20 st.) temperatura zeszłą do -2st.. Aha- po 24 godzinach.Generalnie - nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, olas1 napisał:

Możesz podać link do tej lodówki? Jak sądzisz, na jak długo starczy gazu w dużej butli? 

Z moich obliczeń według podanego przez sprzedawcę zużycia gazu Max 13gram/1h  Przy maksymalnym poborze gazu butla 11kg starczy na okolo 3 tygodnie ciągłej pracy lodówki. Nie testowałem jej jeszcze na gazie ,  u mnie w trakcie jazdy będzie zasilana 12v z gniazdka 13pin w holowniku. A na gaz tylko na postojach. 

Link 

https://allegro.pl/oferta/lodowka-samochodowa-42l-agregatowa-12v-230v-gaz-9830523541 ja kupiłem za 798zł , troszkę podrożała. Jak otrzymałem instrukcja po Polsku wyjaśniło się jak używać kilku źródeł zasilania NIE NOŻNA ! Trzeba samemu pamiętać o tym żeby odłączyć od 230v jesli używamy na 12V lub gaz i odwrotnie. Czyli może być podłączona na stałe do gazu ale gdy pracuję na gaz nie można włączać na 12 lub 230V.  Sa dwa włączniki w pokretlach, jeden do gazu drugi do prądu. Ale nie ma takiego który by decydował jakiego prądu , czy 12v czy 230v Ja zrobię sobie własne włączniki i będę  jeden wyłączał zamiast wyjmować wtyczkę z gniazdka.

Mieli i będę mieli znowu ale dopiero w sierpniu otwierane od przodu nie przenośne 40L i 60L zrobione w tej samej technologii. 

U tego sprzedawcy kupie również wkrótce telewizor 24' na 12 i 230V i antene tv mistral. Kontakt z nim jest dobry i wysyłka w 2 dni. Instrukcję po polsku dosyla na e-mail w formacie pfd

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam to z chłodzeniem jakby słabo.

Ja kupiłem starego, chyba 30 letniego Electroluxa absorpcyjnego i po czyszczeniu i serwisie który robiłem sam posiłkując się wskazówkami kolegów z forum -  osiągam na elemencie chłodzącym przy zasilaniu 230V około minus 15 stopni Celsjusza po około 3 godzinach pracy.  Podobnie jest na gazie. Nie mierzyłem temperatury na dnie lodówki. Zasilania 12V nie mam zamiaru używać... Lodówka 33l otwierana od góry.

Edytowane przez Andrew58 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrew58 napisał:

Jak...

Ja nie oczekiwialem ze będzie mrozić bo nie jest mi potrzebny zamrażalnik ? Ale liczyłem że będzie można ustawiać temp. np +7 a okazuje się że nie można , przynajmniej nie na 230V. Regulacja pokrętłem tak jakby nie ma żadnego wpływu na stopień chłodzenia , zarówno na min. jak i na max. dochodzi  +4 i tak się utrzymuje. 

230V i tak nie będzie używane to tylko test w domu. Mam nadzieję  że będzie możliwość regulacji na 12V i na gazie i dam o tym znać. Przepraszamy jeśli nadal pisze rynsztokowym językiem.

P.s. Jeszcze o jednym nie wspomniałem , miłe zaskoczenie po własnym zważeniu lodówki na pusto. Kilogram mniej niż podaje sprzedawca ? 

1 godzinę temu, ed napisał:

Życzę Ci spokojnych i zdrowych Świąt.

Dziękuję i wzajemnie. Zdrowych i Spokojnych Świąt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.