Skocz do zawartości

mała lodówka gazowa


Rekomendowane odpowiedzi

Z mniejszych czyli z max 40l a może i 30l. Tutaj raczej chodzi o problem z miejscem. (tak z 55cm wysokości - głębokość najlepiej do 42cm (max z 50) - szerokość jakoś przeżyje jaka będzie.)

 

W jakim sensie gdzie ? w przyczepie, pod blatem kuchennym, przy ścianie, potrzebne 12V w czasie jazdy i gaz na postoju.

 

Ubolewam nad tym że te tanie typu dometic-ki rv1600 są otwierane do góry no i poza tym nie mają wyprowadzenia spalin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ta rm123 wygląda sensownie, reszta za wielka, kurcze najmniejsza a najdroższa ... liczyłem ze tak z 1600zł max będzie.

Nie spieszy mi się więc może złapie coś w miarę świeżego z demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś znalazłem

http://www.avde.pl/nvox/nvox-a43gf12-24-lodowka-turystyczna-samochodowa-43l-z-agregatem-i-termostatem-12v-24v-230v-gaz/produkt/41828.html

 

jak czytam opisy na stronie novox.pl to naprawdę mnie trafia jak można być tak niekompetentnym ...

 

 

Zasilanie ciekłym gazem ziemnym
Zasilanie lodówki ciekłym gazem ziemnym w pojazdach drogowych lub na łodziach jest
zabronione! Zasilanie lodówki ciekłym gazem ziemnym w zamkniętych obszarach jest
zabronione!
Podczas zasilania ciekłym gazem ziemnym urządzenie musi być zainstalowane na wolnym
powietrzu. Użytkowanie urządzenia na wolnym powietrzu oznacza, że może ono również
zostać  zainstalowane pod namiotem jeżeli zapewniona jest wystarczająca wentylacja, bądź
na tarasie.
Urządzenie nie może być zasilane gazem o ciśnieniu innym niż to które jest podane na
tabliczce znamionowej. Zaleca się stosowanie odpowiedniego regulatora ciśnienia (butan 28-
30mbar, propan 37mbar).

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak:
masz rację, że wielu sprzedających często ma problem z opisami, tłumaczeniem i wreszcie rozumieniem tego, co umieszcza w opisach na internetowej stronie sklepu, dlatego zawsze trzeba podchodzić do tego z pewną rezerwą.
Nie wiem, czy akurat tak jest w przypadku opisu, który zamieściłeś, ponieważ jest wyrwany z kontekstu :hmm:
Wynika z niego, że urządzenie, którego opis dotyczy, w określonych warunkach nie może być zasilane LNG, a wyłącznie "PB" lub "P".
Ostatnie dwa zdania są poprawne, ponieważ dla zasilania "PB", reduktor powinien zapewnić ciśnienie 30 mbar (w tym przypadku), natomiast dla zasilania czystym propanem, 37 mbar. W praktyce reduktor dający ciśnienie 30 mbar dobrze współpracuje z zasilaniem z "PB", jak i z czystego propanu ("P").

 

post-8228-0-13987400-1423496328.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdanie jest tytułem rozdziału ... http://www.nvox.pl/pl/download/38.html

Nie widziałem gazu ziemnego w butlach ...

ale generalnie jak ktoś będzie korzystał z BP w pojazdach i coś sie stanie to nie jego wina bo to przecież nie był ziemny ...

Wysłałem im maila ciekawe czy coś zrobią z tym

post-18600-0-78441300-1423499367_thumb.jpg

post-18600-0-07834100-1423499381_thumb.jpg

 

swoją drogą to gdzie butla ma palnik ? :)

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz ziemny, właśnie w butlach (CNG) widziałem. Co prawda nie są to typowe butle, jakie znamy (np. dla PB), ale podobne, gdyż dla gazu ziemnego produkuje się je wyłącznie w tym kształcie (walec).

Pełna instrukcja, którą obecnie zamieściłeś, ewidentnie pokazuje błędne tłumaczenie, czyli to, o czym napisałem poprzednio - sprzedawca ma problem z poprawnym tłumaczeniem instrukcji.
Czy coś z tym zrobią ?
Jeśli starają się być rzetelną firmą, to powinni błędy poprawić, tym bardziej, że zwróciłeś im na to uwagę, ale jeśli mają takie sprawy w ... poważaniu, to wszystko zostanie bez zmian :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak by teraz ktoś próbował otworzyć manuala z linka  który podałem 9 lutego to już poprawili natomiast szkoda że ani dziękuje ani sp.... nie dostałem żadnego info zwrotnego, natomiast instrukcja tak jak nic nie wnosiła to nadal nic nie wnosi, jedynie dupochron dla firmy.

 

A ja dalej szukam lodówki, mam max 58cm na wcisk wysokości (miejsce nad błotnikiem), wychodzi mi że te najpopularniejsze electroluxy jeżeli mają panel z dołu to wejdą, ale to i tak za duża objętość i z 12V sporo prądu ciągnie. Mniejsza objętość pewnie będzie odrobinę mniej mocy potrzebowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wygląda to na totalne chiny, brak jakiejkolwiek dokumentacji z której by wynikało chociażby jak to zamontować, a ta co jest to jest lakoniczna i z błędami.

Jakbym miał możliwość wymacać to przed zakupem to może bym się skusił.

Ale tego małego dometica znajdziesz w okolicach 1400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.