Skocz do zawartości

Jaka myjnia ciśnieniowa do mycia przyczep?


inforek

Rekomendowane odpowiedzi

Prowadzimy wypożyczalnię przyczep. Chcielibyśmy kupić jakąś myjnię ciśnieniową do ich czyszczenia... Wcześniej mieliśmy myjkę K2 - ale się zużyła i jest niestety już po gwarancji. Na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Czy myjki karcher do tego typu rzeczy to będzie dobry wybór? Będzie często wykorzystywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek , może jest to wypożyczalnia przyczep towarowych i lawet ? :hmm:  

Trudno wróżyć z fusów .

 

A wracając do tematu to K2 jest plastykową zabawką.... ,którą używa się okazjonalnie .Jeśli ma to służyć do mycia towarówek lub lawet to proponuje wybrać najwyższy model z serii Hobby- Karcher K 7  albo IMO to by było najbardziej odpowiednie serie HD czyli do pofesjonalnego użytkowania. 

 

Kilkanaście  lat miałem K5 ale padła teraz mam K7 ,która ma silnik chłodzony wodą i mosiężną głowicę i na razie jest ok.

 

Do przyczep kampingowych i kamperów myjek ciśnieniowych radzę nie używać bo potrafią zrobić więcej szkody niż pożytku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek , może jest to wypożyczalnia przyczep towarowych i lawet ? :hmm:  

Trudno wróżyć z fusów .

...

 

No chyba że tak :hmm:  zasugerowałem sie tym że jesteśmy na forum karawaningowym więc pierwsze skojarzenie to kemping ;)

 

Co do Karcherów, mam kilka ich urzadzeń i moge je polecić :ok:  oczywiście do firmowych zadań trzeba wybrać odpowiednie modele Wspomniane przez Marka serie K7 to świetne sprzęty  :ok:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczalenie prowadzicie a nie wiecie że myjki ciśnieniowe maja destrukcyjny wpływ na szczelność przyczep :ee:

 

Tomek , może jest to wypożyczalnia przyczep towarowych i lawet ? :hmm:  

 

Do przyczep kampingowych i kamperów myjek ciśnieniowych radzę nie używać bo potrafią zrobić więcej szkody niż pożytku.

Raczej chodzi o kempingi , więc jak poprzednicy napisali wcześniej , myjka ciśnieniowa to nie jest dobry pomysł .

Chyba , że z odległości większej ale to już traci swój sens .

Dla mnie najlepiej sprawdza się szczotka teleskopowa z użyciem aktywnej piany .

http://rolmarket.pl/product-pol-588-Teleskopowa-szczotka-do-mycia-samochodow-ON-OFF-110cm-180cm.html

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy w pracy od kilku lat myjkę Karchera (głównie do mycia ciężkiego sprzętu używanego na budowach) - powiem ci tak, jest nie do zdarcia :)
To na co trzeba zwracać uwagę przy ich wyborze to pompa od której dużo zależy. Ważne aby była zbudowana z jakiegoś normalnego tworzywa np aluminium - a nie jak wiele chińczyków z plastiku :)

No i ważne, każdy produkt karchera ma odpowiednie przeznaczenie, jeżeli ma być wytrzymała to tylko seria HD. Duży wybór myjek mają na motointegrator - oni tam mają całodobową infolinię, zadzwoń i wyptaj dokładnie. Moja propozycja to karcher 15.20-140.0 lub trochę mocniejszy 1.601-812.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Profesjonalne Karchery z piecem do podgrzania wody mają symbol HDS. W tych modelach posiadasz jeszcze zawór regulacji ciśnienia co jest bardzo przydatne bo nie będziesz pewnie mył przyczepy z ciśnieniem 160 bar. Jeżeli poważnie myślisz o profesjonalnej myjce nie chińskiej zabawce to jest dobry wybór. Przedział cenowy zróżnicowany ale każdy coś dla siebie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.