Skocz do zawartości

Prasa motoryzacyjna

szary11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć od Was jaką prasę czytujecie, co najbardziej w danej gazecie cenicie, czym kierujecie się przy zakupie. I czy czytacie dane pismo regularnie, czy wyszukujecie co raz to inne tytuły.

Ja od 1996 roku czytałem, numer w numer, Auto Świat. Ok. 2000 dołączył cotygodniowo Motor. Inne pisma kupowałem okazjonalnie, jak coś wpadło w oko. Grudzień 2014 jednak przelał czarę goryczy i powiedziałem sobie, że więcej tych materiałów reklamowych nie będę kupował, a przynajmniej nie tak jak do tej pory każdy numer. Nieobiektywne testy, manipulacje faktami, dobieranie aut bogatych do ubogich, ustawianie fotek... do tego mało przydatnych porad technicznych, co raz więcej reklam... sam mógłbym już pisać takie teksty nie widząc aut. Jedyne co w tym piękne to okazały zbiór, który mi pozostał, posegregowany i popakowany rocznikami ;)

Koniec frustracji, teraz deko obiektywniej :)

Nie powiem, że to było "samo zło", bo sporo się dzięki tym pismom nauczyłem i dowiedziałem, co skutecznie i z satysfakcją w życiu wykorzystałem. Ale... do rzeczy :)

Co Wy czytujecie i polecacie?

Ja ostatnio kupiłem Auto Moto i powoli próbuję kształtować pogląd :hmm: 

Ja nigdy nie czytałem :]  ogólnie słabo oceniam tych pisamaków i ich wypociny ... nijak się mają do dośwaidczen, eksploatacji i stanu faktycznego prezentowanych modeli, testów itd Często to poprostu reklamy tylko przypominające artykuły Nawet suche fakty ciężko tam znaleść a już nie wyobrażam sobie zasugerować się jakimś tekstem Dla mnie poprostu marnośc nad marnościami ... życie i doświadczenia dopiero pokazują jak jest faktycznie ...

Czytam Motor, ale odnoszę wrażenie takie samo jak Ty. Jest coraz większa ściema. Inne auto na fotach, inne w teście. Jedyne co mi się podoba jest to że piszą od jakiegoś czasu nie tylko same dane fabryczne ale i pomiary których dokonali. Szkoda że sporadycznie piszą o DMC przyczepy którą dane auto może pociągnąć.

Ich testy długodystansowe przyprawiają mnie o uśmiech na twarzy. 

Piszą o nowych maszynach i ich odczuciach, tendencjach do nad czy pod sterowności ale każdy nowy samochód w obecnych czasach jest dobry...na swój sposób. Większość z nas jest bardziej ciekawa tych samochodów kilkuletnich.

Duży plus za serie od kupna do sprzedaży passata. Gdzie faktycznie pokazali większość polskiej codzienności.

Szary, masz rację szkoda pieniędzy. jak napisałeś, artykuły często mało obiektywne, a nawet zakrawające o reklame, Często piszący dysponują małą wiedzą. Więcej się dowiesz czytając nasz forumowy dział motoryzacji :]

Witaj Michał!!

Dawniej było wspaniałe na technicznie wysokim poziomie czasopismo - AutoTechnika Motoryzacyjna. Miało dobry zespół redakcyjny i było niezależne. Padło kilka lat temu. Część tego zespołu wydaje od kilku lat  Vanextra i ten miesięcznik polecam. Tydzień temu kupiłem nowy miesięcznik - AutoMoto Technika. Z zadowoleniem znalazłem tam nazwiska jeszcze z ATM. Pierwszy numer jest dobry,  zobaczymy jakie będą dalsze.  

A co do innych wspomnianych przez Was tytułów - macie rację - to chała.

Pozdrawiam

AdamH

Nieobiektywne testy, manipulacje faktami, ............

To juz chyba wszystkie czasopisma motoryzacyjne upadły tak nisko. Treści rzeczowych i merytorycznych coraz mniej. W dodatku jak sie człowiek zagłebi w dany materiał prasowy to czasem zastanawia sie kto to redaguje i czy aby dziennikarz motoryzacyjny?

Kupuje i czytam czasopisma o ciezarowkach ale tak samo tresci w nich zawarte sa miejscami dalekie od rzeczywistości.

ADAC łże- no kto by pomyślał :blagac:

A taki rzetelny niemiecki by się pomyślało :]

To nie tylko ADAC . Przed paroma laty głosna sprawa niemieckiej DEKRA lub Continental - ktory sposorował osoby komisji TUV w sprawie testu opon.

Mercedes tez zaliczył wpadke fałszujac dane ciezarowki Actros ktora miala w rzeczywistosci mniejszą moc niz deklarowana homologacji i szybko prawnicy lagodzili sprawe i oferowali wlascicielom zakupionych ciezarowek darmowe przeglady.

Adac ma wiekszy problem - niezapłacone podatki moga załatwic ich na "amen" jak sie prawnicy nie dogadaja z urzedem finansowym.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)

ja czytuję prasę motoryzacyjną w wersji elektronicznej  :ee:

a skoro znakomita większość treści z tego tematu, to jednak tylko "lans" na niemieckie marki (czasem może japońskie) to ja dla równowagi polecam portal: http://francuskie.pl/

autor bardzo celnie punktuje taki właśnie podział motoryzacyjnego świata

i drugi blog: http://www.zlomnik.pl/

a motoryzacji troszkę starszej, ale nie tylko 

szczególnie polecam wpis: http://www.zlomnik.pl/index.php/2015/01/02/dlaczego-testy-nowych-samochodow-sa-straszne/

Dlaczego testy nowych samochodów są straszne

pozdr

To juz chyba wszystkie czasopisma motoryzacyjne upadły tak nisko. Treści rzeczowych i merytorycznych coraz mniej. W dodatku jak sie człowiek zagłebi w dany materiał prasowy to czasem zastanawia sie kto to redaguje i czy aby dziennikarz motoryzacyjny?

To chyba można powiedzieć o większość jak nie o wszystkich czasopismach tzw. "branżowych".  Oczywiście pomijam tu jakieś specjalistyczne periodyki dla wąskich grup znawców. Parę lat temu jak remontowałem kapitalnie swój dom to kupiłem kilka Muratorów, Ładnych Domów, Majstrów itp itd. Interesowałem się kiedyś trochę na przykład fotografią i jak przystało na hobbystę chciałem coś kupować i czytać. Niestety w jednym i w drugim przypadku szybko się skończyło, bo wnioski były jednoznaczne i dokładnie takie same jak kolegi w pierwszym poście. W pierwszym przypadku na szczęście doszedłem do wielu rzeczy sam albo z pomocą internetu, w drugim było gorzej, bo sprzęt mi się marzył za milion, a ładnych zdjęć nie nauczyłem się robić do dzisiaj  :klnie: .

Szary, też od jakiegoś czasu doszedłem do podobnych wniosków. Też przestałem kupować tę prasę.

Czytałem kolejne tytuły i za każdym razem byłem rozczarowany. Kłamstwo goniło kłamstwo. No cóż, prasę motoryzacyjną w naszym kraju zaczął wydawać niemiecki koncern wydawniczy i mamy tego namacalny efekt. Tylko niemieckie jest dobre, reszta marek niegodna porównywania z niemieckimi, bo to szajs.

Od jakiegoś czasu czytuję i oglądam http://www.autocentrum.pl/filmy/.

Testy przeprowadzane przez Zachara są o wiele ciekawsze no i można furmanki bliżej obejrzeć, prawie jak w realu.

Niemniej jednak Zachar nie kryje, że też jest germanofilem i wiele niedoróbek które wyrobom niemieckim wybacza, innym markom nie uchodzą na sucho i są ostro przez niego piętnowane i wytykane.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)

Nie będę wymieniał konkretnych tytułów ale od jakiegoś czsu myślę o zakupie klasyka i remoncie.

Gazet nie kupuję bo nie lubię czytać zamawianych reklamówek. Auto do jazdy sam sobie potrafię wybrać i nie potrzebuję oglądać bzdur i powtarzanych stereotypów przez opłacanych pismaków i pseudo reporterów. 

Bo to nie pisma sa straszne, to te nowe samochody sa straszne, no to cos musza pisac typu, ze jednak trzeba znalezc pozytywne strony w jezdzie autem z 3 cylindrowym motorem o mocy 120 koni i nie bedacym gokartem tylko wazacym 1.5 tony, musza z czegos zyc te dziennikarze tez... :bzik:  

Czytam czasami Motor bo sentyment mam z czasow Syrenki, ale w zasadzie to ogladam obrazki..

Internet zabija wszystkie pisma w sensie nakladu i jedynym sposobem na pieniadze dla redakcji jest kasa za reklame mysle, czyli prawdy sie z tych pism juz nigdy nie dowiemy, zostaje forum...

J

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)