Skocz do zawartości

Części używane


DamianSadowski

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to że jestem złośliwy ale musisz naprawdę przyłożyć się do swojego cennika:

 

Twoja aukcja z lampą:

 

http://allegro.pl/lampa-gazowa-na-gaz-nowa-kemping-grodzisk-maz-w-wa-i5038658157.html

 

 

Inna znaleziona w sieci:

 

https://sklep.gaspol.pl/turystyka-zestaw-lampka-pojemniki

 

Znajdź różnice..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masz rację co do dostępu do informacji z całego świata,. Jednakże, ja uważam, że ten rynek istotnie opiera się na trudności w dostępie do części, nawet dla mnie. Jeżeli były by łatwo dostępne to ilość by ich była dużo większa, rynek bardziej konkurencyjny a co za tym idzie niższe ceny. Najprostszy przykład, który chciałem opisać w "Spowiedzi Handlarza". Dlaczego okna są takie drogie? Wiecie, za ile się kupuje okna w hurcie albo z demontażu? Teraz zdradzę wam tajemnice. Średnio 3x taniej niż na allegro. Dlaczego potem ceny sięgają do 600-1000zł? Bo żeby sprzedać takie okno trzeba czekać np. 2 lata, a modeli są setki. Nie wspomnę o tym, że trzeba je dobrze zabezpieczyć w transporcie i magazynować. Okna to nie jest płynny towar stąd biorą się ceny, inne towary są bardziej płynne dlatego ceny ich są niższe. Ale ja też bywam po waszej stronie jako kupujący i wiecie, że jak ja potrzebuję kupić akurat jedno i konkretne okno to musze zapłacić 200euro i centa mi w Holandii nie opuszczą chociaż, że kupuję nie pierwszy raz.

 

Nie miałem na myśli dostępu do informacji, miałem na myśli dostęp do wszystkich potrzebnych rzeczy i to nie tylko karawaningowych. Być może są osoby, którym to sprawia jeszcze pewną trudność, ale i ta jest do pokonania, choćby przy pomocy znajomych. Co do okien, to są one dosyć specyficznym elementem wyposażenia, ale mimo wszystko wymienione przez Ciebie powody, według mnie nie uzasadniają tak wysokich cen. Jeśli muszą tak długo leżakować, to można ich nie sprowadzać, ew. sprowadzać na konkretne zamówienie lub tylko te najbardziej powtarzalne - kwestia strategii w prowadzeniu firmy. Kupując np. w Holandii, kupuje się też od handlarzy, którzy nauczyli się narzucać ceny i zasady sprzedaży swoim hurtowym odbiorcom. Godząc się na to i kupując towar na takich zasadach, utrwala się tylko ten sposób zachowania. Nie chcą iść na ustępstwa, negocjacje ? Zaniechanie kupna raz, drugi i trzeci, spowoduje zmianę podejścia, gdy towar zacznie im zalegać. Poza tym, po co kupować okna, o których wiadomo, że mają leżeć dwa lata ? Pytanie może retoryczne, bo powód znam. Dobra firma powinna mieć na stanie, jak największy asortyment dostępny od ręki, ale to się nazywa długoterminową inwestycją, więc ceny okien można również skalkulować w bardziej rozsądny sposób.

 

Tu się jednak nie zgodzę. Bo kwestia, że ja mam zawsze wszystko sprawdzone jest wyborem sposobu sprzedaży, albo tanio i niepewnie, albo drożej a sprawdzone. Ja wybrałem ścieżkę rzetelności, bo wierze w sprzedaż z polecenia, a nie być potem opluwanym np. na forum 

 

Nie zrozumiałeś mnie, wiem jaki jest przez Ciebie wybrany sposób na sprzedaż, ponieważ o tym poprzednio napisałeś.

Wspominam jedynie, że to, co Ty wybrałeś nie jest niczym nadzwyczajnym w świetle etyki i moralności.

Owszem, na tle typowego handlarza, chcącego sprzedać byle bubel za wysoką cenę, wykiwać klientów, po czym uciec z rynku, Twoja postawa zasługuje na uznanie, jednak robisz to we własnym, dobrze pojętym interesie, inaczej nie mógłbyś liczyć na rozwój firmy i klienta. Rynek szybko weryfikuje sprzedających i oferty, o czym sam mogłeś się przekonać. Fakt, że na rynku są pseudo "firmy" działające inaczej, to jest już ich problem, bo wcześniej, czy później przestaną jednak istnieć, a w międzyczasie klienci jeszcze je odpowiednio napiętnują.

Ty zdajesz sobie z tego sprawę i bardzo dobrze, ale to nie jest powód, aby traktować to, jak coś nadzwyczajnego, za co należy się wyjątkowa premia w postaci wyższych cen. To jest po prostu konieczność, bo w przeciwnym razie podzieliłbyś los tych pozostałych. Inaczej mówiąc: trudno by było nagradzać każdego, kto np. gdzieś wchodząc, mówi "dzień dobry", ale ganić można każdego, kto w takiej sytuacji "dzień dobry" nie powie. Myślę, że taka społeczność zachowała by się właśnie w podobny sposób, szybko wykluczając gbura z grona mile widzianych osób.

 

P.S.

Czy "tanio i niepewnie" lub czy "drożej a sprawdzone", tego nigdy się nie wie, dopóki się samemu nie sprawdzi lub nie poczyta opinii o danej firmie. Na forum jest wiele takich przykładów. Póki co, ceny są wszędzie wysokie, nawet tam, gdzie jest "niepewnie" i powinno być "tanio". Za sprawą nas (klientów) przyjdzie taki czas, że pozostaną na rynku wyłącznie firmy, które zawczasu to pojęły. Na szczęście, Twój sposób rozmowy i próba zrozumienia potrzeb kupujących :ok: są obiecujące, co pozwala sądzić, że Twoja firma będzie w owym gronie obecna.

 

Jeżeli chodzi o zdjęcia to jest to kwestia opłat. Pozornie wydaję się, że jedno zdjęcie więcej mało kosztuję. Wszystko zależy od skali. Jeżeli, ktoś się do mnie zgłasza zawsze wysyłam po kilka zdjęć w dobrej rozdzielczości i pytam się na co mam zwrócić uwagę. A po za tym allegro nie przyjmuję zdjęć o wysokiej rozdzielczości.

 

Rozumiem, :skromny:

ale w takim razie polecam Koledze zamieszczanie tylko jednej, darmowej miniaturki, a pozostałych fotek, zupełnie za darmo (w niemal dowolnej ilości i jakości) poprzez portal obsługujący taką usługę.

Najpopularniejsze: "otofotki.pl", "AlleFree.pl"

http://www.otofotki.pl/

http://allefree.pl/

 

Przyjmę uwagi co do zdjęć, opisów i cen.

 

:bravo: :bravo: :bravo:

 

Na zakończenie:

zdaję sobie sprawę, że zmian nie uda się dokonać w 5 minut, ale jak widzisz, im szybciej to zrobisz, tym większe są szanse na sprzedaż. Powinieneś zweryfikować ceny wszystkich swoich artykułów, bo te wskazane przez nas, to wyłącznie przykłady. Nie oznacza to automatycznie, że jest w danej chwili zapotrzebowanie na większość rzeczy które sprzedajesz, ale prawdopodobnie je jednak sprzedasz, a tak wisiały by na stanie przez te wspomniane "dwa lata".

 

Tak już na osłodę: nawet płacąc za to spore kwoty, niewiele firm ma okazję uzyskać tak wiarygodne dane z badań rynku i opinii publicznej, jak Ty otrzymujesz od nas, zupełnie gratis - przypuszczam, że potrafisz to mądrze wykorzystać, a korzyść będzie obopólna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

dla mnie super oferta , ze względu na bliskość i łatwość dojazdu i osobistego kontaktu, parę razy bylem u rodziców na placu i zawsze odjeżdżałem zadowolony, więc mam nadzieję, że kontynuując rodzinne tradycje też będzie dobrze współpraca się układać 

 

co do cen - zawsze można zaproponować swoją i często idzie się dogadać - sprawdzone u wielu kupujących i wiele razy 

 

życzę powodzenia i może nawiedzę osobiście , bo stolik do hobby nadal jest potrzebny  :skromny:


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Od słów trzeba przejść do czynów, odwiedziłem dziś firmę Damiana, uścisnęliśmy sobie dłonie i..... spędziłem u niego 2 h. Czułem się jak dziecko w zabawkowym :)  :yay:               Jak sam Damian twierdzi, duża część towarów nie jest jeszcze posegregowana i wyłożona na półki, ale potencjał jest, części poukładane na regałach, sam Damian cierpliwie tłumaczy co gdzie i jak. Obok magazynu hala ( której już zazdroszczę :), w której naprawiane są przyczepy, ) Jestem miło zaskoczony, ceny za częsci do dogadania, rabat dla forumowiczów jest, dla mnie ok. Swoje zakupy zrobiłem, na następne się już szykuję, fajne jest to że rezerwację można zrobić na części, i przyjechać w innym terminie, co też zrobiłem. Dla osób , które remontują przyczepy ( i nie tylko) polecam z czystym sumieniem,

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czyli mamy prosty przykład, że jedne firmy potrafią rozmawiać na forum i pogodzić interesy własne oraz klientów :bravo: ., a inne traktują forum wyłącznie jako bezpłatne miejsce dla swoich reklam.
Tak trzymać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że dostałem od Damiana za free, z przyczep które są do rozbiórki, kawałki sklejki meblowej różnej wielkości, które wykorzystam do zabudowy w mojej przyczepie, Jeszcze raz pozdrawiam i do zobaczenia :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli potrzeba części używanych zapraszam do mnie. Chęcią pomogę i podpowiem :) Sklep na allegro: CamParts. http://allegro.pl/sklep/27349315_camparts

Dla forumowiczów rabaty. Nie wszystko mam wystawione, mam sporo więcej części.

 

Pozdrawiam,

Potrzebuje końcówkę dyszla wymienić ponieważ  hamulec ręczny mam bez teleskopa który rozpiera dzwignię , jakby się trafiła taka dzwignia z teleskopem to jestem chętny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Polecam zakupy u Pana Damiana :ok: Bardzo otwarty człowiek, doradzi, przedstawi odpowiednio, szybko dostarczy.

 

Warto dopytywać o interesujące rzeczy, bo nie wszystko ma wystawione na aukcjach.

 

Opinia dotyczy dmuchawy trumavent 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Również polecam zakupy w w/w firmie.

Dzisiaj kupiłem fartuch pod przyczepę, obiecywany rabat dla forumowicza otrzymałem, i to nawet spory.

Zapasy w magazynie mają spore z tego co widziałem.

 

Serwis przyczep również wydaje się w porządku. 

Niedawno miałem problem z kranem w przyczepie, podjechałem a Pan Damian próbował pomóc, no i doradził i wytłumaczył.

W między czasie widziałem jak "pracuje" serwis, bez problemu mógł bym oddać tam swoją cepkę do naprawy.

 

Szczerze polecam, na pewno jak będę coś potrzebował to będę tam zaglądał, tym bardziej że mam do nich zaledwie 15km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.