Skocz do zawartości

Zasilacz KT12SM-gdzie naprawić lub kupić?


wojtuchna19

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżbyś zrezygnował z akumulatora w przyczepie ?

:look:

Do Twojej przyczepy odpuść sobie tego typu zasilacze dla LED.

Pisałem Ci już kilka razy - potrzebujesz dobry zasilacz z ładowarką i to o wydajności 12 A, masz przecież akumulator, który będziesz ładował, chyba, ze coś źle zrozumiałem :hmm:

Wojtek nie brał pod uwagę tego, ze masz accu i opcji jego ładowania, bo w przeciwnym przypadku by tak nie napisał.

Poza tym, jak pisałem wcześniej, to dobry moment, aby zmienić tą uszkodzoną ładowarkę na coś lepszego i automatycznego. Dobra ładowarka musi kosztować, a ładowarka z zasilaczem tym bardziej. Nie kupujesz tego na jeden dzień. Nawet dobrej klasy ładowarka, a to tylko ładowarka, nie jest tania,

np. http://allegro.pl/prostownik-ladowarka-ctek-mxs-7-0-12v-7a-i5033989531.html

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, edytowałem, nie doczytałem.

.

Może archaicznie się wypowiem, ale jestem zwolennikiem transformatorowych urządzeń ładujących.

Najlepiej moich własnych konstrukcji, można sobie zestroić napięcie (uzwojenia) by nie grzać aku i by amperów nie brakło.

Fakt że mocne trafo trochę waży a to istotne.

Aby tanio, nieszkodliwie i żeby działało, wybierz coś stąd

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=prostownik&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-1-mt-0113

i daj temu elektrykowi by wypiął wyłącznik bimetaliczny jeśli będzie, wstawił duży kondensator i odwinął z wtórnego do 14,4V i masz załatwione.

Pal licho gwarancja, jak dobrze i z głową zrobi to posłuży długie lata.
 

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, Kol. miał taki zasilacz/ładowarkę, jak chyba Ty miałeś (coś tak kojarzę, że gdzieś pisałeś).

Te zasilacze producent dziwnie czasami oznaczał: na jednych było napisane 12 V, mimo że wewnątrz było to samo, co w tych z oznaczeniem ok. 14 V. Funkcje również były te same, czyli jednocześnie ładowarka dla accu.

Gdzieś miałem fotki, więc jak znajdę to zapodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fotki:

 

post-8228-0-86815300-1422801201_thumb.jpg

 

post-8228-0-70167700-1422801200_thumb.jpg

 

Takie "dwa w jednym" produkuje Waeco w różnych wariantach. Oczywiście Waeco, to już rozwiązania nowoczesne, przeznaczone dla accu różnego typu itd., itp.

 

Przykład takiego sprzętu, ale ma zbyt mały amperaż:

http://allegro.pl/ladowarka-zasilacz-waeco-perfectcharge-iu812-i5022596153.html

 

Najlepsza by była taka:

http://www.szopeneria.pl/pl/p/Ladowarka-jachtowa-automatyczna-Waeco-PerfectCharge-IU-152A/5960

 

ewentualnie taka też jeszcze może być:

http://scdbdoc.bakista.pl/index.php?c=1030&pr=10541&p=2

 

To wszystko są jednak sprzęty nowe, a na pewno można trafić jakieś sensowne używki na Alle.., tylko trzeba poświęcić trochę czasu i poszperać w ogłoszeniach. Mimo wszystko, taki sprzęt o prądzie 12 A, nawet używany, tani nie raczej nie będzie, więc nie ma co liczyć że wystarczy np. 200 zeta.

Moim zdaniem warto kupić coś dobrego, i mieć spokój przez lata, niż kombinować, tym bardziej, że rad udzielamy na odległość, więc nie można sobie pozwolić na błędy.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, Kol. miał taki zasilacz/ładowarkę, jak chyba Ty miałeś (coś tak kojarzę, że gdzieś pisałeś).

Te zasilacze producent dziwnie czasami oznaczał

...

 

Tak, dlatego dziwię się że różne parametry a taki sam symbol.

W niektórych zasilaczach do Led'ów jest potencjometr do regulacji napięcia wyjściowego jednak nie wiem jaki jest zakres, nie sprawdzałem choć wiele okazji miałem.

Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

warto kupić coś dobrego, i mieć spokój przez lata

....

Podzielam pogląd, ale rzeczywistość jaka jest wszyscy doświadczamy.

Obietnice producentów a zwykły pech uszkodzenia...

Do tego ceny z kosmosu bo "kamperowo/kempingowo/jachtowe", tak jak ostatnio przykład z żarówkami MR11 :) 1,50 zł a 30 zł

Ale na szczęście są alternatywy które będą się równie dobrze spisywać a nawet awaryjność mniejsza bo gratów wewnątrz mniej.

Właśnie o trafie myślę. Tym bardziej że Kolega chce stosować zwykły aku kwasowo rozruchowy.

Odpowiednie przygotowanie i aku może być podpięty non stop i o to chodzi.

...

Anglia, to pod pewnymi względami trochę dziwny kraj :]

I Twój podpis doskonale to oddaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odpowiednie przygotowanie i aku może być podpięty non stop i o to chodzi.

 

Masz tu na myśli "wypiął wyłącznik bimetaliczny jeśli będzie, wstawił duży kondensator i odwinął z wtórnego do 14,4V" ?

Czyżbyś zrezygnował z akumulatora w przyczepie ?

 

Nie zrezygnowałem, ale w lesie do zacisków w przyczepie, będę podpinał przewodami rozruchowymi akumulator koparki, z tym że w  tym przypadku przedmiotowy zasilacz będzie podłączony.

 

Zaś na czas urlopu, do przyczepy zamontuję zwykły akumulator kwasowy z jakiejś maszyny lub samochodu i właśnie na ten czas potrzebuję coś co będzie ładowało mi ten akumulator i zasilało urządzenia 12V.

 

Ponieważ na urlop z przyczepą jadę max 2-3 razy w roku po kilka dni, zainstalowanie zasilacza z przedziału 500-1000zł podwoi mi koszt urlopu.

Z tego właśnie powodu, jestem bliższy rozwiązaniu, jakie podsunął WojtEwa.

 

Nawiasem mówiąc: elektryk u którego byłem ze swoim uszkodzonym zasilaczem, wciskał mi zasilacz za 85 zł, 10A i twierdził że to jest dokładnie to samo co ten mój i że będzie wszystko OK. Ale już od początku ten człowiek nie wzbudził we mnie zaufania, ponieważ na pytania o to czy moja "chińska" przetwornica mogła zepsuć ten zasilacz, wzruszał ramionami...

Edytowane przez wojtuchna19 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu na myśli "wypiął wyłącznik bimetaliczny jeśli będzie, wstawił duży kondensator i odwinął z wtórnego do 14,4V" ?

...

na czas urlopu, do przyczepy zamontuję zwykły akumulator kwasowy z jakiejś maszyny lub samochodu i właśnie na ten czas potrzebuję coś co będzie ładowało mi ten akumulator i zasilało urządzenia 12V.

 

...

 

Tak, dokładnie pod tym kątem myślowym.

Chodzi o to żeby nie kontrolować co chwilę czy aku gazuje i czy wszystko ok.

Nawet jak będziesz miał 13,5V to nie masz się co martwić o brak energii.

Musisz wiedzieć że 12V jest wartością umowną w zakresie 11-14V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.