Skocz do zawartości

Zasilacz KT12SM-gdzie naprawić lub kupić?


wojtuchna19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może to banalne, ale nie mam innego pomysłu na rozwiązanie mojego problemu: mam uszkodzony zasilacz KT12SM , dałem go do naprawy, ale elektronik sobie nie poradził i zwrócił mi zasilacz.

Może ktoś podpowie, gdzie w okolicach Łodzi mógłbym go naprawić? Wiem, że uszkodzany jest tranzystor i jeszce coś tam "wykonawcze"... Tyle pamiętam, bo język teczniczny elektronika jest dla mnie czarną magią...

 

Jest jeszcze jeden sposób: może ktoś, kto potrafi poruszać się na ebay-u pomógłby mi przeszukać ten portal w poszukiwaniu tego zasilacza?

 

Załączam jego zdjęcie:

post-18730-0-01552900-1422006171_thumb.jpg

 

Dziekuję z góry i pozdrawiam

Edytowane przez wojtuchna19 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, zadzwoń do sklepu elektronicznego na ul. Rzgowskiej 5 w Łodzi do pana Zieleniewicza (właściciel) tel: 42 681 79 48 i zapytaj o jakieś serwisy elektroniczne, może Ci pomoże, a może nawet jego syn coś takiego prowadzi. Tyle tylko moge Ci podpowiedzieć. Napisz co ewentualnie u niego załatwiłeś.

 

P.S. Podaj parametry tego zasilacza.(ze zdjęcia mogę się tylko domyślać). Napięcie to chyba 12 V, podaj maksymalny prąd obciążenia w A (lub mA) i jaki to prąd ? czy stabilizowany ?

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Port, ja tam nie wiem, ale takie dane, to raczej na PW ;)
Chyba ustawa o "ODO" jeszcze obowiązuje, więc zgłoś adm i poproś lepiej o wykasowanie   :hmm:
IMHO

Co do tego zasilacza, to wszystko widać. Kolega potrzebuje najlepiej DC 12 V / 12 A.
Problem jest w czymś innym. To urządzenie, to tzw. "2 w 1", czyli w jednej obudowie dużej mocy zasilacz oraz ładowarka (również z dużym prądem na wyjściu). Urządzenie można było spotkać w kamperach i przyczepach angielskich z lat ok. 1986 - 1992. Z tego, co pamiętam, to ostatni wypust z fabryki był w końcówce 1995r.
To "mocne" urządzenie, ale też mocno przestarzałe technologicznie i jeśli usterka jest poważna, to moim zdaniem jest to dobry moment, aby zastąpić je czymś nowocześniejszym.

Może mógłbym coś podpowiedzieć, ale potrzeba trochę danych na temat przyczepy, jej instalacji (jakie urządzenia są zasilane z 12V), czy były jakieś przeróbki i najważniejsze: wszystkie dane na temat zamontowanego akumulatora (wiek, stan, typ, pojemność itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Port, ja tam nie wiem, ale takie dane, to raczej na PW ;)

Chyba ustawa o "ODO" jeszcze obowiązuje, więc zgłoś adm i poproś lepiej o wykasowanie   :hmm:

IMHO

 

To są dane z witryny sklepowej więc nie ma mowy o złamaniu zasady o "ODO", podałem je na ogólnym forum, gdyż komuś z Łodzi i okolic mogą się przydać. Nie sądzę, żeby trzeba to było skasować,  :nono:  wybacz.  :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, chłopaki... Prawo prawem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie...

.

Ten zasilacz jak widać ma na wyjściu 12V, zatem do tej budy akumulator nie był przewidziany/zamawiany.

Trochę to dziwne bo identyczny z symbolu miałem 13,8v właśnie pod akumulator.

Ale... skoro na takim zasilaczu w budce wszystko latało jak należy, to odpuść sobie naprawę i pomyśl nad zakupem nowego odpowiednika, np zasilacze do LED. Stabilne 12V obciążenie w okolicach 10A to nie problem.

Przeciążenie nie zrobi mu krzywdy, wyłączy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle mnie odebrałeś :hmm:

Ten adres www, to nie dla mnie. Nie pisałem tego, bo taką miałem fanaberię, bardziej chodziło mi o Ciebie, aby właśnie ktoś się nie doczepił. Dzisiaj dane są publiczne, a za miesiąc mogą takie nie być.

Podajesz dane, podajesz źródło i jest ok.

Pisząc o wykasowaniu, miałem na myśli ewentualność, gdyby te dane były jednak prywatne, a takie informacje często pojawiają się w różnych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zasilacza: Z tego co powiedział mi elektryk, uszkodzenia sąpoważne, więc nastawiam się na inne, nowe urządzenie.

 

W przyczepie z 12V zasilane są świetlówki 8W 12V, jest ich łącznie 7 sztuk, ale raczej nigdy nie świecą wszystkie jednocześnie. Oprócz tego, są zamontowane 4 lampki do czytania 12V chyba 10W i jedna zewnętrzna lampa 12V 10W. 12 Volt potrzebne jest też do podgrzewacza wody ( Carver Cascade 2) i zanurzeniowej pompki wody, którą steruje wyłącznik ciśnieniowy. W temacie przeróbek to tylko tyle, że ktoś rozbudował instalację 230V, rozprowadzając gniazdka, montując 2 kinkiety (za mało, żeby oświetlić całą przyczepę) i zamontowałem właśnie TV LED 19`.

Przyczepa jest fabrycznie przystosowana do akumulatora, jest na niego miejsce, ale nie mam akumulatora przeznaczonego tylko do tego celu. Zdecydowałem, że podczas gdy wykorzystuję przyczepę w lesie do pracy, bez dostępu do 230V, pod zaciski 12V podłączę przewodami rozruchowymi (50mm2) akumulator koparki, która pracuje cały dzień, a urządzenia 230V zasilę z drugiego aku koparki poprzez przetwornicę.

 

Problem w tym, że przyczepę wykorzystuję też podczas urlopu z rodziną, na kempingu. Tam podłączam się do zasilania 230v, ale nie mogę podpiąć się do 12V auta, bo za mało ono jedzi przez czas urlopu ( beer party ;) ). Na ten czas potrzebny byłby właśnie ten zasilacz. Nie wiem jeszcze czy do poprawnego działania urządzeń 12V wystarczy sam zasilacz, czy będzie potrzebny akumulator w przyczepie. Jeśli tak, to zapewne będzie to zwykły kwasowy z jakiejś maszyny budowlanej lub auta, o pojemności około 74Ah.

Edytowane przez wojtuchna19 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij np. na All,

http://allegro.pl/do-przyczep-kempingowe-18564

wpisz w wyszukiwaniu "zasilacz" i może coś wyskoczy. Pamiętaj tylko, że szukasz "zasilaczo-ładowarki", a prąd wyjściowy ma być najlepiej 12 A (może być więcej, ale nie mniej). Wrzuć linki tego, co znajdziesz, to Ci podpowiem, czy coś jest OK. Ewentualnie wieczorem lub jutro może też popatrzę, bo teraz mam zbyt mało czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij np. na All,

http://allegro.pl/do-przyczep-kempingowe-18564

wpisz w wyszukiwaniu "zasilacz" i może coś wyskoczy. Pamiętaj tylko, że szukasz "zasilaczo-ładowarki", a prąd wyjściowy ma być najlepiej 12 A (może być więcej, ale nie mniej). Wrzuć linki tego, co znajdziesz, to Ci podpowiem, czy coś jest OK. Ewentualnie wieczorem lub jutro może też popatrzę, bo teraz mam zbyt mało czasu.

Dziękuję serdecznie, zaraz się tym zajmę. Jeśli sobie nie poradzę, to zwrócę się o pomoc ponownie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak najpierw pojadę do Łodzi, na Rzgowską, może naprawa mojego będzie tańsza ... :(


Ale... skoro na takim zasilaczu w budce wszystko latało jak należy, to odpuść sobie naprawę i pomyśl nad zakupem nowego odpowiednika, np zasilacze do LED. Stabilne 12V obciążenie w okolicach 10A to nie problem.

Przeciążenie nie zrobi mu krzywdy, wyłączy się.

Mógłbym poprosić Cię o jakiś przykładowy link?

Edytowane przez wojtuchna19 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.