Skocz do zawartości

Ogrzewanie Primus 2480


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Odświeżam

Mam Primusa 2450 i mam takie pytanie, czy ten piec ogrzewa w jakiś sposób wodę??

Witam, na maila wysłałem ci parę info jak coś to pisz mam jeszcze parę schematów.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plomien ma za malo powietrza , musi byc niebieski.

Witam, wiem to była próba bez oryginalnych dysz :bukiet: po prostu butla wężyk i w kanalik żeby sprawdzić czy siateczka rozpraszająca gaz nie jest zapchana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

wytłumaczcie mi co zrobić aby piec podgrzewał ciepłą wodę ( przycisk łezki oczywiście wciśnięty ) bez konieczności wciskania przycisku ogrzewania bo tylko wtedy mam ciepłą wodę

z instrukcji wyczytałem że na piecu jest jakiś wentyl do odcinania ogrzewania - podobno wtedy system ogrzewania wody przejmuje kontrolę nad systemem c.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oczywiście jest taka możliwość aby piec grzał wodę, lecz musi być spełniony podstawowy warunek w instalacji najczęściej pod łóżkiem zaraz obok bojlera musi być zawór na rurce od grzejników i jego należy zamknąć. W takiej sytuacji cała moc pieca będzie ogrzewać bojler ciepłej wody a nie grzejniki. Mam foto na którym widać przykładowe rozwiązanie - ten niebieski zawór należy zamknąć.

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

post-1979-0-74978100-1350165084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec zawsze grzeje wodę jak jest włączony ........... ale latem zakręć zawór który widać obok zbiornika a jest na rurce do grzejników ............... będzie grzał tylko wodę a nie całą budę :-)

nie jest źle odkręcić kran z ciepłą woda i włączyć pompkę żeby się nalała woda do zbiornika :-)

 

Miałem takie ogrzewanie w poprzedniej przyczepie teraz mam nawiewowe ................ nawiewowe nawet się nie umywa to tego z grzejniczkami

 

 

Teraz dopiero załapałem że fota jest przykładowa od Californii .............. ale trzeba szukać takiego własnie zaworka :-)

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam ogrzewanie primus 2480 i mam problem - po wizycie serwisanta okazało się że padła płytka elektroniczna. pozostają mi 2 opcje: kupić używkę lub zrobić nową.

Kupić ciężko, chyba że ktoś z kolegów forumowiczów posiada sprawną płytkę na sprzedaż ,

lub opcja druga czyli zrobienie nowej płytki, ale tutaj przydał by się schemat elektroniczny. czy ktoś może takowy schemat posiada?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam ogrzewanie primus 2480 i mam problem - po wizycie serwisanta okazało się że padła płytka elektroniczna. pozostają mi 2 opcje: kupić używkę lub zrobić nową.

Kupić ciężko, chyba że ktoś z kolegów forumowiczów posiada sprawną płytkę na sprzedaż ,

lub opcja druga czyli zrobienie nowej płytki, ale tutaj przydał by się schemat elektroniczny. czy ktoś może takowy schemat posiada?

 

pozdrawiam

 

Miałem też problemy z Primusem. Przeryłem też płytkę i nic nie znalazłem. Powód nie działania był bagatelny, ale zanim do tego doszedłem, płytkę prześwietliłem na wylot.

co to za serwisant stwierdził defekt płytki i na jakiej podstawie? Opisz też co ci nie działa, spodziewam się że defekt pokrywa się z byłym moim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wymądrzał ............ ale w moim primusie trza było mieć porządnie naładowany akumulator bo inaczej nie chciał zaskoczyć ............. właśnie taki był objaw (sama pompka i nic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.