Skocz do zawartości

Prośba o podpowiedź (2 + 2) - 15 - 18 tys - a może - Dethleffs Camper 460 DDB


marcin75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym rozpocząć przygodę przyczepkową wraz z rodzinką i jak każdy z Was (bo każdy chyba tak zaczynał :) ) - poszukuję czegoś na początek dla siebie - od ofert można dostać oczopląsów, od stanu technicznego również :( . Przeglądam i chyba już wiem czego szukam :) czyli dwie sypialnie (dorośli, dzieci), łazienka/prysznic/itd...przy tak wielu modelach rzucił mi się w oczy - Dethleffs Camper 460 DDB - http://www.stamserwis.pl/[44].htm tylko trochę niestety cena dla mnie za wysoka :( coś możecie mi podpowiedzieć ?

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Marcin ta przyczepka wygląda całkiem przyzwoicie osobiście kupiłem taką przyczepkę o podobnej zabudowie.Patrząc tylko na twoją fotkę nasunęło mi się na myśl czy nie byłaby wygodniejsza taka z piętrowym łóżkiem dla dzieciaków.Jako plus podałbym że mamy osobną sypialnię dla siebie a nasze pociechy śpią każde w swoim łóżku.Każdo ma asobne spanko i jedno drugiemu nie przeszkadza gdy któroś pierwsze się wyśpi.Zyskać można też dzięki temu więcej przestrzeni wewnątrz bądź też znaleźć przyczepkę lżejszą o nawet 200kg które musimy bo chcemy za sobą ciągnąć.Powodzenia w poszukiwaniach i dokonaniu dobrego wyboru.Witamy w klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe6 też o tym myślałem :) dla nas ważna jest łazienka, nie mamy żadnych doświadczeń w zakresie korzystania z pryszniców w budkach :( a tej widać że jest przestrzeń wydzielona a nie od razu na kibelku - stąd też pomysł na taką budkę między innymi :) Dzięki - chcemy stracić budkowe dziewictwo w weekend majowy - więc czasu nie dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taką budkę frend saphir,łoże małżeńskie z przodu i ubikacja z natryskim w rogu natomiast z tyłu łóżka piętrowe,była niedawno na allegro dethleffs z podobnym ustawieniem.Waga tego trend była 1100Dmc e tej drugiej 1200kg.To są tylko takie wolne przemyślenia ale na spokojnie coś można znaleźć.Jak to mówią co nagle to po diable.

Co do pryszniców to zdania będą mocno podzielone, ja chciałem też kupić taką z prysznicem ale po rozmowach z urzytkownikami stanąłem po stronie tych co mówią-łazienka z brodzikem ale bez prysznica.Na pewno nikt tam nie lal wody przez co pewność zdrowej podłogi jest większa a prysznic mogę sam zamontować zwracając uwagę na doszczelnienie po swojemu i mam pewność że nie powinno mnie coś zaskoczyć.Podczas oglądania zwracają baczną uwagę na te miejsca gdzie przyszepa mma kontakt z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz interesujący Ciebie układ - z forum, z dobrych rąk a Wojtek napisał ze cena do negocjacji - dzwon i pytaj, sprzedaje ktoś kto używał jej kilka lat i powie o niej wszystko... Fakt faktem ze troch wyzszy pulap cenowy ale jak kupisz parcha to różnice dołożysz w naprawy w pierwszym sezonie ...

 

http://forum.karawaning.pl/topic/18097-s-dethleffs-450-db-new-line-rocznik-2003-dmc-1300-kg/

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie  Dzięki BartoszK tylko ta cena :( trochę dla mnie zaporowa :( Pepe6 Frend Saphir - uważam że to jest chyba to czego szukam - Bardzo dziękuję - http://autakaczmarek.otomoto.pl/fendt-saphir-470-T4625034.html może coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupisz dobrej przyczepy z 2007 roku za 19900 PLN - z założenia.

Omijaj takie ogłoszenia z daleka jeżeli nie szukasz kłopotu w myśl zasady - "Jesteśmy za biedni na kupowanie tanich rzeczy".

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego sympatyczny ja zakupiłem budkę angielkę też poszukiwałem dla rodzinki 2+2 kochane szkutniki 7 i 4 latka kupiłem ale po długich poszukiwaniach z łóżkami piętrowymi dla dzieciaków fajna frajda jest w pełni wyposażona (bez klimatyzacji zakupiłem klimatyzator) i sprawdzałem budę bardzo skrupulatnie w porze deszczowej i niestety przecieków nie uniknąłem, ale ? nie zniechęciło mnie to, kilka drobnych napraw z przyjemnością i w wolnym czasie ogarnąłem usterki we własnym zakresie, kupiłem nowe wzmocnione opony(tu przestroga dla wszystkich miałem wystrzał na autostradzie pod łodzią jak wracałem z urlopu z Chłapowa pole horyzont polecam), nowe felgi i czekamy na wiosnę a za przyczepkę po długiej negocjacji zapłaciłem 8600 zł i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://przyczepy.otomoto.pl/fendt-saphir-410-lozko-pietrowe-klima-77-T4719351.html a może to ? może ktoś mieszka nie daleko ? BartekM wiem o tym :) dlatego szukam czego do tańszego ale zawsze coś może się trafić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

http://przyczepy.otomoto.pl/fendt-saphir-410-lozko-pietrowe-klima-77-T4719351.html a może to ? może ktoś mieszka nie daleko ? BartekM wiem o tym :) dlatego szukam czego do tańszego ale zawsze coś może się trafić :)

kolego ta przyczepa też nie posiada w-c a to minimum sanitarne i przydaje się uwierz mi, i nie szukaj okazyjnych i młodych przyczep  w okazyjnych cenach bo nie wiesz w co się wpakujesz, a sprzęt tani nie jest w zakupie tak jest tani, ale eksploatacja i serwis ?  może zaboleć  karawaning tani nie jest lepiej kupić coś starszego ale nie uszkodzone i wszystko  w pełni sprawne bo koszty napraw  nie są tanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzalem się pierwotnie do takiej jako pierwszej przyczepy, niemniej zostałem ubiegnienty. Wymiary fajne bo dość mała a mieści co trzeba. Niemniej jednak 21tys za budkę z 2009 i jeszcze z klima... Na 100% coś się za tym kryje...

Miejsce na odstawienie kasety jest... Ale ja bym sobie nią głowy nie zwracał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.