Skocz do zawartości

Duża lodówka thetford N180


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

a ta płytka wygląda bardzo podobnie jak w lodówkach dometic

 

Pewnie tak, ponieważ unifikacja jest wszechobecna. Trzymajmy się jednak konkretnie Twojej płytki, ponieważ gdybyś miał opierać się np. na podanym przez siebie wcześniej schemacie, to działanie by nie było prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

podpiąłem i wystartowała , na razie na 230v , na gaz się przełącza z automatu ( ale nie mam jeszcze podpiętej butli - nie wiem jaki reduktor , ciśnienie)


tylko nie wiem jeszcze co znaczy ten klucz przy aku ,( może jest słabe aku)

post-9327-0-74369200-1421161756_thumb.jpg

post-9327-0-80922600-1421161781_thumb.jpg

post-9327-0-93492600-1421161806_thumb.jpg

post-9327-0-47498600-1421161836_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ten model można jednocześnie podłączać pod 230 V i 12 V i jak się wtedy zachowa sterownik.

Symbol klucza, to najczęściej jakieś czynności serwisowe, nieprawidłowość itp.

Może to być zbyt niskie napięcie accu lub brak któregoś z napięć.

Sprawdź miernikiem, czy na wszystkich 3 pinach płytki masz 12 V.

Pobór prądu z accu, to min. 10 A, więc jeśli accu jest słaby lub rozładowany, to napięcie mogło się obniżyć.

Tu masz opis działania dla czynności sprawdzających:

 

Czynności sprawdzające.pdf

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że podłączenia okazały się w praktyce prawidłowe, wyświetlacz i sterownik działają, więc z pozostałymi sprawami powinieneś sobie już poradzić.

Napięcie na obciążonym accu nie powinno być niższe, niż 10 V (9,5 V to absolutne minimum).

Trzeba jednak pamiętać o dość dużej tolerancji (błędzie) standardowych "mierników".

To raczej wskaźniki. Gdy podłączysz trzy różne, to najczęściej wskazania na każdym będą inne.

Z tego powodu lepiej przyjąć za minimalne napięcie accu, wartość 10 V.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiąłem na ładowarke waeco gdzie jest ok 13.6v  i dalej swieci  na aku 10  z kluczem , z opisu wnioskuje że kabel pomarańczowy czyli D+ też ma być podłączony 

Edytowane przez jubi-tom (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz jeździł z lodówką raczej zasilaną z 12 V, ale na wszelki wypadek napiszę: producent nie pozwala używać gazu do zasilania tego modelu podczas jazdy.


 zastanawiam się co z tym pomarańczowym kablem co został niepodłączony

 

Jak to nie został podłączony :look:

Musi być podłączony, jak Ci narysowałem (post #17) !!!

 

Podczas normalnego przyłączania już do instalacji w kamperze, pomarańczowy podłączasz do plusa po włączeniu zapłonu, ale teraz, dla sprawdzenia działania lodówki, bo o tym była mowa, podłączenie go na "stałe" do plus 12 V jest nieodzowne.

Inaczej kontroler nie dostaje informacji, że może uruchomić grzałkę.

I jeszcze jedno, wiem już, ze minimalne napięcie dla tego modelu kontrolera, to 11 V.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak teraz wszystko działa , błąd zgasł :) , ale jak  była podłączona tylko z ładowarki to nie dawała rady ,  bo 100w to chyba za mało 

 

I właśnie tak miało być :ok:

Ten model ładowarki nie da rady pociągnąć tej lodówki, ma o kilka amper za mało na wyjściu, więc tylko w połączeniu z accu !

 

Będę miał za godzinkę instrukcje od kampera, gdzie jest instrukcja dla tej lodówki, to Ci podeślę.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostało jeszcze sprawdzenie  działania na gaz  ale musze kupic reduktor i zawór, a tak poza  tym to chyba dobry zakup   ,

 

no i musze się teraz odwdzieczyc  za pomoc , mam nadzieje  że będzie nam dane się spotkać  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup bardzo dobry, jeśli cena była dobra i wszystko działa, a widzę, że tak :ok:

Reduktor, z pewnością będzie Ci potrzebny 30 mbar i o przepływie 1,5 kg/h.

Oczywiście karawaningowy, z symbolem kampera lub przyczepki na etykiecie.

http://forum.karawaning.pl/topic/5697-wyposażenie-obowiązkowe-przyczepy/?p=307874

Niestety, wiele sklepów karawaningowych sprzedaje nieodpowiednie reduktory, opisując je, jako "karawaningowe" :pad:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.