Skocz do zawartości

Do czego to służy i co to jest?


robeck12303

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie potrzebuje informacji do czego to sluzy i co to jest.

elektryk, ktory naprawiał mi instalacje twierdzi, ze to jest cos w rodzaju klmatyzacji ale on sie na tymie zna. ponizej wklejam foto.

post-18110-0-00321400-1421089737_thumb.jpg

foto 1. z prawej strony wywietrznik od tego urzadzenia, z lewej jakies wejscie lub cos ktore za sciana ma jakby cewke i gruby niebieski przewod ktory rozcgodzi sie po podłodze przyczepy.

post-18110-0-96683500-1421089761_thumb.jpg

foto 2. jedyny opis tej " niby klimatyzacji" w srodku przyczepy.

post-18110-0-06855600-1421089784_thumb.jpg

foto 3. jak domniemam po tej samej nazwie jakis sterownik calej tej maszyny

 

prosze o pomoc. przyczepa jak w profilu.

dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terma. Wpisz w wyszukiwarkę forumową Carver cascade 2. Znajdziesz pełno informacji.

Po lewej stronie jest filtr wody, oraz przyłącze pompki wody.


Takiej klapki brakuje na filtr.


Tak wygląda pompka do podłączenia obok filtra.

Edytowane przez Gewehr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto 1 - nie wiem.

Foto 2- rurki odpływowe zlewu i umywalki, oraz prysznica.

Foto 3- piekarnik. Przekręcasz i podpalasz np. zapałką w środku piekarnika. Będziesz widział na jego końcu, na dole dyszę.


Foto 1. Co jest po drugiej stronie tego elementu i czy on jest po stronie drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do fot 2. wlasnie ze te rurki maja z tylu to samo co z przodu czyli nic. dla mnie to cos jakby koncowki przejsciowe ale za nimi nic nie ma. poza tym kuchnia jest z drugirj strony przyczepy.

fot 3. czyli standard na gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foto nr2, masz odpływy. Brakuje im klapek zamykających. Tędy spływa szara woda z umywalki i zlewu jedną, a z prysznica drugą. One muszą być podłączone pod przyczepą. Możliwe że ktoś coś przy tym przerobił. Nalej wody do umywalki i zobacz gdzie wypłynie.

Piekarnik jest tylko gazowy. Wychodzą w nim dobre ciasta :]  Wiem, bo często pieczemy.

Edytowane przez Gewehr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terma. Wpisz w wyszukiwarkę forumową Carver cascade 2. Znajdziesz pełno informacji.

Po lewej stronie jest filtr wody, oraz przyłącze pompki wody.

Takiej klapki brakuje na filtr.

Tak wygląda pompka do podłączenia obok filtra.

ok. pompka jest, byla w przyczepie. :)  teraz problem jak sprawdic czy ta terma działa i  jak to zrobic. aha na sciance przyczepki tam gdzie sie podpina pompke jest takie wejscie okragle zabezpieczone zakretką plastikowa ktorej nie moge rekami odkrecic (zeby nie polamac) i nie wiem do czego to sluzy.

Na foto nr2, masz odpływy. Brakuje im klapek zamykających. Tędy spływa szara woda z umywalki i zlewu jedną, a z prysznica drugą. One muszą być podłączone pod przyczepą. Możliwe że ktoś coś przy tym przerobił. Nalej wody do umywalki i zobacz gdzie wypłynie.

Piekarnik jest tylko gazowy. Wychodzą w nim dobre ciasta :]  Wiem, bo często pieczemy.

dzieki. juz poradziłem sobie z nimi. przewody sa pod przyczepka tyle ze odpiete od tych koncowek.

Foto 1 - nie wiem.

Foto 2- rurki odpływowe zlewu i umywalki, oraz prysznica.

Foto 3- piekarnik. Przekręcasz i podpalasz np. zapałką w środku piekarnika. Będziesz widział na jego końcu, na dole dyszę.

Foto 1. Co jest po drugiej stronie tego elementu i czy on jest po stronie drzwi?

odnosnie fot 1. ta niby wtyczka jest po drugiej stronie przyczepy na wysokosci prysznica (czyli nie mam pojecia co jest po drugiej stronie) okolo 30cm od pojemnika na nieczystosci z wc. ale nie ma to nic wspolnego z wc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To okrągłe co nie możesz odkręcić to jest filtr: http://www.gooutdoors.co.uk/carver-carver-crystal-filter-caravanning-water-fitting-p118798Jest do tego specjalny klucz. Wpisz na ebay CARVER i go znajdziesz.

Jak chcesz sprawdzić termę, to dokładnie odpowietrz cały układ wodny. Musi być odkręcony gaz i naładowany akumulator. Następnie przesuń do góry włącznik na tym sterowniku. Foto nr1 na samej górze postu. Zapali się na nim zielona kontrola, to znaczy że zaczął działać poprawnie. Jak inna, coś jest źle. Brak gazu, słabe napięcie, lub coś innego.

Nadal nic mi nie przypomina ta niby wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie fot 1. ta niby wtyczka jest po drugiej stronie przyczepy na wysokosci prysznica (czyli nie mam pojecia co jest po drugiej stronie) okolo 30cm od pojemnika na nieczystosci z wc. ale nie ma to nic wspolnego z wc.

 

... a nie jest to przypadkiem jakiś zwykły "uchwyt" do przymocowania czegoś na ścianie / do ściany :hmm:

Coś w rodzaju, jak uchwyty do podpór zewnętrznej markizy, gdy nie chcemy ustawiać ich na ziemi.

Może miało to coś wspólnego z rurkami odpływowymi widocznymi na fotce :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.