Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy w przyczepie???


MyBlue

Rekomendowane odpowiedzi

spokój :bukiet: Słowo pisane nie oddaje wszystkiego i żeby zrozumieć co ktoś miał na myśli to jeszcze trzeba go znać, a jak ja znam lepciaka to na pewno nie chciał nikogo urazić, a wy po nim jeździcie jak po łysej kobyle.

 

;);):lol: spoko wiem i rozumiem i nie mam zamiaru jezdzić na kobyle, a tym bardziej na szanownym koledze Lepciaku :-]:-] Masz rację więcej luzu .Mało mamy problemów ? pozdrowienia i na zgode ;);):-]

 

A WRACAJĄC DO TEMATU

 

Myślę , że lepiej jednak kupic walizkowy i ze stabilizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli zależy Wam na dobrym agregacie to polecam firmę DOMETIC.

Agregaty od podstaw zrobione na potrzeby carawaningu.

Przystosowane do zabudowy zewnetrznej.

Cichutkie a dodatkowo mają mały prąd rozruchowy.

Specjalnie wytłumiane ze specjalnym tłumikiem i odprowadzeniem spalin.

 

 

Dometic-Stromerz1.jpg

 

http://elcamp.movera.com/?navID=78&pID=16236&tpl=details&lang=6&PHPSESSID=c7a4251efa862fedacb73241e09b77f2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba szanować spokój innych.
święte słowa!!!!!
za stabilizację prądu
?????? a czy masz tak czułe urządzenia że jest stabilizacja potrzebna?? rozważ sam.. ..

 

a taki cichy co Yabulon pisał to firma honda produkuje .. ale takie ciche to miały po 0,4 do 0,6kVA i chyba malo przydatne jak dla mnie.. ale szukaj kolegu szukaj.. kto szuka ten znajdzie..

a z krytyką produktów z Tesco i innych kolego Yabulon byłbym raczej ostrożny.. miałem firmową pilarke marki ... kupioną w renomowanym firmowum sklepie i okazało sie byle g.. , dalej a kible przenośne z biedronki ?? złe??? Yabulon za mocno uogólniasz....

kolego abart, zależy jak trafisz.. nie ma 1 złotego rozwiązania.. jak za głośna to może tłumik dodatkowy ?? hehe?? taki pomysł... pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiszon, No może uogólniam, ale mam znajomą która pracuje w Tesco i to co sie dzieje na serwisie to są poprostu jaja. Mówi, że około 9 na 10 egzemplarzy pewnych towarów jest wadliwa, a wiele ludzi ze względu na niski koszt nawet nie daje tego do naprawy tylko wywala dośmietnika. Oczywiście to znowu uogólnienie bo nie dotyczy to wszystkich produktów. W tym wypadku chodziło o czajnik bezprzewodowy za 19.99 zł. Ale mi już takie wrażenie zostało i staram się w tym sklepie nie kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okreśłenie mocy przy panelach solaropwych jest niemożliowe. Wartości podawane przez producentów są wartościami uśrednionymi i orientacyjnymi.

Na moc panelli solarowych wpływają takie czynniki jak: Nasłonecznie uzaleznionie od pory roku, szerokość geograficzne, warunki pogodowe.

 

Mimo że panele solarowe nadają się do łączenia w grupy nie zalecamy stosowania większych zestawów niż składajaących się z 2-óch panelów.

 

 

Dobór panelli solarowych uzalezniony jest od mocy odbiorników które mają zasilać. Jeśłi ma być to obsługa wnętrza (TV, DVD, antena satelit, oświetlenie, pompka wody) to odpowiednio dobrany odpowiedni model paneli będzie rzeczywiście wystarczający.

 

Dodatkowym plusem paneli solarowych jest oczywiście ich bezgłośna praca i brak konieczności dodatkowej obsługi. Jednorazowo zamontowane będą służyły nam przez wiele lat.

Instalacja i same panele solarowe muszą być odpowiednio dobrane do indywidulanuch potrzeb i zastosowań. Warto równierz zwrócić uwage na technologie w jakiej zostały skonstruowane, co wpływa na ich efektywne działanie nawet zimą i wczasie złej pogody czy gorszego nasłonecznienia.

 

 

Natomiast jeśli ,myślimy o zasilaniu urządzeń o większym pobobrze mocy( klimatyzatory, expres do kawy, czajniki elektr.) - jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie agregatu prądotwórczego.

 

Oczywiście można zastosować agregaty prznośne, jednak na dłuższą metę są one nie poręczne i uciążliwe w stosowaniu(ciągła konieczność przenoszenia ich, małe najczęśćiej wbudowane zbiorniki na paliwo, głośna praca i ciężar).

 

Agregaty prądotwórcze są skonstruowane specjalnie do karawaningu. Wyposażone w sterowanie z wnętrza pojazdu, stosunkowo ciche w działaniu, posiadające zewn. zbiornik paliwa oraz odzielny system odprowadzania spalin wraz z dodatkowym tłumikiem.

 

Istnieje możliwość dodatkowego wygłuszenia.

 

Zajmujemy sie projektowaniem oraz dobieraniem odpowiednich komponentów alternatywych źródeł zasilania w zależności od indywidualnych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie kupiłem ten agregacik jak dla moich potrzeb zupełnie wystarczy , oczywiście dorobię do niego skrzyneczkę wygłuszającą i składaną

Mam podobny, tylko trochę mniejszej mocy. Jak jest zimny pracuje trochę nierówno ale jak się rozgrzeje migotanie żarówek nie jest bardzo uciążliwe. kupiłem go nie dla potrzeb karawaningu lecz do awaryjnego zasilania pieca ...ups kotła c.o.(pompa obiegowa, komputer :bukiet: , dmuchawa i podajnik) W zimie czeka grzecznie w kotłowni a latem przemosi się do przyczepy. Traktuję go jako awaryjne źródło zasilania. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie kupiłem ten agregacik jak dla moich potrzeb zupełnie wystarczy , oczywiście dorobię do niego skrzyneczkę wygłuszającą i składaną http://www.allegro.pl/show_item.php?item=313217373 ,ktoś z naszego forum ma taki i sobie chwali więc :bukiet::lol:
będziesz miał problem z wygłuszeniem to jest 2-suw który z reguły jest głośniejszy oraz wentylacja i odprowadzenie ciepła będzie z tym problem, przydało by się tłumnik wymienić na cichszy :-]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te agregaty elcampu zabijają ceną przynajmniej mnie :bukiet: a głośnośc 2 z trzech proponowanych jest tak samo głośna jak ten co ja kupiłem 60 db czyżby bardziej się nie dało wyciszyć niz 60 db?a i spalanie ten z allegro ma sporo mniejsze przynamniej tak podają :lol: od tych kosmicznie drogich, za 14 tyś to jest taki solar że nawet w pochmurne dni będzie świecił dobrze .14 tyś to jest koszt przyczepy nie jednego z nas a i 2x droższy nieraz od przyczepy bo napewno mamy przyczepki po ok 6-7 tyś i są naprawde fajne ,oczywiście jak na taką cenę.A jeśli chodzi o wyciszenie mój plan jest taki:skrzyneczka składana tzn.każda ścianka na zawiasach ,wygłuszona jakąś matą wygłuszającą lub czymś o podobnym działaniu ,z 2 szczytowych stron wentylatory na 12v jeden wciągający powietrze a drugi wydmuchujący powinno się sprawdzić ,a wg. informacji sprzedającego wcale aż tak mocno się nie grzeją te agregaty ,a jak będzie w rzeczywistości to powiem jak przesyłka dotrze do mnie i sprawdze agregacik na żywo ,zaraz po otrzymaniu będą testy i próby wyciszenia jak to wyjdzie napewno napisze .Dodam jeszcze że ja zawsze jestem na odludziu z przyczepką więc nikomu nie będę przeszkadzał a agregacik będzie stał jakieś 20-30 m od przyczepy taką mam możliwość oddalenia go od przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak samo głośna jak ten co ja kupiłem 60 db
coś w tych danych jest nie tak bo takie agregaty przeważnie 90-95db może ten jest inny . Co do tych danych to różnie bywa miałem okazję słyszeć taki agregat 14tys. ale właściciel twierdził że dał dużo mniej ale w niemczech u dystrybutora i jego praca była rzeczywiście cicha bo mam agregat kipor 57db i jest dużo głośniejszy. Mogę was pocieszyć w USA taki agregat w kamperach to stardard a ceny kamperów są dużo niższe nie mówiąc o jakości materiałów :bukiet:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?????? a czy masz tak czułe urządzenia że jest stabilizacja potrzebna?? rozważ sam..

Telewizor, satelita, laptop - to dla nich jest stabilizacja. Grzałki i lampki mogą mieć zwykły. Pomijam poziom hałasu - to mistrzem świata jest HONDA.

Padło porównanie agregatu do chłodni - to jak porównanie roweru do czołgu - zupełnie inne kategorie :-). tez kiedyś próbowałem koło tego spać - jest na to sposób, apteka i zatyczki do uszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.