Skocz do zawartości

Poszukuję przyczepy z układem jak Hobby 545kmf


Kamil_K

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważamy zmianę przyczepy na większą i natrafiłem na układ, który dla naszej rodziny jest idealny.

 

post-3054-0-71403500-1420617991_thumb.jpg

 

.

Niestety takie hobby produkowane jest od 2011 roku. Podobny układ ma także nowy Fendt. Ale cena wersji z rocznika 2011-2012 jest raczej zaporowa

 

Czy ktoś spotkał się z tym układem w przyczepach trochę starszych roczniki 2005-2009 i/lub inni producenci?

 

 

Znam układy przyczep z łóżkiem piątrowym z tyłu przy wejściu ale dla mnie to nie to ...

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilku producentów. Wpisz na mobile.de w wyszukiwarce piętrowe łóżka, osobny prysznic, siedzenia w środku i łóżko podwójne a wyskoczy Ci kilkanaście egzemplarzy. Mają szerokość 2,3 oraz 2,5m. 

:yes: AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sun Roller od 2001 roku produkuje przyczepę w układzie takim, jak zaprezentowany. Jako jedyny ma opcję tzw: "podnoszonej ściany", tam gdzie masz dolne łóżko piętrowe - możesz dzieciakom zrobić drugie "wyjście" na zewnątrz, na dodatek z "baldachimem", bo nad nim będzie podniesiona ściana.

 

Tutaj masz fotkę tego modelu (niestety nie mam modelu katalogowego):
foto1114281.jpg

 

o jest aktualnie w produkcji nadal:

model Tango Home Caravan, ale jakoś inaczej się ten wcześniejszy model nazywał...

http://www.sunroller-caravanas.com/es-es/2014/caravanas/tango/home-caravan/

Edytowane przez excalibur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Niemczech możliwe, że będzie Ci ciężko go znaleźć, poszukaj na stronach holenderskich, bo raczej do hiszpanii nie pojedziesz pewnie po budkę :-) i zwracaj uwagę na informacje o uszkodzeniach, wilgoci, konkretnie ta generacja Sun Roller'ów ma wadę konstrukcyjną (znaczna część egzemplarzy, niezależnie od układu wnętrza). Pytaj się o szczelność naokoło otwieranych drzwiczek serwisowych (na zdjęciu z mojego postu te białe w przedniej lewej części) oraz sprawdzaj wewnątrz przyczepy, dolne 5cm każdej ściany naokoło licząc od krawędzi z podłogą. :-) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Moja przyczepa Knaus Eifelland 560 TK (tak mam w DR) ma taki układ.  Minusem w stosunku do 545 kmf,to to,że kabina prysznicowa nie jest całkowicie oddzielona . Plusem natomiast jest np. niskie DMC : 1400kg.  Z różnic w stosunku do 545 kmf jest jeszcze szerokość 2.30m . 545 kmf i inne tego przyczepy mają 2.50m . Aha, kmf ma fajną wielką lodówkę  W razie jakichś pytań służę pomocą.

 

Link przykładowy: 

 

 http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/eifelland-560-tkm-niedergurig/202814517.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=MH&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=8000&makeModelVariant1.modelDescription=560&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&noec=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swrx dzięki za podpowiedź, ciekawa alternatywa ... strasznie mały jest ich wybór i ceny raczej nie zachęcają... a raczej zbliżają się do hobby ...

 

Waga mnie nie martwi wolałbym nawet jakieś 1600kg zakładam że 1750kg też przeżyjemy ;)

 

Szerokość to dość ważny aspekt, słyszałem, że w praktyce jest duża różnica w jeździe ... sam jeszcze tego nie testowałem ...

 

Duża lodówka to ogromny plus hobby ... trochę jedzenia pakujemy na drogę, szczególnie ważne przy dzieciach.

 

 

Cóż myślę dalej co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.