Skocz do zawartości

Najlepsza Polska Antena DVBt


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, forscher napisał:

Czy poza granicami kraju anteny DVBT  na przykład takie jak ta http://pwwiedyskasc.pl/anteny-tv/antena-dvb-t-ecocamp/ będą miały zastosowanie?  Czy w innych krajach istnieje coś takiego ja DVBT ?

Pomijając moc sygnału - wskazana antena jest jednak anteną dookólną, a więc o niewielkim zysku energetycznym, w grę wchodzi również polaryzacja.
Ta antena pracuje w polaryzacji poziomej i z racji swojej konstrukcji, odwrócenie polaryzacji nie będzie łatwe bądź w ogóle będzie niemożliwe, jeśli zostanie zamocowana na stałe. W wielu miejscach Europy, mnóstwo multipleksów jest nadawanych jednak w polaryzacji pionowej. Aby mieć najlepszą możliwość odbioru, gdy ktoś często podróżuje po Europie, warto pomyśleć nad anteną, której polaryzację da się zmienić w mało uciążliwy sposób, a skoro już i tak coś będziemy przy jej ustawieniu "dłubać", to bardziej odpowiednia będzie też antena kierunkowa. Dookólna jest dobra, jeśli w większości przypadków jeździmy do miejsc z dobrym pokryciem sygnałem, a wszystkie lub większość programów posiadają poziomą polaryzację. Oczywiście pomijam MUX 8 w Polsce i inne działające w tym samym paśmie poza Polską, chociaż z drugiej strony, również dla pozostałych multipleksów, nawet w Polsce są miejsca z polaryzacją pionową sygnału i właśnie takich w/w antena poprawnie nie odbierze.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja przyznaję bez bicia, że napisałem że odbierzesz sygnał, a swoją tezę opieram na mojej poprzedniej przyczepie gdzie miałem antenę dachową fabryczną od Adrii. Ale co to było, jakiego typu i o jakim zysku to nie mam pojęcia :) Po prostu odbierałem sygnał wszędzie i w ogóle się nad tym nie zastanawiałem. Byłem po prostu przekonany, że to nie jest tak skomplikowana sprawa, ale  po lekturze wpisu @Kristofer wygląda, że byłem w dużym błędzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam w swojej przyczepie wymienić antenę DVBT

Do tej pory próbowałem odbierać na koronie i innej dookólnej,

Ale w okolicach Mielna z marnym skutkiem

Nie chcę stosować dużej kierunkowej

Co myślicie o czymś takim?

http://allegro.pl/antena-dvb-t-full-hd-vhf-uhf-mux8-producent-i7220429011.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MTRmNjk2YjctOWM3MC00MmFjLWE4NmYtNDdkNDk4NDdhNTZkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=d78557e3-8913-4c7c-a9eb-506a24a22365#thumb/4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ANZO napisał:

Witam

Zamierzam w swojej przyczepie wymienić antenę DVBT

Do tej pory próbowałem odbierać na koronie i innej dookólnej,

Ale w okolicach Mielna z marnym skutkiem

Nie chcę stosować dużej kierunkowej

Co myślicie o czymś takim?

http://allegro.pl/antena-dvb-t-full-hd-vhf-uhf-mux8-producent-i7220429011.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MTRmNjk2YjctOWM3MC00MmFjLWE4NmYtNDdkNDk4NDdhNTZkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=d78557e3-8913-4c7c-a9eb-506a24a22365#thumb/4

 

Też rozgłądam sie za anteną. Co Cie skusiło by zainteresować się akurat tym produktem?

Czy ta antena ma w sobie coś  "wow"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że nie jest dookólna bardziej kierunkowa

MUX 8, podobno Polski produkt, opływowa

Proponujesz coś sprawdzonego?

Dlatego wstawiłem ten link, żeby wysłuchać opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co sie rozgladam..

jestem na etapie    DVBT czy satelitarna 

Jeśli chodzi o satelitarną - mam juz swój typ.

 

 

Zastanawiam sie co mi się bardizej przyda czy naziemna czy Sat.

 

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz to odpowiadam ... równie bobrze mogę napisać że jechać przyczepą na wakacje żeby oglądać jakąkolwiek TV to bez sensu :blink:

my praktycznie nie oglądamy na wakacjach TV bo nie ma kiedy ,  a  jak dzieciaki wieczorem zasną to mogę obejrzeć jakiś polski  film , to co mi po Chorwackiej czy Włoskiej TV ?

więc co kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2018 o 09:24, Arturo43 napisał:

Witam znalazłem ten temat a ponieważ zamierzam kupić antenę digit activa chciałbym zadać kilka pytań. Zastanawiam się czy do przyczepki kupić wersję aktywną czy bierną , czy jeżeli będę miał za silny sygnał w przypadku anteny ze wzmacniaczem i wyłączę  zasilacz takowa antena będzie działać tak jak antena bierna, jak zachowuje się na maszcie podczas jazdy . 

Digit Activa, to bardzo dobra antena kierunkowa i sprawdzi się w większości różnych warunków odbioru, jednak należy mieć na uwadze, że anten uniwersalnych, na każde warunki odbioru nie ma, dlatego jedni będą zadowoleni bardzo, inni umiarkowanie, ale tak samo będzie z wieloma innymi antenami. Co do zasilania, to wspomniana antena jest bez funkcji "by-pass", więc podczas pracy musi mieć zasilanie. Po zaniku (wyłączeniu) zasilania, sygnał do TV przestanie docierać. Jedyną anteną aktywną Telmoru z funkcją "by-pass" jest "ASR IQ", jednak z uwagi na konstrukcję i rozmiar, dla karawaningu się nie nadaje, chyba że byłaby montowana i demontowana za każdym razem.

Antena bierna, czyli bez wzmacniacza, sprawdzi się jedynie w bliskich odległościach od nadajników, gdzie jest dobre pokrycie sygnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2018 o 12:50, ANZO napisał:

Wygląda, że nie jest dookólna bardziej kierunkowa

MUX 8, podobno Polski produkt, opływowa

To zwykła antena dookólna, prawdopodobnie ze "zwiniętym" dipolem wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam taką antenę i koło domu pięknie odbiera mi wszystkie kanały. Natomiast nad morzem jest problem - wszystkiego nie łapie. Czy można zmienić tą aluminiową blaszkę w środku na coś wydajniejszego? Wzmacniacz mam do niej nie oryginalny -  taki.

 

antena optex avis 2.pdf

WP_20170408_18_59_28_Pro.jpg

WP_20170408_18_59_42_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.