Skocz do zawartości

Najlepsza Polska Antena DVBt


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Vitaycie.

Wpadła w moje ręce szeroko rekomendowana - słusznie zresztą, antena rodzimej produkcji firmy Telmor model Digit pasywna/bierna wbrew kolorystyce: Niebieska.
Ciekawość zmusiła mnie by ją rozebrać. W środku ani śladu aktywności, nawet jest naklejka: Bierna.
Postanowiłem zrobić istotny tuning.
Przy tej okazji dla Was, fotki zrobiłem.

O ile wszystko jest w miarę jasne , to zwróćcie uwagę na pozornie zlepione do kupy blaszki. Jak się okazuje ich łączenia są naprzemienne a to oznacza że ktoś nad tym myślał, stąd taka jej detaliczna cena.
Antenę wyposażyłem w sygnalizację zasilania (mała led) oraz we wzmacniacz jaki akurat miałem.

Działa doskonale, jutro/pojutrze zrobię test i porównanie z "Pętlą Socala"
Ciekawy jestem wyniku.

post-2083-0-52180300-1420576798_thumb.jpg

 

post-2083-0-26938000-1420576827_thumb.jpg

 

post-2083-0-21325700-1420576837_thumb.jpg

 

post-2083-0-88925000-1420576850_thumb.jpg

 

post-2083-0-47949800-1420576863_thumb.jpg

 

 

 

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakie tv podłączacie od te antenę? Jakieś oszczędne?

Do każdej anteny możesz podłączyć dowolny odbiornik TV bezpośrednio jeżeli ma wbudowany dekoder MPEG, lub przez dekoder zewnętrzny, jeżeli w TV go nie ma. Prądożerność (jak wspomniałeś oszczedność) nie ma tu żadnego znaczenia. Jeżeli chodzi Ci o oszczędności to musisz sam zdecydować z czego będzie TV zasilane, 230 V czy akumulator 12 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić tę http://majsterkowo.pl/prosta-antena-do-obioru-dvb-t/Mam takową sam zrobiłem (zamiast drutu zastosowałem przewód hamulcowy bardzo ładnie się wygina i lutuje). Korzystałem z niej przez dwa tygodnie w Dźwirzynie, złapała wszystko co było możliwe do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja teraz napiszę coś o tej antenie.

Dzisiaj ją dostałem, niebieska w wersji aktywnej. Kupiłem na allegro za uwaga: 75 zł + przesyła 10 zł, czyli w cenie pasywnej.

 

Pierwsze wrażenie - ZALETY:

- fajnie wykonana, plastik nie jest jakiś miękki, nie poddaje się łatwo pod naciskiem, przez co robi wrażenie solidnej, aczkolwiek bardzo lekkiej

- do anteny dołączone prawie wszystko, aby od razu się nią cieszyć (o tym później)

- przemyślane rozwiązania do montażu prawie beznarzędziowego (prawie, bo przynajmniej nóż jest potrzebny)

- montaż do masztu - przykręcanie na motylki (co wcale nie jest takie oczywiste - ostatnio 10 m nad ziemią męczyłem się z kluczami)

- sprytny montaż kabla w końcówce antenowej (tej z zasilaczem) - po prostu kabel się wkręca

- produkt POLSKI !!!!

 

WADY (muszę się czegoś czepić): 

- przy kwocie około 100 zł (bo około tyle kosztuje) zabrakło gumowej osłony na złącze "F" o wartości 1 zł w detalu, żeby to za bardzo nie rdzewiało

- sprytny montaż kabla w końcówce antenowej (tej z zasilaczem) - tańsze przewody mogą luźno wchodzić i wypadać

 

Antenę rozpakowałem i tak na prawdę bez narzędzi oprócz noża można ją spokojnie poskładać i zacząć oglądać telewizję. Jako, że mam w domu bardzo dobrej jakości kabel antenowy żelowany, od razu wyrzuciłem załączoną "eFkę" i zacisnąłem złącze kompresyjne, dodatkowo osłaniając je osłoną gumową. Po drugiej stronie zarobiłem przewód i wkręciłem we wtyczkę antenową i.... to tyle roboty - 5 - 10 minut to konieczny czas na uzbrojenie anteny.

Podłączyłem ją do telewizora i rzuciłem na łóżko. Po przeszukaniu kanałów znalazł ich 31, ale niestety na większości pojawił się  "brak sygnału". No cóż bloki z wielkiej płyty, to klatka Faradaya, wiec antenę wystawiłem za okno i już miałem obraz. Bez żadnego ustawiania, mocowania, po prostu leżała na parapecie.

 

Ogólnie polecam, bo to produkt POLSKI i wykonany na przyzwoitym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam antenę ufo dookólną aktywną,uzywalem jej na przyczepie tzn na 4-metrowym maszcie w poprzednim sezonie w miedzyzdrojach na kempingu i odbierala tak sobie,mozna bylo ogladać ale szału nie bylo.Podobno w pasie nadmorskim wszędzie jest problem ale jak naprawdę jest to nie wiem.Postanowilem na nadchodzacy sezon kupić wlasnie digit actiwa,na forum ma dobre opinie i moze bedzie lepsza nad morze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam antenę ufo dookólną aktywną,uzywalem jej na przyczepie tzn na 4-metrowym maszcie w poprzednim sezonie w miedzyzdrojach na kempingu i odbierala tak sobie,mozna bylo ogladać ale szału nie bylo.Podobno w pasie nadmorskim wszędzie jest problem ale jak naprawdę jest to nie wiem.Postanowilem na nadchodzacy sezon kupić wlasnie digit actiwa,na forum ma dobre opinie i moze bedzie lepsza nad morze?

będzie i lepsza i gorsza

- lepsza bo kierunkowa i po ustawieniu w kierunku nadajnika posiada większy zysk

- gorsza bo kierunkowa i gdy nie ustawisz w kierunku nadajnika lub odbicia nic nie pooglądasz 

wymaga ustawiania na nadajnik z którego chcesz oglądać, ale to raczej mały problem w przyczepie czy kamperze w trakcie postoju gorzej w trakcie jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymaga ustawiania na nadajnik z którego chcesz oglądać, ale to raczej mały problem w przyczepie czy kamperze w trakcie postoju gorzej w trakcie jazdy

Raczej w trakcie jazdy nikt w przyczepie telewizji nie ogląda mam nadzieję. W kamperze może bardziej.

 

U mnie sygnał jest dosyć dobry, choć do najbliższego nadajnika jest około 30 km. Antena leżała tak sobie na parapecie zwrócona w kierunku zupełnie niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w trakcie jazdy nikt w przyczepie telewizji nie ogląda mam nadzieję. W kamperze może bardziej.

 

U mnie sygnał jest dosyć dobry, choć do najbliższego nadajnika jest około 30 km. Antena leżała tak sobie na parapecie zwrócona w kierunku zupełnie niczego.

miasto - mnóstwo odbić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witajcie w tych zabawkach to ja cienki bolek, Nada się to Ufo nap, do jakiegoś tableta.   :hmm:   http://anteny.pl/antena-wbudowanym-p-883.html?osCsid=845175582d5612fda70a9c508a9e4ca7 

To już bym nie targał z sobą lapka. :hmm: 

Edytowane przez comsio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.