Skocz do zawartości

Tajemniczy korek ????????


Lalamido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Niedawno zakupiłem swoją pierwszą cycepkę. (Chwaliłem się już wcześniej na jednym z tematów forumowych.) Kłopot polega na tym ,że tak właściwie nigdy dotąd nie byłem użytkownikiem kemping więc pewnie będe wracał na forum z wieloma pytaniami.

Oto pierwsze. Na tylnej ścianie w lewym dolnym rogu przyczepy odkryłem kurek , który niestety nie wiem do czego służy. Jest zamykany na kluczyk , no i obraca się. Na nim jest napisane woda. NO dobra , ale co woda? Proszę o pomoc. Korek na załączonej fotce.

Wiem ,że dla większośi pytanie jest pewnie śmieszne, ale nie ukrywam ,że jestem karawaningowym żółtodziobem. Kolejne pytania pewnie wkrótce. :bukiet:

 


tajemnizy kurek

post-37580-imported-def207a9-3443-4914-b536-4e352be5ee09_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie zauważyłem twojej odpowiedzi, że jednak nie jest to wlew. To mam jeszcze jedną sugestię, bo że jest to jakiś wlew jestem w zasadzie pewien. Może wlew wody do spłuczki od WC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob photosa tego drugiego korka :bukiet: dla mnie to najzwyczajniejszy korek do wlewania wody, przynajmniej ja taki mam ... mam jeszcze jeden, ale to jest podlaczenie do miejskiej wody tz City , tylko ze to jest kanciate i pod klapka jest wlew-rurka na szybkozlaczke.

 

a moze masz dwa zbiorniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ten wlew dziala na zasadzie zamkniecia baku w samochodzie, przekreca sie zeby nikt nie dal rady na sile zlamac. Przytrzymujesz, przekrecasz kluczyk i normalnie sie juz odkreca..

 

Moze byc tak jak Yabulon mowi, ze jak masz w tym miejscu wc to to jest do napelniania spluczki... tylko zastanawiam sie dlaczego zrobili to na kluczyk, a wode do zbiornika na "pitna" tylko z klapka :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie 1 kwiecień :-). Przecież jak wejdziesz do przyczepki i podniesiesz np siedzisko w rejonie "tajemniczego" korka - to coś tam musi być. Jakieś dalsze rury, przewody itp. Grubość ścianek w caravanach to około 3 cm i w środku nie może być żadnych przewodów, wszystko prowadzone jest "na zewnątrz" ścianek i podłogi. Z układu okna widać, że nie ma tam obiektu toaletowego, raczej łóżko lub siedziska. Hmmm pojemników z wodą nie umieszcza się na końcu przyczepy, nie robi się też dwóch wlewów wody. Chyba, że drugie jest do instalacji ciśnieniowej (miejskiej sieci) lub instalacji ogrzewania podłogi w przyczepach dostosowanych do caravaningu zimowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and ale Lalamido mowi ze ma dwa wlewy wody :bukiet: w pierwszym poscie pisalam ze u mnie tez sa dwa, jeden okragly wlasnie taki do normalnego nalewania, drugi podluzny z klapka do wody miejskiej ... a dwa wlewy normalne tez sie nieraz stosuje, jeden przy kuchni ktora jest posrodku, a drugi na koncu przyczepy jezeli jest tam wc. Jest to robione w przyczepach ktore maja maly zbiornik czystej wody np 20-pare litrow.

 

moj osobisty pierwsze co powiedzial to to zeby zobaczyc gdzie prowadza rurki, ale badz tu madry i pisz wiersze, przeciez niewiemy czy przyczepe Lalamido ma pod nosem i moze sprawdzic :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym sugerował, że to woda pitna. Łatwo to sprawdzić po przewodach. A dlaczego z tyłu?? Podoba mi się, bo łatwo się tankuje, nie jest się uzaelżnionym od konkretnej strony, bo ile to razy trzeba kombinowac jak stanąć by wąż był po tej samej stronie co wlew, a tu idelanie, bo zawsze jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie. Wystarczy odkręcić kran i spuścić wode. Następnie wlać nową przez ten wlew i odkręcić kran. Jak znowu poleci to już wszystko wiadomo. :niewiem:

Metodą prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem ciekawa czy tajemnica tajemniczego korka zostala rozwiazana? Dobrze byloby gdyby ludzie kiedys tam odzywali sie z info, bo inaczej czlowiek umrze ciemny jak tabaka w rogu, a tak cos nowego mozna podlapac i nie bedziemy zdziwieni jak drugi raz bedzie cos podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.