Skocz do zawartości

Nietypowa przyczepa, jak zrobić ściany ultra lekkie?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Co sądzicie ?

 

popatrz na profile w realu - niestety te po 5-10 zł są fatalnie wykonane - klosiki są z okropnego plastiku (zamiast dawać efekt to pochłaniają światło) i fatalnie spasowane z profilem (niektóre same wypadają z profilu) - żal i smutek - tylko sprawdzić w realu najlepiej z wklejoną taśmą , bo te tanie profile sa wąskie i wysokie przez co sporo światła znika w profilu zamiast iść na zewnątrz 

 

ja po długich poszukiwaniach znalazłem najtańsze po 19 zł za metr 

 

 

masa własna to masa pustej przyczepy jak z fabryki wyszła 

 

DMC to max co możesz ją obciążyć - czyli masa własna plus bagaże 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

popatrz na profile w realu - niestety te po 5-10 zł są fatalnie wykonane - klosiki są z okropnego plastiku (zamiast dawać efekt to pochłaniają światło) i fatalnie spasowane z profilem (niektóre same wypadają z profilu) - żal i smutek - tylko sprawdzić w realu najlepiej z wklejoną taśmą , bo te tanie profile sa wąskie i wysokie przez co sporo światła znika w profilu zamiast iść na zewnątrz 

 

ja po długich poszukiwaniach znalazłem najtańsze po 19 zł za metr 

 

 

masa własna to masa pustej przyczepy jak z fabryki wyszła 

 

DMC to max co możesz ją obciążyć - czyli masa własna plus bagaże 

 

Dzięki za info, profili jeszcze nie kupuję więc spoko, a powiem brałeś oszronioną szybkę czy przeźroczystą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ścian i ich izolacji to ja bym rozwiązanie upatrywał w specjalnych piankach motoryzacyjnych służących do wyciszania i docieplania pojazdów właśnie... http://www.bitmat.pl/pl/p/Pianka-izolacyjna-kauczukowa-19mm-samoprzylepna/181a z drugiej strony jakiś dobry, nie butwiejący czyli impregnowany materiał ozdobny na klej kontaktowy. Cicho,sucho,bez skroplin i względnie ciepło.Co ważne taki materiał jest dopuszczony do oklejania pojazdów jeśli chodzi o jego palność,spełnia atest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woo kuba ale mnie zaskoczyłeś z tym artykułem :) faktycznie moja jest wzorowana na tej czeskiej ale 1000x bardziej zaawansowana, tutaj widać że ktoś się na prawdę starał z każdym elementem. Ten oryginał na zdjęciu to złom w porównaniu z moją :)

 

Jeśli chodzi o ocieplenie i ścianki. To tak w oryginale był styropian tak jak na załączonym obrazku (widać sufit)

 

na kolejnym zdjęciu widać zdjęty styropian, blacha jest czyściutka, więc niczym jej tu nie zabezpieczam na razie, chyba że ktoś ma jakiś pomysł co zrobić profilaktycznie.

 

Wymieniłem styropiany, bo jedno okno było wybite a cepka stała pod chmurką i styropian  był już do wywalenia.

 

Obecnie jest na wcisk włożony styropian i docięty w szkielet konstrukcji, raczej nie będę na te maty wymieniał bo dały by mi tylko wyciszenie ale tego akurat nie potrzebuję bo jak jadę to nie siedzę w środku.

 

Teraz jest tak czy styropian dodatkowo kleić do poszycia czy nie? Ja to na wcisk zrobiłem

 

Dwa, co zrobić pomiędzy styropianem a jakąś płytą z PVC albo sklejką którą raczej odrzucam. Bo będzie szczelina ok 1-2 mm można to np. pianką wolno rozporową (taką mam) pociągnąć, ścianki by nie falowały tak jak się je dotknie.

post-18620-0-10068900-1420303893_thumb.jpg

post-18620-0-74858700-1420303931_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...odnośnie artykułu,inż.Wenzel podzielił się projektem na łamach jakiejś gazety i czechosłowacy budowali je metodą chałupniczą, w związku z tym ciężko znaleźć dwa identyczne egzemplarze a i o ładny trudno :) Co do wyciszenia w czasie jazdy... Ok może i nie siedzi się w niej w czasie jazdy ale jeśli przyjdzie komuś spać w niej na autostradowym parkingu w drodze do Chorwacji a nie będzie odpowiednio wyciszona to szybko stwierdzi,że taka pianka to byłoby to,tym bardziej,że jest to też pełna izolacja cieplna a do tego ta pianka ma zamkniętą mikrostrukturę przez co nie pije wody,styropian za to potrafi wchłonąć każdą jej ilość również z kondensacji, szczególnie jesli nie będzie przyciśnięty do blachy poszycia "na zero".Ale ok,nie nalegam,to nie moja przyczepka :) Ew można między styropian a blachę wkleić dobrą taśmę dwustronną np 3M,trochę to zabezpieczy ruszanie się styropianu i ograniczy poduchę zimnego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn co robił w budowlance też mi to polecił, taka maszynę gość wielką przywozi i dawaj. Powstrzymało mnie tylko to jak równo to zrobić by bombki nie bylo bo nie położę później równo płyt pvc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...odnośnie artykułu,inż.Wenzel podzielił się projektem na łamach jakiejś gazety i czechosłowacy budowali je metodą chałupniczą, w związku z tym ciężko znaleźć dwa identyczne egzemplarze a i o ładny trudno :) Co do wyciszenia w czasie jazdy... Ok może i nie siedzi się w niej w czasie jazdy ale jeśli przyjdzie komuś spać w niej na autostradowym parkingu w drodze do Chorwacji a nie będzie odpowiednio wyciszona to szybko stwierdzi,że taka pianka to byłoby to,tym bardziej,że jest to też pełna izolacja cieplna a do tego ta pianka ma zamkniętą mikrostrukturę przez co nie pije wody,styropian za to potrafi wchłonąć każdą jej ilość również z kondensacji, szczególnie jesli nie będzie przyciśnięty do blachy poszycia "na zero".Ale ok,nie nalegam,to nie moja przyczepka :) Ew można między styropian a blachę wkleić dobrą taśmę dwustronną np 3M,trochę to zabezpieczy ruszanie się styropianu i ograniczy poduchę zimnego powietrza.

Skąd ten pomysł, że styropian wypije każdą ilość wody? To absurd. Chłonność wody dla standardowego styropianu to tylko około 1,2% do 1,8% objętościowo. Gorzej bywa z pianką poliuretanową, która na zazwyczaj otwarte pory (patrz gąbki) ukryte pod powierzchniową skórką, która może się uszkodzić, np pod wpływem tarcia ścianki wewnętrznej. Ta natryskowa to poliuretanowa? Co do klejenia poszycia to przynajmniej zastosowałabym klejenie wężykami z kitów MS. Powinny dobrze trzymać do aluminium, styropianu i PVC. Z tym PVC na ściany byłabym ostrożna - bez dobrego, stałego wietrzenia będzie się wykraplać para. Pomyśl jednak o cienkiej sklejce egzotycznej, takiej o grubości do 4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn co robił w budowlance też mi to polecił, taka maszynę gość wielką przywozi i dawaj. Powstrzymało mnie tylko to jak równo to zrobić by bombki nie bylo bo nie położę później równo płyt pvc

 nałożysz z małym naddatkiem i wyszlifujesz na wymiar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.