Skocz do zawartości

Nietypowa przyczepa, jak zrobić ściany ultra lekkie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

18 godzin temu, czyś napisał:

No teraz to robi wrażenie. "Ponorka" jak airstream (kolor), drzwi wejściowe jak w Gullwingu albo DeLorean-ie. A całość bardziej "podchodzi" pod jakiegoś rzadko spotykanego Kip-a.

Z Kip-em 34 mi się jakoś kojarzy, pokrajcowanym właśnie ze srebrnym DeLoreanem DMC-12. Nie ma tu ani nuty drwiny, takie pierwsze skojarzenia z wyglądu.

 chciałem kupić airstreama ale koszt i holownik nie ten, wszyscy mówią ze jedyny holownik to DMC-12  to tej kosmicznej cepy.

 

Kip sprawdziłem co to i jedyne co podobne to szyba przednia pod kątem, w mojej to był wymóg areodynamiki  

12 godzin temu, mundek28 napisał:

Jestem bardzo ciekaw jak ta przyczepka wygląda w środku.

 nie publikuję środka, na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Commander napisał:

Cześć.

Przyczepa pomimo lat wygląd bardzo ... innowacyjnie. Dlatego osobiście pokusił bym się na jakieś fajne ledy z tyłu.

 tył chciałbym takie jak amerykanskie krazowniki mialy, takie szpice i tam ledy dac, ale musiało by mi się cholernie nudzić by to zrobić. Wiec na razie standard. Ale tak to jest temat do ktorego nas pewno wrócę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 7.07.2017 o 11:05, maciejkos napisał:

Lesław, trwałe i mocne sklejenie ze sobą warstw ścian usztywni zdecydowanie całą budę, budowlane rozwiązania zostaw budowlańcom. Nie bez powodu konstrukcja przyczep jest taka jaka jest od kilkudziesięciu lat, więc skorzystaj z tego rozwiązania. Znów muszę napisać słowa krytyki, ale po profesjonalnej renowacji aluminium, wstawiłeś szkło, a teraz chcesz pchać między ściany folie budowlaną, co następne? Papa na dach? Wylewka samopoziomująca? :]

 

P. S. Po usztywnieniu budy może się okazać że okna plexi/poliwęglan dadzą radę

Maciej, pojeździłem ponad rok i powiem tak. Szyby to dobry pomysł hartowane 4mm najcieńsze to dobry pomysł, 70kg ważyły, mega buda mocna, bardziej mnie trapi że nie mają izolacji cieplnej. Przy tak dużych powierzchniach 190 x 80 okno weź sobie plastik i zobacz jak to będzie latać, nie ma mowy, oparłbyś się i wpadłbyś do środka. Kolejna sprawa to kurczenie się plastików podczas słońca, musiałbo by być w uszczelce, bez sensu. Teraz mam wklejane jak w autobusie. Nawet kosztem tego że będzie to woź głównie do spania - warto było!

 

Co do folii budowlanej, czym różni się taka przyczepa od garażu blaszak w swojej konstrukcji? Niczym więc rozwiązania budowlane dają radę:)

 

Co finalnie zrobiłem?

styropian na wcisk w formatki z alu były zrobione na to właśnie miała być po całości folia, ale przez Ciebie jej nie dałem :P i na to poszedł HIPS 0,9mm taki mega sztywny plastik biały błyszczący. 

Teraz znów rozbieram cepkę i poważnie się zastanawiam czy nie dać całej do ... uwaga uwaga Maciej trzymaj się ... firmy budowlanej, co robią poddasza i pojechać maszynową pianką PUR. Większość VANów ludzie przerabiają na kampery właśnie tą metodą. Trzyma się mega, wzmacnia budę.

 

Co do okien, to jeszcze myślę dać cieniutki poliwęglan lity od środka jest miejsce taka ramka w środku jest masa którą kleili może jakbym to szczelnie klejem do szyb potraktował to szron został by w środku a w dzień by wyparował, co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od głównego nurtu tematu - to aż się dziwie, ze nikt patrząc teraz na zdjęcia nie zaproponował by podczepić ja pod tesle cybertruck’a :) Ewentualnie uświadomić Muska, ze dedykowana przyczepka pod jego projekt została już dawno wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe kiedyś to nawet patrzyłem za De Lorean DMC 12 :) Teraz jaka patrzę na teslę to masakra, myślę z przodu walnąć listwę białą led będzie jak światła od niego :) a tył to lampy bardziej niż pasek czerwony z tesli podoboba mi się pomysł z auta z CyberPunka

vJ2bOPY.png

tylko homologacji by nie miały niestety :(

Idealnie by do niego pasowały na ledach adresowalnych zrobić :)

 

WP_20200219_13_47_52_Rich (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.