Skocz do zawartości

Pogadajmy o jakości akumulatorów i okablowaniu do nich


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

W motocyklach miałem kiedyś oryginalne akumulatory Yuasa (japońskie - nie żaden chińczyk). Gdy padł taki to kupiłem Centrę - tragedia. Po dwóch sezonach znowu do wymiany. A Yuasa działały naprawdę długo.

Jak sobie sprawiłem starodawny samochód to miał bardzo słaby akumulator. No i musiałem zaraz po kupnie auta wymienić na nowy. Więc nauczony doświadczeniem kupiłem Yuasa. Nie ma lekko, bo musi kręcić 3-litrowego diesla ze stopniem sprężania chyba 1:21 (wolnossące silniki tak mają). Zatem "przerzucić przez kompresję" nie jest łatwo rano na mrozie. Yuasa działa od 4 lat (dzisiaj wbijałem piątą pieczątkę przeglądu okresowego do dowodu rej. i bateria działa ok). Mam 100 Ah zgodnie z instrukcją. Prąd rozruchowy też nieco większy niż wymagany przez producenta auta.

Do pontonu kupiłem sobie akumulator Yuasa głębokiego rozładowania (wersja Marine) i póki co działa poprawnie przez te kilka lat (chyba ze 3 lata ma), ale ponton nie jest miarodajny, bo zimą nie pływam. A samochód używam normalnie na dojazdy z dziećmi do szkoły i do pracy więc musi być sprawny.

 

Sugeruję wziąć markę Yuasa pod uwagę w poszukiwaniach akumulatora, bo to dobre japońskie baterie są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wojtek , na moto WP znalazłem newsa  z 2015-01-05 nt. akumulatorów :

http://moto.wp.pl/gid,17154236,kat,55194,title,Najlepsze-akumulatory-ranking-GTU,wid,17154236,galeriazdjecie.html

Dzięki, za chwilkę przestudiuję.

...

więcej Centry Futura nie kupię.

...

kumpel z pracy który ma centrę futura w nowym aucie i też mu pada

...

Działacie na mnie jak pole magnetyczne na wskazówkę kompasu.

Zmieniam kierunek.

...

Futura z roku 2012, to już nie ta sama, która była produkowana chociażby w 2008.

Z kolei Centra Futura z 2014-go, to już nie ta sama, co w 2012, a ta z 2015-go ... :niewiem:   itd. 

Oczywiście zmiany są na niekorzyść :pad:

No korzyść Krzysiu...

Producenta nie usera :(

...

Sugeruję wziąć markę Yuasa

...

Ja wolę Nasze Rodzime. Tu nie chodzi o jakieś oszczędności czy długowieczności.

Owszem, nie wywalę 5 stów za renomowaną zachodnią nazwę pod maską która też ma wątpliwe opinie.

 

Chcę mieć tylko spokój w czasie gwarancji , tzn nie mieć powodów do reklamacji bo nie lubię takich sytuacji.

Futura daje 3 lata, ale co jak padnie i będę musiał się zmagać na argumenty z serwisem?

Nie chcę takiej wątpliwej spokojności, nie kupuję jednego akumulatora, ale docelowo 3szt, niech tylko mój w roboczowozie padnie a paść nie chce :)

 

Dam szansę jeszcze ZAP Sznajder.

Poczytam o nich , choć przyznaję łeb mi pęka.

 

Jeśli zagraniczne to takie typy dochodzą:

Topla Słoweńska

Westa Ukraińska

.

Gdzieś wyczytałem kilka bzdur i faktów.

Np. "Niskie zużycie wody..." Co to za argument?

albo: "weź dwa o identycznych parametrach i wrzuć na wagę , wybierz cięższego= więcej ołowiu=dłuższy żywot"

Tu zawiało racją :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek , na moto WP znalazłem newsa  z 2015-01-05 nt. akumulatorów :

http://moto.wp.pl/gid,17154236,kat,55194,title,Najlepsze-akumulatory-ranking-GTU,wid,17154236,galeriazdjecie.html

Chwała Ci Kolego !!!

Tym tropem trafiłem na akumulatory, które miałem w kamperze wstawione jeszcze za Helmuta w 2008r (mam faktury).

One dopiero teraz po 6 latach pokazały że umierają, jak pisałem na początki tematu - nie odpaliłem, ale ładowanie z pewnością by pomogło.

Dokładnie CARTECHNIC 80AH/740A produkcja niemiecka.

Różnią się obsługowe (moje stare) i bezobsługowe (nowe)

Decyzję zakupu podjąłem natychmiast i pojechałem do Inter Cars w Zielonej Górze. 

Aku zaufane, ale czy jakość taka sama jak poprzedników to się okaże czy podzielą los Futury.

Egzemplarze z listopada 2014 więc całkiem świeżutkie.

Jeszcze raz napiszę: Trafiłem na nie dzięki Tobie.

<piwo> będzie kiedyś w realu :)

 

Tymczasem zapraszam na test nowinek, dla Was, do porównania z Waszymi nowo zakupionymi, będziecie wiedzieć czy zakup był lepszy czy gorszy od mojego.

Czy mierzone parametry są podobne czy zróżnicowane na korzyść/niekorzyść.

http://forum.karawaning.pl/topic/18090-test-akumulatora-do-por%C3%B3wnania-z-twoim/

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za kupnem polskich; jenoxy czy wspomniane już zapy na przykład. Raz, że wspierasz swoich, a dwa, że nie wszyscy zachodniacy robią jednak aku przystosowane do naszego, cięższego trochę klimatu. Już nie wspominając o tym, że niektórzy, podobnie jak w innych branżach, pchają na polski rynek odrzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

obecnie dawny ZAP Piastów jest kupiony i produkowany pod szyldem "Sznajder".

ZAP został przez Nich kupiony jako najlepsza polska marka. 

Używam Sznajdera od 3 lat w paszczaku i wszystko OK. Temat zakupu ZAPa i jego jakości znam od gościa co pracował na linii produkcyjnej Warty i podobno w ich wew. świecie ZAP był zawsze najlepszy (nie mylić z komercyjnymi testami w gazetach czy reklamach).

 

no to napisałem, pochwaliłem i już wymieniłem bo zdążył paść przez te 2 tygodnie.

ehh, a mówią nie chwal dobrego bo się popsuje.

Niestety przestał trzymać pojemność i napięcie :(.

Przynajmniej drogi nie był więc tyle chociaż dobrego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się.

Jak zdecydujesz się na zakup nowego to zrób mu test wg założeń wskazanego tematu.

Na CT zapodałem tabelkę i tam wpisuję wyniki pomiarów podczas testu.

Pierwsze już są. Tabela zawiera różne pojemności lecz sposób testowania jest ściśle ujednolicony.

Tu przypominam, że nie jest to obliczanie/sprawdzanie parametrów tylko ich porównywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z wieloma sprawami daję sobie radę sam , lecz w nielicznych zagadnieniach muszę się posiłkować tymi co po prostu siedzą w temacie lub mają bardziej rozszerzoną wiedzę od mnie . Więc mam pytanie oczywiście chodzi tu o akumulator a raczej dwa  :]  wczorajszym dniem zanabyłem właśnie w bardzo promocyjnej cenie takie to o to akumulatory 

 

post-1979-0-38453200-1423083745_thumb.jpg

 

post-1979-0-38791700-1423083785_thumb.jpg

 

znalazłem w sieci dla ułatwienia ( nie stety w języku wroga) kartę katalogową , więc też ją dołączę będzie łatwiej

 

Sonnenschein_A500_en.pdf

a tak pasują do mojej przyczepki  :yay: 

 

post-1979-0-89545200-1423083845_thumb.jpg

 

posiadam cały system ładowania i odłączania accu podczas podłączenia 230V ( zasilanie z zasilacza, accu ładowany)

 

centralka bezpieczeństwa , zasilania, dystrybucji energii w przyczepie

post-1979-0-41470300-1423083991_thumb.jpg

 

i teraz moje pytanie do znawców akumulatorów  " czy swobodnie moge użytkować te accu na pokładzie mojej przyczepy oraz zasilać nimi napęd mover "  :hmm: .

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

ps. proszę nie zwracać uwagi na amperaż bezpieczników na klemie akumulatora , docelowe leżą jeszcze w pudełku  :hehe: , oczywiście znacznie z mniejszymi amperażami. 

 

 

 

 

Edytowane przez California (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDF nie otwiera się :hmm:

 

Tu jest w ENG   A512.55.PDF

 

To bardzo dobre akumulatory. Czy są nowe, czy używane - to istotne ?

... i czy są identyczne ?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, już straciłem możliwość edycji postu więc poprawię tu plik faktycznie nie kompletny przepraszam  :blagac:  :blagac:  :blagac:

 

ten powinien być oki:

 

Sonnenschein_A500.pdf

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik poprawny już zamieściłem wyżej (karta katalogowa)

Ten Twój, to "ulotka reklamowa"

Odpowiedz tylko na moje pytania :skromny:

 

Jacek,  "heloł" :]  jesteś ?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, są takie same dwie sztuki , niestety trochę używane to znaczy w Ciechocinku pracowały w wózku inwalidzkim i klient dokupił sobie większe bo te mu starczały na 1,5 drogi spaceru z domu pod tężnie i po dwu miesiącach wymienił je na nowe o większej pojemności i teraz może tą samą drogę pokonać 4 razy, no i te stały ni potrzebne naładowane w domu. Osobiście się bardzo cieszę z takiego zakupu bo myślę że będę bardziej z nich zadowolony niż z poprzedniego co miałem 6 lat , nie wspominając że moc będę miał większą . Bo jak to mówią + do + i  - do - to zwiększamy pojemność a jak + do - to na pozostałych + i - mamy większe napięcie, więc pozostaję przy 12V i mam nadzieję że będę się cieszył z ich posiadania.

 

Pozdrawiam serdecznie, ale sie rozpisałem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewność, jak długo były eksploatowane ?

Czy dobrze rozumiem, mają dopiero dwa miesiące ?

 

Jesteś ???  Co tak długo :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.