Skocz do zawartości

Podłączenie 230 V


kicekdarek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam kolegę zza miedzy mtworusa . Zakup 2X25m to dobra decyzja , 3 żyły oczywista sprawa . Na kempingach bywa różnie . Na jednym było tylko jedno pojedyncze gniazdo na środku pola . Takiej ilości i plątaniny różnych rozdzielaczy jeszcze nie widziałem , więc rozdzielacz też może się przydac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z Leroy Merlin kabel 3* 1,5 mm długości 20 m cena 50 zł ,natomiast w Makro kabel 3* ?mm ( nie mogłem się do czytać ) długości 30 m cena 70 zł , oby dwa koloru pomarańczowego wtyczka i gniazdo zalane.

Raczej skłonię się do kabla 20 metrowego :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem na allegro 3x2.5 50 m zwijany na beben za chyba 120 zł z przezylka

 

Jeżeli na 100 % jest to 3x2.5 i ma 50 m za ~ 120 zeta to mógłbyś linka podać.

 

Jnteresuje mnie 3x2,5mm w gumie i na bębnie tak z 50 metrów i nie mogę nigdzie znależć .

Oznaczenie przewodu OPD/HO7RN-F 3X2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dotychczas jezdżąc pod namiot niewiele mnie interesowało podłączenie na kampingu do prądu, jednak mając przyczepę chyba czasem z tego skorzystam.Jaką minimalną długośc przedłużacza zalecacie?

I jeszcze jedno -jaka wtyczka na końcu?Rozważam dwie możliwości

1-pasująca do przyczepy i wtyczka w tym samym standardzie + dodatkowo przejście na wtyczkę normalną

2-początek j/w a po drugiej stronie normalna wtyczka.

Nie wiem jakie są przyłącza na kampingach :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką minimalną długośc przedłużacza zalecacie?

IMO minimalna długość to 40 metrów :ok:

 

Nie wiem jakie są przyłącza na kampingach

Nie spotkałem się nigdzie z innym przyłączem niż normalne gniazdko 230 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adie- cobyś sie nie zamotał to sobie spraw 2 po 25m. i kilka [?] przedłużaczy krótkich do różnych odbiorników a przyłącza inne to jak jedziesz za granicę, warto wcześniej mieć takie na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, chciałbym tylko zwrócić uwagę na jedną sprawę - używanie długiego przedłużacza, nie rozwiniętego całkowicie, niesie pewne ryzyko - może się po prostu spalić. Jeśli mamy np. 50 m a używamy np. tylko 10 m to przewód na bębnie bardzo się przegrzewa. Oczywiście jak poborem będzie tylko oświetlenie to nic się nie stanie. Jeśli jednak ciągniemy ciut więcej prądu to jest taka możliwość (i to bardzo realna). Optimum jest (tak przynajmniej mi się wydaje) posiadanie 2 przedłużaczy tzn. np. bębenka ok. 25 m i jakiegoś kawałka nie na bębnie (mniej miejsca i w ogóle) ok 20 m (np. pomarańczowy). Wiem, że przewody nie są tanie ale polcam wydanie troszkę większej sumy i poszukanie przedłużaczy o przekroju żył 2,5 mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, chciałbym tylko zwrócić uwagę na jedną sprawę - używanie długiego przedłużacza, nie rozwiniętego całkowicie, niesie pewne ryzyko - może się po prostu spalić. Jeśli mamy np. 50 m a używamy np. tylko 10 m to przewód na bębnie bardzo się przegrzewa. Oczywiście jak poborem będzie tylko oświetlenie to nic się nie stanie. Jeśli jednak ciągniemy ciut więcej prądu to jest taka możliwość (i to bardzo realna). Optimum jest (tak przynajmniej mi się wydaje) posiadanie 2 przedłużaczy tzn. np. bębenka ok. 25 m i jakiegoś kawałka nie na bębnie (mniej miejsca i w ogóle) ok 20 m (np. pomarańczowy). Wiem, że przewody nie są tanie ale polcam wydanie troszkę większej sumy i poszukanie przedłużaczy o przekroju żył 2,5 mm2.

 

Tak masz racje w tym co napisaleś :)

 

Mam taki przedłużacz 3x1.5 na bębnie który ma w opisie ,że maksymalne obciążenie na zwiniętym przewodzie to 1500 W (niezalecane) zaś na rozwiniętym jest to max 3600 W . Przedłużacz taki posiada wyłącznik termiczny i wykorzystanie jego maksymalnych parametrów staje się niemal nie możliwe .Ale do niewielkiego poboru prądu w zupełności wystarczy.

 

Gdy przyczepa posiada np. ogrzewanie elektryczne Ultraheat to pobór zaczyna się od 500 ,1000 do 2000 W.

Do tego jeszcze czajnik bezprzewodowy i w porywach suszarka do włosów :ok: i dlatego sam osobiście szukam przedłużacza na bębnie 3x2.5 ~ 50m oznaczenie przewodu OPD/HO7RN-F3X2.5 i przyznam się ,że jest problem z kupieniem.

 

Przewód 3x2.5 gdy jest zwinięty można obciążyć max 5000 W a rozwinięty 11000 W

Pozostanie mi zakup samego bębna i zakup przewodu na metry.

 

Dlatego aby nie rozwijać całego przewodu jestem jak najbardziej za 3x2.5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.