Skocz do zawartości

Grecja 2015 - Sithonia


Binek77

Rekomendowane odpowiedzi

@ufolz  >  alternatywne trasy do Grecji przez Bułgarię. Jechał ktoś tamtedy?

 

Nisz - Sofia - Saloniki  < tak jeżdziliśmy,

naście lat temu = drogi słabe/koleiny Sofia - granica BG/GR

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Nasze pielgrzymowanie < zagrożone !?

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Spoko my najpierw pchamy się na Czarnogórę I Albanie,

Irku okolice Pargi jedziemy wiec zachodnią stroną, a wracać to się zobaczy.. zależy z której części Grecji. :)

Najwazniejsze hasło znane na forum. - Nieważne gdzie , ważne z kim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden raz w 1988r z postojem w Sofii na jedynym istniejącym wtedy campingu Czarny Kos , na którym jak zapytałem o ciepłą wodę pani w recepcji dziwnie na mnie spojrzała jak się póżniej okazało podczas większości pobytu nie było żadnej wody . Natomiast po stronie bułgarskiej granicy wylewano właśnie asfalt z dużą domieszką smoły likwidacja skutków przejazdu po tej nawierzchni trwała kilka godzin i kosztowała utratę kostki bezcennego masła . Od tamtej pory powiedziałem nigdy więcej do Grecji tą drogą i jak dotychczas dotrzymuje przyrzeczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wojen bałkańskich na terenie Macedonii na kilka godzin wstrzymano ruch na drodze w poprzek której przemieszczały się dywizje jugosłowiańskiego wojska i daliśmy radę . A na poważnie te rozruchy mają podobno odwrócić uwagę społeczeństwa o fatalnej sytuacji wewnętrznej. Zostaje jeszcze droga morska ale jest ona w tej chwili niestety bardzo droga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za dwa dni wyjazd. Jak syn nie dostanie paszportu zdecydujemy sie na jazde przez Bulgarie. Stary paszport ma tylko do 23.6. i moze byc problem na Granicy z Macedonia gdyz oni wymagaja aby paszport byl wazny jeszcze przez 6 mies. od daty wjazdu. 

Macie moze jakies wskazowki lub spostrzezenia odnosnie jazdy przez Bulgarie. Z gory dziekujemy i pozdrawiamy.

T&J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie to wyczytałeś że 6 miesięcy od dnia wyjazdu.???

http://www.skopje.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/info_dla_podrozujacych/poradnik_polak_za_granica/?printMode=true

 

wg mnie nie znalazłem takiego przepisu ani warunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. w przewodniku ADAC kempingowym jest napisane ze paszport musi miec 6 mies waznosci. niewiem teraz bo jesli okaze sie prawda to bedziemy musieli nadrabiac o wiele wiecej drogi niz gdybysmy sie od razu zdecydowali jechac przez Bulgarie. 

Sprawdzilem teraz tez na stronie niemieckiego MSZ i tez jest napisane ze wszystkie dokumenty wjazdowe powinny byc 6 mies wazne.

I co mnie tez zdziwilo bo na polskim MSZ tego nie ma jest ostrzezenie dla podrozujacych i zalecenie jazdy przez Bulgarie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. w przewodniku ADAC kempingowym jest napisane ze paszport musi miec 6 mies waznosci. niewiem teraz bo jesli okaze sie prawda to bedziemy musieli nadrabiac o wiele wiecej drogi niz gdybysmy sie od razu zdecydowali jechac przez Bulgarie. 

Sprawdzilem teraz tez na stronie niemieckiego MSZ i tez jest napisane ze wszystkie dokumenty wjazdowe powinny byc 6 mies wazne.

I co mnie tez zdziwilo bo na polskim MSZ tego nie ma jest ostrzezenie dla podrozujacych i zalecenie jazdy przez Bulgarie

co piszą na Adaca poradnikach, i co niemiecki MSZ to jak by mało nas interesuje.

Są kraje i to głównie arabskie gdzie passport musi być od 90dni do 6miesięcy ale są to kraje Arabskie a nie Europejskie. proponuje nie wprowadzać sztucznego stresu i niepewności dla podrużujących a jedynie faktami informować i podsyłać linki  :)

w BiH generalną zasadę przyjęto 3miesiące czyli 90dni. lecz nie jest to usankcjonowane. :)

https://polakzagranica.msz.gov.pl/

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego Ufolz jak juz napisalem wczesniej raczej zdecydujemy sie jechac przez Bulgarie i tu prosilemo jakies informacje. nie mam zamiaru polemizowac na temat ktore MSZ Niemiec czy Polski ma racje mysle ze warunki wjazdu sa takie same zarowno dla Niemcow jak i Polakow. Jak chcesz Link to prosze z niemieckiego MSZ :

 

http://www.auswaertiges-amt.de/DE/Laenderinformationen/00-SiHi/MazedonienSicherheit.html

 

 

 

Ci co znaja Niemiecki moga potwierdzic co jest napisane. Nie zamierzam wprowadzac sztucznego stresu jednak musisz mi wybaczyc ze troche nurtuje mnie ten temat gdyz nie zamierzam pokonac 1500km by na granicy jakis nadgorliwy urzednik powiedzial mi ze dziecko ma zbat krotko wazny paszport. Jezeli bym jechal sam w d... bym mial te wszystkie wydarzenia i mogace wystapic komplikacje, lecz poniewaz jade z malymi dziecmi bezpieczenstwo i w miare szybkie dotarcie do celu stawiam ponad wszystko. 

pozdrawiam i odezwe sie z trasy-  nie wiem jeszcze jak :) 

Jutro 14 sta - WYJAZD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Binek jedź I z czystego serca życzymy udanego wyjazdu. :)  zdawaj relacje co I jak na trasie nawet bym powiedział ostrzegaj nas jeżeli cos będzie nie tak.

Czekamy na relacje. :slina:

z strony niemieckiego MSZ " Wszystkie dokumenty powinny być ważne przez 6 miesięcy od dnia wjazdu.

 

czyli przegląd przyczepy, samochodu, ubezbieczenia OC zielona karta, dowód osobisty, karta szczepień, przegląd gazowy I etc. :)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Biniek77  >  Macie moze jakies wskazowki lub spostrzezenia odnosnie jazdy przez Bulgarie. >  BG

                      Jutro 14 sta - WYJAZD  >   A1

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Zyczymy miłej pdróży, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.

W planach mamy GR, prosimy o info z Waszej trasy = utrudnienia w realu A1 & BG (stan dróg)

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestesmy na Thalatta. Wyjechalismy w Piatek o 15 tej. Wczoraj o 20 tej bylismy na miejscu. Od Monachium prawie do Nis w Serbi w rzesistym deszczu. Poniewaz pogoda nie sprzyjala postojom wiec ta Zagrzebiem tylko 5 godz drzemki i dalej. W Nis w ostatniej chwili zdecydowalismy ze jak przygoda to przygoda i postanowilismy jechac jednak przez Macedonie. Nasze obawy byly bezpodstawne czyli: mila pani celniczka nie przyczepila sie ze paszport syna jest tylko miesiac wazny, i ze zdjecie jest z przed 10 lat jak mial rok

Nasze obawy odnosnie Macedoni okazaly sie zupelnie bezpodstawne choc jak sie dowiedzielismy juz na miejscu wiele osob zdecydowalo sie na jazde przez Bulgarie ze wzgledu na ostatnie wydarzenia w Macedonii. My zamierzamy droge powrotna obrac przez Bulgarie. macedonia piekne krajobrazy jednakze czujac juz trud podrozy i zapach Grecji postanowilismy ze nie bedziemy sie zatrzymywac.

Pogoda 28 stopni

Tempertatura wody- Lipcowy Baltyk , ok 20 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.