Skocz do zawartości

Grecja 2015 - Sithonia


Binek77

Rekomendowane odpowiedzi

 ale te linki nie zawierają odpowiedzi na moje pytanie. chodzilo mi glownie o kontrole celna na granicy serbskiej i macedońskiej. Jak już będę w Grecji to wiem co robic z Pontonem. :)

 

pomimo tego dziekuje

Niczym się nie przejmuj na granicach tylko dla formalności zaglądają do przyczepy albo i nie :skromny:  a jak na wszelki wypadek będziesz miał papiery od silnika to już ful wypas i spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 @Biniek77  >  ... chodzilo mi glownie o kontrole celna na granicy serbskiej i macedońskiej.

Kontrola celna na granicy SRB/MK tak jak już napisał weteran tego kierunku 'janm' jest znikoma.
Problemem była granica MK/GR = kontrola celna.
Celnicy greccy przy wjeżdzie wpisywali do paszportu "WSZYSTKO", przy wyjeżdzie była weryfikacja wpisu .
Na pewno te czasy minęły bezpowrotnie.
Życzymy miłej podróży, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu + "ślepych celników" na granicach.
Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kontrola celna na granicy serbskiej i macedońskiej jeżeli jedziesz z przyczepą nie istnieje , dzieje się tak odkąd przejścia graniczne serbskie zostały oplakatowane że nie należy wręczać prezentów . W ubiegłym roku celnik macedoński przy wjeżdzie do jego kraju popatrzył na mnie ze smutną miną i westchnął ech turysta i tyle było kontroli . Osobnym rodziałem jest kontrola na granicy węgierskiej jeżeli jedziesz z przyczepą silnik stop i otwieramy przyczepe która jest zwiedzana przez celnika oraz nieśmiertelne pytanie o alkohol i papierosy i co ciekawe nie ma tu znaczenia kierunek jazdy .Mój patent na taką kontrole żeby ją maksymalnie skrócić to odpowiedź w jęzku polskim że nie pale papierosów i nieznajomość żadnego języka poza ojczystym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przelomie Maja i Czerwca planujemy (Ja,zona + 2dzieci) podroz z Monachium przez Zagrzeb, Belgrad do Grecji a konkretnie na Sithonie. mamy w planach spedzic kilka dni na jednym z Kempingow jak i zarowno 1-2 dni pobiwakowac na dziko. Myslimy raczej o wschodnim wybrzezu polwyspu-okolice Kalamitsi. Jako ze jest to nasza pierwsza wyprawa do Grecji przydaloby sie kilka cennych porad w zakresie:

1. pogoda w tym okresie, temp. wody itp.(czy w ogole jest sens w tym okresie)

2.wygooglowalismy takie Kempingi jak. Armenistis Camping, Talatta Camping-Kalamitsi. Moze ktos tam byl? bysmy byli wdzieczni za opinie. Moze jakies inne propozycje. (posiadamy Ponton z silnikiem takze byloby dobrze gdyby istniala mozliwosc cumowania lub bojka)

3. jak na dziko to gdzie moznaby bylo spedzic 1-2 noce bez wiekszego stresu.

4. jakis bezpieczny nocleg w okolicach Belgradu

 

z gory dziekujemy i pozdrawiamy

Justyna & Tomek

ps. sorry za pisownie ale mam niemiecka klawiature

Witam.

Byliśmy kilka dni dokładnie w Talatta Camping-Kalamitsi

opisuję szczegóły tutaj: http://nieduze-podroze.blogspot.com/2014/07/grecja-pw-chalkidiki-kamp-thalatta.html

 

Ogólnie kamp godny polecenia. dosyć głośny i i imprezowy, ale nudzić się nie można:-)

My byliśmy z małymi dziećmi i nie narzekamy. Zalezy kto czego szuka.

Jest tez na tyle rozlegly, że można znaleźć miejsce zaciszne i ustronne.

Plaża piękna, morze czyste, sanitariaty zadbane, plaża sprzatana. Market, restauracja i kawiarnia - dobrze wyposazona, ceny w porządku.

Z kamperem rozbijacie się na samej plaży, z tym że nie ma tam cienia. Ale w terminie, w którym się wybieracie powinno być ok.

zapraszam i pozdrawiam, Marlena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wybieram się do Kalamitsi z dzieciakami w lipcu, mam więc jeszce dwa pytanka w sprawie kempingu Thalatta. 

1.Czy w zatoce przy kempngu bywają meduzy, jeżowce?

2.Czy na kempingu są ogólnodostępne lodówki i za jaką opłatą można z nich korzystać.?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wybieram się do Kalamitsi z dzieciakami w lipcu, mam więc jeszce dwa pytanka w sprawie kempingu Thalatta.

1.Czy w zatoce przy kempngu bywają meduzy, jeżowce?

2.Czy na kempingu są ogólnodostępne lodówki i za jaką opłatą można z nich korzystać.?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Iza

Lodówki ogólnodostępne bez opłat. Zatoczka bez meduz i jeżowcy :) doskonałe miejsce dla dzieci. Moja córka spędzała tam swoje pierwsze i drugie urodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witus, też nas korci ten kemping...Niby wyjazd do Francji już ustalony, ale...No właśnie, Francja była już tyle razy, może warto dać szansę Grecji? Na początek kemping Thalatta wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Nie ma to jak przedwakacyjne dylematy :) Pewne jest tylko to, że jedziemy w lipcu, a co do kierunku - jak tu wybrać??? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza,w jakim terminie planujecie pobyt na tym kempingu? I skąd jesteście? My co prawda wahamy się jeszcze nad kierunkiem wyjazdu, ale raźniej byłoby jechać z kimś ten pierwszy raz :) W jakim wieku macie dzieciaczki? U nas sami chłopcy: 1 sztuka młodzieży lat 14  i bliźniaki lat 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witus, też nas korci ten kemping...Niby wyjazd do Francji już ustalony, ale...No właśnie, Francja była już tyle razy, może warto dać szansę Grecji? Na początek kemping Thalatta wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Nie ma to jak przedwakacyjne dylematy :) Pewne jest tylko to, że jedziemy w lipcu, a co do kierunku - jak tu wybrać??? :hmm:

Sam mam podobne dylematy. Pod względem zwiedzania ten rejon Gr lipa. Pod względem rekreacyjnym fantastyczna sprawa, piękne plaże, super kolor wody. Jeżeli leniuchowanie to polecam ! Średnio rowery tam się sprawdzają chyba, że bardzo rano przed wschodem słońca, sporo pod górkę z kempingu i brak pobocza dla rowerów na asfalcie. Obok thalatta jest tez mniejszy rodzinny camping jeżeli ktoś woli takie klimaty.

Witus, też nas korci ten kemping...Niby wyjazd do Francji już ustalony, ale...No właśnie, Francja była już tyle razy, może warto dać szansę Grecji? Na początek kemping Thalatta wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Nie ma to jak przedwakacyjne dylematy :) Pewne jest tylko to, że jedziemy w lipcu, a co do kierunku - jak tu wybrać??? :hmm:

Sam mam podobne dylematy. Pod względem zwiedzania ten rejon Gr lipa. Pod względem rekreacyjnym fantastyczna sprawa, piękne plaże, super kolor wody. Jeżeli leniuchowanie to polecam ! Średnio rowery tam się sprawdzają chyba, że bardzo rano przed wschodem słońca, sporo pod górkę z kempingu i brak pobocza dla rowerów na asfalcie. Obok thalatta jest tez mniejszy rodzinny camping jeżeli ktoś woli takie klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witus, też nas korci ten kemping...Niby wyjazd do Francji już ustalony, ale...No właśnie, Francja była już tyle razy, może warto dać szansę Grecji? Na początek kemping Thalatta wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Nie ma to jak przedwakacyjne dylematy :) Pewne jest tylko to, że jedziemy w lipcu, a co do kierunku - jak tu wybrać??? :hmm:

:hmm: najlepiej tak jak my jezdzimy ; pewniak jest tylko jeden - nad ciepłe morze , czyli południe ; kiedyś będąc pod Bratysławą zastanawialiśmy się czy może znowu Chorwacja , ale ileż razy można - niiieeee ; w Serbii koło Niś znowu dylemat : Bułgaria , Grecja a może Turcja i nagle odkrycie Ameryki :look: przecież wszędzie już byliśmy ale jeszcze nie w Grecji więc kierunek Macedonia i wieczorem już się kąpaliśmy w cieplutkim morzu i chyba nabawiliśmy się jakiejś zakaznej choroby bo znowu nas tam ciągnie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my zdecydowalismy sie na Thalatta. wyjazd 22-go maja jak syn dostanie paszport.(troche pozno sie zorientowalismy ze jest wazny do konca maja, :) )

mamy wielkie oczy, he,he, w koncu to ponad 1700km ale co tam, jak przygoda to przygoda.

bedziemy zdawac relacje jakby co. dziekujemy wszystkim za cenne rady. pozdrawiamy

T&J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my zdecydowalismy sie na Thalatta. wyjazd 22-go maja jak syn dostanie paszport.(troche pozno sie zorientowalismy ze jest wazny do konca maja, :) )

mamy wielkie oczy, he,he, w koncu to ponad 1700km ale co tam, jak przygoda to przygoda.

bedziemy zdawac relacje jakby co. dziekujemy wszystkim za cenne rady. pozdrawiamy

T&J

Może dowód wystawią szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my zdecydowalismy sie na Thalatta. wyjazd 22-go maja jak syn dostanie paszport.(troche pozno sie zorientowalismy ze jest wazny do konca maja, :) )

mamy wielkie oczy, he,he, w koncu to ponad 1700km ale co tam, jak przygoda to przygoda.

bedziemy zdawac relacje jakby co. dziekujemy wszystkim za cenne rady. pozdrawiamy

T&J

Co to jest 1700km ; my nie tak dawno zrobiliśmy dokładnie 5980 , czarnym Passatem bez klimy do Hiszpanii w lipcu :sciana::mlot::) i przeżyliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.