Skocz do zawartości

elektryka w hobby 420


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj !
Nie potraktuj tego, co teraz napiszę jak złośliwość, ale jeśli nie potrafisz zlokalizować zasilacza we własnej przyczepie, to cienko widzę dalszą "zabawę", chyba że jej końcowym efektem mają być spektakularne fajerwerki w Nowy Rok :]

 

P.S.

Sprawdź najpierw, czy działają urządzenia zasilane z 12 V, gdy podłączysz przyczepę pod 230 V, bo może się okazać, że go w ogóle nie ma ;)

Szukaj w szafie, niskich szafkach lub w którymś schowku pod kanapą :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Nie potraktuj tego, co teraz napiszę jak złośliwość, ale jeśli nie potrafisz zlokalizować zasilacza we własnej przyczepie, to cienko widzę dalszą "zabawę", chyba że jej końcowym efektem mają być spektakularne fajerwerki w Nowy Rok :]

 

P.S.

Sprawdź najpierw, czy działają urządzenia zasilane z 12 V, gdy podłączysz przyczepę pod 230 V, bo może się okazać, że go w ogóle nie ma ;)

Szukaj w szafie, niskich szafkach lub w którymś schowku pod kanapą :hmm:

 

ee tam od razu złośliwość, wolę się spytać niż dłubać, niejedną elektrykę robiłem i wszystkie działają 

 

pompka działa, lodówka nie, światełka nad kuchnią ani w kibelku nie ma, wyciąg działa dziwnie bo najpierw trzeba włączyć przycisk "trafo" i dopiero wtedy chodzi wyciąg uruchamiany oddzielnym przyciskiem 

 

co do trafo to mam podejrzenia, że siedzi razem z bezpiecznikami w skrzynce w szafie 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do trafo to mam podejrzenia, że siedzi razem z bezpiecznikami w skrzynce w szafie 

 

"Podejrzenia" masz słuszne. Jest mnóstwo tematów o zasilaczach tego typu, jak Twój - musisz przeszukać forum.

Na szybko, pierwszy lepszy z brzegu:

http://forum.karawaning.pl/topic/16981-prosze-o-prostą-podpowiedz-aku-w-cepce/?p=392861

 

Oczywiście fotka Twojego zasilacza, mogłaby rozwiać wszelkie wątpliwości  ;) 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podejrzenia" masz słuszne. Jest mnóstwo tematów o zasilaczach tego typu, jak Twój - musisz przeszukać forum.

Na szybko, pierwszy lepszy z brzegu:

http://forum.karawaning.pl/topic/16981-prosze-o-prostą-podpowiedz-aku-w-cepce/?p=392861

 

Oczywiście fotka Twojego zasilacza, mogłaby rozwiać wszelkie wątpliwości  ;)

 

Mylicie się.

Jeśli jest zamontowany wyciąg kuchenny oznacza to model prestige.

A jeśli prestige to oznacza że trafo jest wbudowane w okapie nad kuchnią.

Miałem tak kedyś w 460 prestige.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście fotka Twojego zasilacza, mogłaby rozwiać wszelkie wątpliwości  ;)

z fotkami to ciężko będzie 

 

ale otworzyłem pudełeczko w szafie i tam niestety nic nie ma , znaczy jest bezpiecznik 10A i rozgałęzienie 230V na kilka obwodów , żadnego śladu 12V i trafo , pewnie trzeba szukać w okapie nad kuchenką  :]

 

ale to i tak trochę posunęło moje prace - bo chcę całe oświetlenie zrobić na 12V (dwa obwody - na bogato przy zasilaniu na kempie i ubogie na aku ) i kupę gniazdek na 230V 

 

 

 

Mylicie się.

Jeśli jest zamontowany wyciąg kuchenny oznacza to model prestige.

A jeśli prestige to oznacza że trafo jest wbudowane w okapie nad kuchnią.

 
no właśnie do tego doszedłem przed chwilą  :]
Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mylicie się.

Jeśli jest zamontowany wyciąg kuchenny oznacza to model prestige.

A jeśli prestige to oznacza że trafo jest wbudowane w okapie nad kuchnią.

Miałem tak kedyś w 460 prestige.

 

 

Dlatego pisałem o fotce, no ale już chyba wszystko jasne  :ok:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem o fotce, no ale już chyba wszystko jasne  :ok:

z fotkami to ciężko , bo nie lubię robić i wstawiać 

 

ale rozgryzłem chyba wszystko - trafo jest przy okapie nad kuchnią , w szafie jest tylko bezpiecznik i rozdzielenie na 230V 

 

czyli trzeba będzie całość przerobić  :bravo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

za dużo - różnicówka wystarczy , do tego zasilacz ledów i to wszystko co chcę w szafie (rozprowadzenie 230V na przód, na tył, okolice szafy, kuchnia, zewnętrzne gniazdko, łazienka , oświetlenie całe na 12V bazujące na oryginalnych kablach z oświetlenia 230V - dlatego zasilacz ledowy będzie koło bezpiecznika w szafie)

 

Ja mam transformator w szafce kuchennej, pod zlewem.

 

spróbuję wszystko schować w obudowie okapu , przerobię wyciąg na 230V , dam zasilacz 12V do zasilania pompki, i ledów "akumulatorowych" - powinno sie udać, bo w okapie miejsca jest multum 

 

aku nie planuję , więcej niż 2-3 dni nie siedzę na dziko więc do pompki i kilku ledów wystarczy podłączenie do aku w samochodzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja wolałem mieć wszystko na osobnych obwodach.

Tak to jest jak się miało w budzie mikrofalę, piekarnik i kilka innych ciekawostek na prąd :)

Puszka po lewej wyłącznie na 12V - odseparowana łazienka ze spłuczką, oświetlenie na ledach i zasilanie odbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki schemat przerysowany z instrukcji Hobby. Z niego widać, że wentylator działa jak włączysz wyłącznik przy transformatorze i sam wyłącznik wentylatora. Przeróbki na górze z prawej strony dotyczą zasilania lodówki i ładowania akumulatora z samochodu.

instalacja w Hobby z dokładka....pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.