Skocz do zawartości

Pierwsza budka potrzebna pomoc w oględzinach


beldys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem "Świeżak" na forum. Podjęliśmy z dziewczyna decyzje kupna pierwszej przyczepki. Dużo czytam Waszych postów, na co zwracać uwagę przy kupnie, wady, zalety.... ale. No właśnie to jedno ale, nie mam zielonego pojęcia w realu jak mają wyglądać oględziny. Jestem z Poznania, ostatnio wybrałem się obejrzeć jedną znalezioną na allegro. Jak to na zdjęciach ślicznie, pięknie, cena odpowiednia do mojego budżetu. Pojechałem i niemile zaskoczenie budka lekko pęknięta na wysokości dachu ( i jeszcze naklejony na to odblask). Okazało się ze sprzedawca ma drugą podobną, ale w niej podłoga przy kuchence wybrzuszona, sprzedawca twierdzi że to przez:" częste gotowanie poprzednich właścicieli".

Moje pytanko:

1.czy warto komuś zawraca głowę i prosić żeby pomógł w oględzinach

2. czy jest ktoś z Poznania kto ewentualnie poświecił by swój cenny czas i pomógł mi w oględzinach (oczywiście przyjadę, odwiozę i postawie piwko :piwko:  )

 

Jeszcze holownik to: Audi A6 C5 1.9TDI ( chyba da rade z taką masą  :laugh: )

 

Link do budki: http://allegro.pl/piekna-i-nowoczesna-przyczepa-z-2002-roku-i4877242447.html

post-18049-0-63259100-1418648612_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeśli jesteś z Poznania, kliknij miejscowość Wiórek, wyskoczy ciekawy link na Twoje potrzeby :yay:

Na spokojnie obejrzysz, to będziesz miał obraz. Uwaga, można dostać oczopląsu

(nie chcę robić kryptoreklamy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odblask prawdopodobnie kryje 2 dziurki po wkrętach zaczepu do stelaża przedsionka. 

.

Wskazana budka ładna , ale zwróć uwagę przy oględzinach na deformację połączenia ściany z dachem na lewo od drzwi.


w tej cenie znajdziesz salonkę bez wad choćby taka http://www.zel-wod.otomoto.pl/inny-elddis-mistral-gtx-dmc-1025kg-prysznic-T4709553.html

...

Odmłodzona może być. Kurde nie mam teraz czasu by ją przeanalizować ale nic nie wskazuje na deklarowany 97r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazana budka ładna , ale zwróć uwagę przy oględzinach na deformację połączenia ściany z dachem na lewo od drzwi.

 

Właśnie na tej deformacji został naklejony odblask. 

Pojadę rozejrzeć się do Wiórka, będę miał porównanie :bzik: . I jeszcze czy wybrzuszona podłoga dyskwalifikuje budkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jeszcze jeden powód możliwego wybrzuszenia podłogi: niefachowa naprawa.

Dość często w przyczepach (niektórych, szczególnie kilku grup przyczep) podłogi nie są zbyt "trwałe", stelaż jest niewystarczająco gęsty i mocny, a zamiast styroduru daje się styropian. Wtedy przy intensywnym użytkowaniu lub dość znacznej wagi użytkownikach, podłoga pomimo braku uszkodzeń "z zewnątrz" zaczyna się uginać i sprawia wrażenie "pływającej". Fachowo naprawia się to (nie będę teraz opisywał jak, ale zgodnie ze sztuką), niemniej łatwo jest popełnić błąd i pomimo naprawienia "uginania się podłogi" traci się jej "płaski" kształt i robią się pagórki wewnątrz, można to zweryfikować od spodu przyczepy - czy są okrągłe otwory, nieważne jakiego koloru, lub (dość często) świeżo zakonserwowana podłoga (po fragmentach lub całości)? wtedy dzwona lub zalania prawdopodobnie nie było, ale ktoś nieprofesjonalnie zabrał się za naprawę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.