Skocz do zawartości

Zakazane akcesoria za granicą


bartosz_b

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem na artykuł w którym opisane pobieżnie są zakazy w UE odnośnie stosowania CB radia, nawigacji czy wideorejestratora

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-zakazane-akcesoria-za-granica-nawet-ponad-40-tys-zl-mandatu,nId,1550067

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle pismaki robią sensację bez konkretnego języka prawnego. Typowy bełkot. Ciekawe, czy także tylną kamerę cofania można zakwalifikować jako monitoring?

Zgadzam się . Bez podstawy prawnej ten tekst można wsadzić sobie w ... buty .

Może ktoś , najlepiej mieszkający np. w Austrii , potwierdzić te obostrzenia ?

 

Dobrze jednak Bartoszu , że linkujesz takie teksty . Może po wyjaśnieniu przyda się to podróżującym w te strony .

Po tym co kiedyś widziałem to wcale bym się nie zdziwił , że takie cudeńka potrafią wprowadzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdzieś te pismaki wyciągają takie brednie. Np to że nie wolno korzystać z CB w Austrii bez zgłoszenia to już od dłuższego czasu wiadomo. Tak z ciekawości przeglądałem internet w sprawie tych wideorejestratorów to natrafiłem na kilka artykułów o tym ale to raczej wszystko to samo, znaczy sie pismaki przepisują jeden od drugiego. Trzeba jednak pamiętać że zawsze coś prawdy w tym może być więc wydaje mi się że lepiej odkleić od szyby wideorejestrator, który wg mnie służy tylko jako gadżeta, niż potem się tłumaczyć i wydawać Euro.

Aczkolwiek wiadomo że każdy zrobi to co uważa za stosowne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdzieś te pismaki wyciągają takie brednie. Np to że nie wolno korzystać z CB w Austrii bez zgłoszenia to już od dłuższego czasu wiadomo.

 

 

zmieniło sie - jesteśmy w unii i skoro mozna było we francji i włoszech to można również w austrii http://www.bmvit.gv.at/telekommunikation/marktueberwachung/fsb/funkschnittstellen/fsbln.pdf  

 

http://www.funkfreundelandshut.de/index.php/neuigkeiten-vom-funk/302-oesterreich-am-ssb-im-cb-funk-freigegeben

 

http://www.bmvit.gv.at/telekommunikation/marktueberwachung/fsb/index.html

 

byłem w weekend i pytałem sie mundurowych - można 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś policjanci z Niemiec, szczególnie z rejonu byłego DDR czepiali się wyposażenia apteczek itp. Nie mieli racji w stosunku do obywateli UE nie Niemców. Z kolei Polacy czepiali się Niemców za brak gaśnicy itp. Obie strony nie miały racji, gdyż na mocy Konwencji o ruchu drogowym, sporządzonej w Wiedniu dnia 08 listopada 1968 roku (Dz.U z 1988 roku Nr 5; poz. 40 i 41), nie można karać kierowców pojazdów zarejestrowanych w innym kraju za takie odstępstwa. Należałoby się przyjrzeć przepisom innych krajów, będących sygnatariuszami tej konwencji odnośnie posiadania, a nie używania takich urządzeń jak kamera, CB-radio itp.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie mialem zadnych problemow podczas kontroli co do videorejestratora lub CB w Austri lub Szwajcarii.

jedynie Policja w Szwajcarii zapytala sie mnie czy mam podlaczone CB radio- odpowiedzialem ze nie. Temat zakonczony. Milej podrozy.

Videorejestrator widzieli ale nic nie powiedziala. Jedynie sprawdzila opony.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.