Skocz do zawartości

Uciążliwe odpalanie ogrzewania TRUMA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przetrzymaj je dłużej bo prawdopodobnie jakieś zabrudzenia się wypalają,tak jak napisałem wcześniej miałem tak samo.

Ale bądź czujny,a czuć było spaleniznę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po długim nieużywaniu również leci dym,ale po godzinie przestaje.

 

Witam !

Dyskusja będzie bezprzedmiotowa do momentu, kiedy Kolega nie ustali, co wydobywało się z komina: para wodna, czy dym.

Możliwe są te dwie ewentualności, przy czym pierwsza będzie w chłodny dzień objawem normalnym, a druga już szkodliwym i niepokojącym. Najlepiej odpalić ogrzewanie, gdy na zewnątrz jest przynajmniej plus 8 - 10 stopni lub więcej i wtedy zobaczyć. Przed odpaleniem pieca, a po dłuższym jego nieużywaniu, zawsze należy wcześniej sprawdzić i ewentualnie oczyścić: wlot powietrza do pieca pod podłogą i wylot komina, po wcześniejszym odkręceniu jego nasadki (możliwe pajęczyny, gniazda owadów itp. rzeczy, uniemożliwiające swobodny dopływ powietrza dla prawidłowego spalania oraz niezakłócony wylot spalin).

Wszystko jest na forum opisane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki Kristofer. Ja go czyściłem gdzieś w lipcu, wydaje mi się, że dokładnie, co prawda nie miałem pod ręką odkurzacza. O lipca nie odpalałem piecyka dopiero teraz. Myślę,że przez te kilka miesięcy tak bardzo się nie zabrudził kurzem, ale, kto wie. Tylko czy tam są jakieś takie np bakielitowe elementy, które mogą dawać ten zapach jakby rozgrzanego plastiku ? Kurde może w tej rurze kominowej coś jest w środku, nie sprzwdzałem. Trzeba wziąć lupę i pobawic sie w Scherlocka, chyba, że jakaś podpowiedź odnosnie tego "bakielitu"

 

A chłodziarka na gaz Ci chodzi ?

Szczerze chłodziarki jeszcze nie sprawdzałem, a to powiązane? ogrzewanie jednego dnia normalnie odpalało od strzału, a drugiego za diabła nie ruszyło..

Dzięki Kristofer. Ja go czyściłem gdzieś w lipcu, wydaje mi się, że dokładnie, co prawda nie miałem pod ręką odkurzacza. O lipca nie odpalałem piecyka dopiero teraz. Myślę,że przez te kilka miesięcy tak bardzo się nie zabrudził kurzem, ale, kto wie. Tylko czy tam są jakieś takie np bakielitowe elementy, które mogą dawać ten zapach jakby rozgrzanego plastiku ? Kurde może w tej rurze kominowej coś jest w środku, nie sprzwdzałem. Trzeba wziąć lupę i pobawic sie w Scherlocka, chyba, że jakaś podpowiedź odnosnie tego "bakielitu"

 

A chłodziarka na gaz Ci chodzi ?

Chłodziarki nie sprawdzałem, ogrzewanie padło z dnia na dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.