Skocz do zawartości

Uciążliwe odpalanie ogrzewania TRUMA


Rekomendowane odpowiedzi

Ty masz na pewno nowszy piec bo i nowsza budka, czy po odpaleniu trochę pachnie na początku, czy to jest standard, czy w ogóle nic ? Jeszcze myślałem, żeby go włączyć na dłużej i niech sie wypala to co ma się wypalić, taka pyroliza.

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Piec mam nowszy, ale myślę, że ten zapaszek to standard.

Napiszę tak: po zakupie rozbierałem i czyściłem (trzeba, czy nie trzeba) wszystko, co się dało - to chyba jakaś mania była  :] 

Oczywiście na pierwszy ogień poszedł piec. Wymontowany całkowicie, łącznie z dmuchawą Trumawent i częścią nadmuchów.

Oczyściłem tak, że był jak nówka sztuka. Przez dwa sezony intensywnego użytkowania - zero jakichkolwiek obcych zapachów.

Na trzeci sezon, przy pierwszym rozruchu pieca, również bez zapachu. Dopiero pod koniec sezonu i zasileniu pieca nie z 230 V, a z gazu, pojawił się przez moment charakterystyczny zapaszek. Trwał jednak tylko 3 do 5 minut. Akurat pierwszy raz włączyłem piec na gaz, gdy odwiedził nas Speedy i Pasjonat, ale nikt się nie skarżył, czyli chyba nie było nic czuć :hmm: 

Tak, czy inaczej, ale zawsze czyszczę to, co za przednią obudową, przed każdym sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale kładę duży nacisk na słowa, które pisałem poprzednio:

...  musisz się czuć na siłach do prawidłowego wykonania tej pracy, a wiąże się to też z dodatkowymi sprawami (wymiana o-ringu komina i ciśnieniowa próba instalacji gazowej po złożeniu wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oring komina jest przy wyjściu rury spiro z pieca ? Szczelność mogę chyba sprawdzić specjalną pianką, albo pojemnikiem z wodą podłączonym rurką do instalacji, tylko wtedy musiał bym założyć trójnik z zaworkiem do podłączenia tej rurki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oring komina jest przy wyjściu rury spiro z pieca ?

Tak, wszystko jest widoczne na foto.

 

post-8228-0-38209800-1385050230_thumb.jpg

 

Szczelność mogę chyba sprawdzić specjalną pianką, albo pojemnikiem z wodą podłączonym rurką do instalacji, tylko wtedy musiał bym założyć trójnik z zaworkiem do podłączenia tej rurki ?

 

No, niezupełnie - to wyłącznie pierwsze doraźne sprawdzenie, zaraz po zmontowaniu.

100 % pewność daje Ci wyłącznie prawidłowo przeprowadzona ciśnieniowa próba szczelności.

Nie jest ani skomplikowana, ani droga, a wymagana po każdej ingerencji w inst. gazową.

Zrobisz, oczywiście jak zechcesz ...  ;) 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu też można, ale czy warto kupować kosztowny przyrząd, aby raz, czy dwa zrobić sobie taką próbę ?

Zrobi Ci to każdy profesjonalny gazownik, ew. w firmie, w której zajmują się zakładaniem instalacji gazowych w samochodach.

Oczywiście na forum są też wymienione firmy, które robią to w przyczepkach, czy kamperach i wystawiają stosowne certyfikaty honorowane w krajach Unii.

Przegląd "DVFG"

 

Przeczytaj np. to

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem serwis, co wykona mi taką próbę ciśnieniową instalacji gazowej, ale wezmę się za to wczesną wiosną, bo dziś cepka już zimuje obadulona. Zostawiłem całą instalację tak jak była. Zawory pozamykane, butla 11 kg z gazem w bakiście i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Port.Możesz napisać gdzie w Łodzi znalazłeś ten serwis?

Firma AllCamp na ulicy Przybyszewskiego sto osiemdziesiąt coś. Przed wiaduktem vis a vis Carefoura (stary Polmozbyt) koło Autocentrum, przed stacją Statoil, jakieś 100 m od Przybysza w głębi budynków. Mają tam sklep carawaningowy, serwis i od marca mają mieć przeglądy rejestracyjne. Tak opisałem,że chyba trafisz. W jakim rejonie Łodzi mieszkasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma AllCamp na ulicy Przybyszewskiego sto osiemdziesiąt coś. Przed wiaduktem vis a vis Carefoura (stary Polmozbyt) koło Autocentrum, przed stacją Statoil, jakieś 100 m od Przybysza w głębi budynków. Mają tam sklep carawaningowy, serwis i od marca mają mieć przeglądy rejestracyjne. Tak opisałem,że chyba trafisz. W jakim rejonie Łodzi mieszkasz ?

Masz dokładne namiary: AllCamp, ul. Przybyszewskiego 199 / 205 tel. 42 654 29 99 i 601 32 98 36. Jest jeszcze serwis na ul. Mazurskiej 45, tel. 42 641 74 36 firma nazywa się Camping - Serwis, ale u nich jeszcze nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

Czy komuś się coś takiego zdarzyło?

W tamtym roku na wakacjach były chłodne noce i byłem zmuszony włączyć ogrzewanie. Doznałem szoku jak wyszedłem przed przyczepę i zobaczyłem że z kominka leci dym - czegoś takiego jeszcze nie miałem więc od razu wyłączyłem piecyk. Nie wiem jaka mogła być przyczyna tego że z kominka leciał dym. Miał ktoś z was taki przypadek bo nie wiem  jak go usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.