Skocz do zawartości

Przejazd przez Austrię


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji na temat letniego przejazdu z przyczepą autostradami: A14, S16 aż do Innsbrucka.

Konkretnie interesują mnie warunki terenowe ( góry, doliny) czy mój zestaw "da radę".  

Proszę o informację na temat dodatkowych opłat. Czytałem o opłacie za przejazd tunelem Arlberg oraz obwodnicą Bregenz - proszę o potwierdzenie tych informacji oraz w jaki sposób te opłaty są pobierane.

Proszę o informacje z pewnych źródeł a nie tych z serii "kolega kolegi mówił że jego kolega słyszał :skromny: "

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jezeli tobie to pomoze to ja taka trasę obleciałem z cepką. Wybrałem się droga przez Czechy (winieta wykupiona), potem przez Austrię(winieta wykupiona), starałem się jechac w wybrane wczesniej miejsca i tak 1 dzien spedzilismy w Linz, dwa dni w Salzburgu (jest naprawdę śliczne miasto), zahaczyłem o Bischofschofen, potem dwa dni w Zeel am See( jest tez ślicznie), potem do Kitzbuhel (moje ukochane miejsce jestem co roku tutaj) drogą 161 i tutaj UWAGA ! - na całej tej trasie macie do pokonania wzniesienie okolo 8 km pod górke o nachyleniu od 12 do 18% i to jest na całej trasie wyjazdu jedyne miejsce które trzeba krecić "konia" na 3000 obr. (zalezy od auta) aby pod górke z ogonkiem sie wdrapał. Postój dwa dni w Kitbuhel. Potem dłuższa trasa przez Innsbruck do Feldkirch (pole namiotowe Waldcamping Feldkrch- zawsze wczesniej sobie rezerwuje miejsce i tylko dzien przed przyjazdem potwierdzam) - mnie odpowiada bo mam na wychowaniu takiego 9 letniego "bąbla" a tam jest dużo atrakcji dla dzieci. Po drodze macie przejazd przez Arlberg tunnel jest bardzo długi i jak ktos ma problemy z niedoborem tlenu to warto za małym przesmykiem zjechac za tunelem zaraz na parking i zaczerpnąc swieżego powietrza. Zawodowcy otwierają szeroko okna przed tunelem  i wyłaczają wszystkie nawiewy w tunelu a za tunelem z powrotem otwieraja okna. Przed dojazdem do tunelu sa bramki. Miejscowi jada na zasadzie skanowania tablic rejestracyjnych my musimy podjechac do bramki w której bedzie siedziała osoba i trzeba zaplacic 9 euro za przejazd. Ja akurat w Feldkirch spedzilem 6 dni ale to było nastawienie pod kątem codziennych wypraw rowerowych w takim trójkącie najpierw Liechtenstein, potem kawałek Szwajcarii potem okolice Feldkirch. Co wieczór były jakies miłe zabawy i prawie każda zaliczyliśmy. Klimat mi odpowiadał. Nastepnie  po uplywie 6 dni wyruszylismy do Szwajcarii( Winieta wykupiona- wszystkie winiety zamowiłem a ADAC i wyslali mi na adres do domu). Tam "zacumowaliśmy" na 4 dni na polu namiotowym Wiggerspitz Campingplatz w Aarburg. Stamtąd robiliśmy wypady kolejami. słowem bajer cywilizacyjny. Placisz 40 frankow i całą dobę jeździsz gdzie chcesz oprócz pociągów ICN. Połaczenia są fantastyczne wypady autem to nieporozumienie. Dla osoby która zna j. niemiecki, angielski, włoski lub francuski moze sie czuc jak w domu. A sorry. Jeden raz zrobilismy wypad autem do Pafaffikon-u odwiedzic znajomych. Ogólnie wypad sie udał. Tym jednym razem jechałem sam z rodzina bo na ogol jedziemy w 3-4 zestawy razem. 

 

Austrię oraz Szwajcarie zaliczam raz do roku ale to już jade docelowo do miejsca.

Ps.   W Szwajcarii nalezy miec na uwadze jedną rzecz, że Niemcy to jedna z najbardziej znienawidzonych grup turystów. Jak rezerwuje się miejsca to mowić , że jest się z Polski bo jak komus przyjdzie do głowy i powie sie ze jedzie sie z Niemiec (albo nie daj Bóg  pomyśli że Niemiec) to nie bedzie miejsc. Wiem co mówie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Hej , proszę o info wtajemniczonch o przejazd kamperem  przez Austrię, czy służby często kontrolują ,czy jak się uda, czy bardzo są nadgorliwi, gdzieś ,kiedyś czytałam różności i wobec tego mamy mieszane uczucia, kamper do  3.5 t 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gosiula napisał:

Hej , proszę o info wtajemniczonch o przejazd kamperem  przez Austrię, czy służby często kontrolują ,czy jak się uda, czy bardzo są nadgorliwi, gdzieś ,kiedyś czytałam różności i wobec tego mamy mieszane uczucia, kamper do  3.5 t 

Jeśli masz mieszane uczucia, a ktoś ci napisze "spoko jedź, może się uda", to co zrobisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A ja mam pytanie odnośnie noclegu po trasie. Akurat w drodze na Włochy wychodzi mi, że w Austrii przydało by się przenocować. jak to tam z tym jest, da rade na parkingu czy trzeba szukać miejsc wyznaczonych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lolejko napisał(a):

A ja mam pytanie odnośnie noclegu po trasie. Akurat w drodze na Włochy wychodzi mi, że w Austrii przydało by się przenocować. jak to tam z tym jest, da rade na parkingu czy trzeba szukać miejsc wyznaczonych?

nocowałem w Austrii dziesiątki razy na parkinach przy autostradach nawet w aucie osobowym spaliśmy na fotelach i  kiedyś mieliśmy kontrolę , pan policjant  zapukał przez szybę w środku nocy i zapytał moją żonę  czy jest w aucie z własnej woli ( wtedy nie była jeszcze moją żoną ) sprawdził dokumenty i życzył spokojnej nocy .

Z przyczepą też nigdy nie było problemu ważne żeby nic nie ciekło ( szara woda ) bo na to są uczuleni.  W przeciągu ostatniego roku spałem na parkingach w Austrii ze cztery razy nawet na jednym MOPie staliśmy na trzy kampery na miejscu dla autobusów bo nie było innych wolnych miejsc i też w nocy przejeżdżała policja i nie zwrócili na to uwagi.

Choć ostatnio jak się jakoś super nie spieszę to śpię poza autostradą  czasem wystarczy odjechać kilka km a cisza i spokój .

 

20220709_091813.jpg

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś przeciwskazania aby stanąć przyczepą na noc w takich miejscach? Czasem jest znak zatrzymywania i poniżej tabliczka, iż nie dotyczy kamperów... rozumiem, że w takim wypadku przyczepy odpadają?Screenshot_20230307-213250_Maps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Suzu4x4 napisał(a):

Z przyczepą też nigdy nie było problemu ważne żeby nic nie ciekło ( szara woda ) bo na to są uczuleni. 

 

Nie no na wycieki to wiadomo Austriacy jak i Niemcy przeczuleni.

Czyli trochę mnie uspokoiliście, bo czytając przepisy wygląda to jak że zmrużyć oka nawet nie można w aucie.

Swoją drogą nie rozumiem przepisów tego typu. Wprowadzić aby jakieś zasady by syfu nie robić, wyznaczyć dozwolone miejsca i warunki, ale trzeba uprzykrzyć życie ludziom.

Edytowane przez Lolejko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest w przepisach? Nie ma tam przyapdkiem jakiegoś sformuowania typu "poza miejscami wyznaczonymi"? Parking przy autostradzie jest miejscem przeznaczonym do odpoczynku, po to jest, żeby zmęczeni kierowcy nie zabijali siebie i innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

a co jest w przepisach? Nie ma tam przyapdkiem jakiegoś sformuowania typu "poza miejscami wyznaczonymi"? Parking przy autostradzie jest miejscem przeznaczonym do odpoczynku, po to jest, żeby zmęczeni kierowcy nie zabijali siebie i innych

Mniej więcej tak, że na parkingu możesz dostać mandat za spanie w aucie. Przy autostradzie, to taki odpoczynek na siłę. A najlepiej sobie zjechać i w spokojnym miejscu przenocować. 

"Niedozwolone jest nocowanie w pojazdach, nawet jeśli nie jest widoczne zachowanie kempingowe. O tym, czy i w jakim zakresie nakładane są kary za dziki kemping, decyduje burmistrz danej gminy."

Edytowane przez Lolejko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej jest kompletnie żadną informacją - pokaż dokładnie, jakiś tekst ustawy ujednolicony

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.