Skocz do zawartości

Ciekawe przeróbki wnętrza przyczep,udogodnienia,bajery itp..


schabo78

Rekomendowane odpowiedzi

Na ten moment nie mam jak zrobić fotek, ale żadna komplikacja. 

Tego typu uchwyt: 

https://www.mediaexpert.pl/uchwyty/uchwyt-tracer-do-tv-13-42-cali-wall-892-regulowany-w-pionie-i-poziomie,id-465147?gclid=EAIaIQobChMI4P_O-Nae3QIVA5ztCh2Zag3oEAQYEyABEgJKAfD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CM-O94fXnt0CFRW_GAodTHkGLg

przystrzelony w tej górnej zasuwanej szafce (oryginalnie na TV CRT, takie montowali w lmc/tec-u, ) do wewnętrznej strony słupka przy którym stoi gość na filmie w 1 min 40 sekundzie. 

Tak wymierzyłem, żeby przeginając uchwyt tv wyjeżdżał tuż pod sufitem na obydwie strony (nad łóżko/na przestrzeń mieszkalną, obie części mogą być prosto, wzdłuż cepy i wtedy tv jest np. bliżej podkowy). Zamontowane tak, żeby tv był w górnej części tej szafki czyli pod sufitem (na dole zostaje dobre 20 cm szafki do zagospodarowania), a na czas transportu chował się wewnątrz szafki. Górą dziabnięty wkręt w "sufit" szafki, do którego wiąże się tv na czas transportu (lepiej dać 2 wkręty), TV wiążę zwykłym cienkim sznurkiem za końcówki uchwytu vesa do tych wkrętów, na tv zakładam pianki z opakowania po tv, można włożyć jeszcze ze 2 poduszki i szafa gra, tv bezpieczny i unieruchomiony.

Przy tych tanich uchwytach (40-70 zł), ważne żeby tv "uwiązany" do sufitu nie mógł się przemieszczać, bujać przód tył w czasie jazdy, bo jak będzie się bujał na przegubach uchwytu, to mogą się one bardzo szybko wytrzeć (tzn. plastikowe przekładki między ramionami). Oczywiście można kupić uchwyt "caravaningowy" za 300 zł, będzie to lepiej znosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tam uchwyt do TV, tylko przymocowany do ścianki wewnątrz szafki odpowiednio wzmocnionej i przymocowanej solidniej do "podłogi i sufitu" szafki. Uchwyt zastosowałem właśnie taki tani, nie karawaningowy, wymieniając tylko nakrętki na takie "motylkowe". Na czas jazdy telewizor wędruje pod ścianę a uchwyt jest skręcony na sztywno i jeszcze nigdy mi się nie wysunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w planach to udoskonalić w ten deseń, ale dam gałki z zatopioną nakrętką, ja swoimi paluchami odkręcę motylka, rodzinka będzie piszczała że ciężko. A i wygląd będzie jak fabryka  na wypasie :) 

Najlepsze jest to że piszczałem, że 19 cali to małe i do kitu, a te głupie 60-70 cm powoduje, że tanizna 19' w odbiorze wizualnym sprawuje się nie gorzej niż 21-22 cale. I kto czuje potrzebę, bierze tv do siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

poczytałem o waszych pomysłach na tv i zamierzam kupić taki wieszak i zamocować jak podpowiada marcin81,cepką czasem jeździ się po takich wertepach ze mocowanie musi być solidne do przesady .no i łóżko na stale musze przemyśleć, aaa jak skoncze prace to podeśle fotke ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.