Skocz do zawartości

Parkingi dla przyczep


Kielek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję informacji na temat parkingów dla przyczep w miastach bądź na ich obrzeżach. Chodzi o miejsce gdzie można zostawić spokojnie przyczepę i udać się na zwiedzanie.

Czy istnieje może jakaś strona na wzór tej dla kamperów ( bo z tego co się dowiedziałem to tam przyczepami nie wolno)

http://www.campercontact.com/search/advancesearch/seltab/0

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zapytam inaczej. W jaki sposób zwiedzacie miasta Europy mając przyczepę na haku ? Jakie są Wasze sposoby - czy tylko kemping i samochodem wszystko w promieniu 150 km a może macie inne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę na kemping w mieście, stawiam budę i następnie samochodem albo w miarę mżliwości metrem jadę do miasta. Potem po powrocie mogę wziąć prysznic, przespać się w ludzkich warunkach itd. Co prawda kempingi w miastach (te które ja widziałem) wcale mi się nie podobają jako kempingi. Ale nie spędzam tak całych wakacji i nie wypoczywam na kempingu, a po prostu traktuję je jak parkingi z infrastrukturą. Jedyny poważny minus - cena. Ale kto powiedział, że życie ma być tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał inhalt nie staję na parkingach tylko na campingach w mieście lub na obrzeżach i stamtąd samochodem lub ichniejszą komunikacją i zwiedzamy to co zaplanowaliśmy. I taki sposób doskonale się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ostatnio zwiedzałem Toruń z dzieciakami to chciałem zaparkować zestaw blisko starówki. Okazało się, że na niektórych parkigach nie godzili się na tak długi pojazd, a na innych owszem mogłem zaparkować, ale stawka była osobno za auto i osobno za przyczepę (czyli podwójna). No i pojechałem na kemping (ten za Wisłą, zaraz po lewej stronie za mostem). Bez problemu dogadałem się na postawienie zestawu na kempingu na dzień bez noclegu. Zapłaciłem taniej niż by mnie wyszła stawka na parkingu w centrum miasta. Do tego miałem w cenie toalety (ale bez podłączania prądu do budy itp.). W tej sytuacji nie widziałem sensu stawania na parkingu nawet w sytuacji, gdy nie miałem zamiaru nocować w Toruniu i wieczorem pojechałem dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkingi typu P+R często mają ograniczenia wysokościowe - przyczepa nie wejdzie. Zdarzało mi się też stawać na takich parkingach, gdzie ograniczenia wysokościowego nie było, ale jak widziałem promienie skrętu i szerokości dróg dojazdowych, to cieszyłem się, że nie wpadłem na pomysł stawania tam z budą. To nie są parkingi przewidziane na coś większego, niż osobówka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.