Skocz do zawartości

Sprite Super 490 - czyli nasz nowy domek na kółkach :)


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ludziska 

 

Tak się złożyło, że pomimo innych postanowień, nastąpiła wymiana budki. Nowy nabytek, to Sprite Super 490 z 2000 roku. Przeskok z Beyerlanda 400 CT z 1991 roku, to właściwie zmiana o lata świetlne w wyposażeniu i wykończeniu, o wielkości nie wspominając  :brawo: No i markiza jest, myślę, że to też ważna rzecz-jeszcze nigdy nie mieliśmy  :hmm:

 

 

Zamieszczam kilka fotografii nowego nabytku. Udało się raz z nią wyjechać, na spotkanie w Wiśle na kemping Jonidło. Było - jak nazwa wskazuje - super !!!! I mam nadzieję, że wszystkie wyjazdy nową budką takie będą  :ok:

 

I na koniec, jeżeli wolno, to wspomnę tylko, że przyczepę kupowałem w jednej z wyspecjalizowanych w karawaningu, firm z Bierunia i mogę z ręką na sercu polecić ją polecić.  :ok: Przyczepa jest z prywatnych rąk ale zostawiona w rozliczeniu, przy zakupie nowej (fabrycznie nowej  :look:  :look: ) Nasza stara, również została przyjęta w rozliczeniu. 

 

Oto foty. Oczywiście już zaczynam lekkie przeróbki (co widać po twórczym bałaganie) jak choćby oświetlenie LED, bo wszystko jest na halogenach... :bzik:

 

post-9355-0-64768200-1416856542_thumb.jpgpost-9355-0-54201000-1416856550_thumb.jpgpost-9355-0-91434700-1416856558_thumb.jpgpost-9355-0-13843100-1416856565_thumb.jpgpost-9355-0-14517700-1416856577_thumb.jpgpost-9355-0-19226500-1416856584_thumb.jpgpost-9355-0-77966400-1416856590_thumb.jpgpost-9355-0-00857600-1416856603_thumb.jpgpost-9355-0-04300700-1416856609_thumb.jpgpost-9355-0-16805400-1416856616_thumb.jpgpost-9355-0-68008500-1416856622_thumb.jpgpost-9355-0-13914000-1416856628_thumb.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faaajna :)

 

Angielka w wersji Europejskiej.

 

fajny układ, z fotek wygląda na zadbaną.

 

podaj jeszcze szerokość, DMC, MW - tak z ciekawości - zostanie dla innych.

 

teraz auto ma co ciągnąć i pewnie wmanewrować pod daszek też nie jest za łatwo :)

 

szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, wmanewrować łatwo nie było, zwłaszcza, że trzeba wcofywać.... :look:  Ale dzięki Pininowi, na reduktorze, powolutku i bez palenia sprzęgła.... :hmm:

 

DMC 1300, MW - może potem, bo nie ma pod ręką dowodu....  :] Szerokośc 230 cm, długość 490 cm. (mieszkalnej, bez dyszla).

 

Owszem, jest co ciągnąć ale muszę przyznać, że jazda jest spokojniejsza niż z Beyerlandem. Może to kwestia nowszego stabilizatora, a może większych kół i amortyzatorów...  :hmm:

 

Z wyposażenia, to jest np. terma na 220V (też nigdy nie mieliśmy, jeszcze nie opanowałem, pewnie będą pytania....  :] ), Trumę z rozprowadzeniem i funkcją "auto", cokolwiek to oznacza... :hmm: radio nawet z MP3 poprzednik zamontował i 4 głosniki, stopień chowany pod podłogą i taki jakiś uchwyt przy drzwiach - podobno to zabezpieczenie. Poprzednik miał w ogóle chopla na punkcie zabezpieczeń, bo dwa zamki założył, które trzeba przekręcać dwoma rękami, żeby otworzyć. Paranoja. jeden już oczywiście wykręciłem, zostawiłem tylko zewnętrzną atrapę  :]


Gratulacje fajna budka .

 

Dziękuję  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja z moich stron....Mi też właśnie brakuje takiego skoku z pierwszej połowy lat 90tych w ich końcówkę, lub początek dwutysięcznych. Więcej mi by nie trzeba było... Gratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja z moich stron....Mi też właśnie brakuje takiego skoku z pierwszej połowy lat 90tych w ich końcówkę, lub początek dwutysięcznych. Więcej mi by nie trzeba było... Gratki

 

No popatrz, a gość wlókł się z twoich stron, w moje, żeby się budki pozbyć.... :lol2: To jakiś lokalny bonzo, kupił NOWEGO  :pad: Fendta.... pod tablicą są podkładki jego firmy, może uda Ci się przybliżyć i coś Ci to powie :)

 

Chociaż, chyba goście zdążyli zmienić na swoje, firmowe....

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś poza oświetleniem chcesz zmieniać ?

 

Hmmmm  :hmm:  właściwie, to nie bardzo jest co robić, bo wszystko już jest  :]  Coś tam się, jednak zawsze znajdzie....  :hmm: Na razie walczę z anteną, kupiłem taką dookólną, ( na foto widać opakowanie po antenie  :] ) i kombinuję jak ją umocować.... :hmm:  to taki talerz z uchwytem (obejmą) na mocowanie do rurki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lux. Ja również miałem przyjemność kilka lat temu przeskoczyć dekadę z angielki na Knausa 450TF notabene, ów jest w identycznym układzie jak Twój Sprite :D

Porównaj, czy się mylę?

post-2083-0-78655500-1416864825_thumb.jpg

 

post-2083-0-08964000-1416864787_thumb.jpg

 

Niestety nie nacieszyłem się długo, apetyt ukochanej wzrósł gigantycznie na kampera.

 

 

 

 

...

Trumę z rozprowadzeniem i funkcją "auto", cokolwiek to oznacza...

...

 

Obroty wiatraka dostosowują się do temperatury powietrza.

.

Samych radoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lux. Ja również miałem przyjemność kilka lat temu przeskoczyć dekadę z angielki na Knausa 450TF notabene, ów jest w identycznym układzie jak Twój Sprite :D

Porównaj, czy się mylę?

 

 

 

 

 

Obroty wiatraka dostosowują się do temperatury powietrza.

.

 

 

Układ ten sam. Na razie rewelacja, lepszego nie znam :)  :yay:

 

Co obrotów, to mam wrażenie, że idą cały czas na tym samym poziomie (dość powoli) ale najlepiej aby to kiedyś obejrzał ktoś kto się na tym zna :). Oprócz tego jest oczywiście możliwość regulacji ręcznej obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.