Skocz do zawartości

Jaką wybrać? Prośba o pomoc


Cwirek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za zaproszenie, ale jeśli pojadę to z innego kierunku - mieszkam na Kaszubach. Czy te zamakające narożniki dyskwalifikują przyczepy hobby, czy to się jakoś "leczy" ? Oczywiście poza wymianą podłogi :) czy można jakoś temu zapobiec, poprawić itp.

Zależy od stanu, jeżeli ręka wchodzi do środka budy przez podłogę to moim zdaniem dyskwalifikuje, ale w większości przypadków jest to do ogarnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za odpowiedzi. Pomacałem trochę podłogi w przyczepach hobby ... I zrodziło się pytanie: jak to jest z podłogą z przedniej bakisty? Większość dzisiaj obejrzanych miała te podłogi w stanie fatalnym. Miejscami "palec przechodził na drugą stronę". Ale zaraz dalej, tzn podłoga przyczepy już twarda. Nie wiem co o tym sądzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wróciłem do tematu zakupu przyczepy - chyba już się zima kończy :). W tym tygodniu obejrzałem przyczepy w Białogardzie a dzisiaj w Lęborku. Jedna przypadła nam do gustu, obwąchałem, obejrzałem, pomacałem i ta jedna mi szczególnie przypadła do gustu:

http://kampi.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/przyczepa-kempingowa-knaus-sport-450-fu-2005/

Może ktoś ją oglądał, sprawdzał, coś zauważył. Może ktoś chciałby ją sprawdzić dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja nie mam tak dużego doświadczenia w oglądaniu zgniłków :) albo ich nie zauważam. W jednej hobby znalazłem lekko podcieknięty parapet nad bakistą. Więcej nieszczelności w Białogardzie nie znalazłem. Ale podkreślam, mam małe doświadczenie w oglądaniu przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślę nad tą przyczepą, znalazłem takie mankamenty i proszę o opinie, czy to coś poważnego:

20180203_124157.thumb.jpg.3f15f493c26c4d2335b2dc90d5c08cb0.jpg

narożnik z luźnym wkrętem mocującym, trochę popękany oraz zdjęcie dokładne od dołu:

20180208_124753.thumb.jpg.3d02d2e065da54cf878544debb602fb6.jpg

 

20180208_124812.thumb.jpg.dde654182eddcadfb80a39bcc638d43e.jpg

zakończenia listwy, widać że łatane:

20180208_125226.thumb.jpg.931107e7fba7a50fa75bae6bd3f730d5.jpg

To są jedyne mankamenty jakie wymacałem-zobaczyłem. Wewnątrz brak jakichkolwiek oznak przecieków, zacieków, zapachów itd. No i biję się z myślami, czy ją brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę czy nie miała małych pęknięć bakisty tuż przy listwach bocznych(ten model ma tu słaby punkt). Byłem w Lęborku i generalnie przyczepy u nich wyglądały źle i coś kojarzę, że ten Knaus już wtedy stał , a nie oglądałem go mocniej właśnie przez te pęknięcia. Co prawda to nie z Lęborka Kzdjęcie ale ten sam model i kółkiem zaznaczone o co mi chodzi.

IMG-20180209-WA0000.jpg

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięcia te zdają się niegroźne , a sklejka pije wodę tamtędy i w środku mogą być spore zacieki

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Voku napisał:

A to przedostatnie to co? Podłoga?

Zdjęcie podłogi pod narożnikiem, który mnie zastanawia. Wkręt mocujący narożnik jest luźny. Zaznaczam, że zdjęcie jest robione z małej odległości i ukazuje obszar ok 4-5 cm.

 

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Pierwsze najbardziej mi się nie podoba, można się spodziewać że poszycie pęknie, tylko zazwyczaj idzie do góry a nie w bok

Pooglądałem wewnątrz, na zewnątrz, listwę przy drzwiach, sufit. Żadnych dodatkowych zmian poza tym co na zdjęciu. A najlepsze jest to, że jak oglądałem następnego dnia, jak inaczej padało światło, to już tego nie było w ogóle widać.

W sprawie

28 minut temu, Pierzasty napisał:

Pęknięcia te zdają się niegroźne , a sklejka pije wodę tamtędy i w środku mogą być spore zacieki

coś tutaj się rzuca w oczy z tych pęknięć? na coś jeszcze zwrócić uwagę?20180203_124127.thumb.jpg.e31b20976998cb1dd16b21aa08b2be71.jpg

 

20180203_124132.thumb.jpg.fae9757e02b6b1cf659995db581153b7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta podłoga nie zachęca. Czy dobrze myślę ? z 15 tyś zrobiło ci się blisko 30 ?

Ja  też szukałem w cenie do 15 i też do użytku na dziko, z tym że do ekstremalnego dziko !. Szukałem, szukałem, czytałem, czytałem i wbrew opiniom wybrałem angielkę :blink:. Wydaje się być sucha (wszystko wyjdzie w praniu), nie śmierdzi, wszystkie ściany twarde, podłoga od spodu jak dzwon i o dziwo wszystko oryginalne (na przeglądzie wszyscy się dziwili), brak jakichkolwiek zacieków, a przejrzana w każdym zakamarku,  a do tego :D wszystko na gaz, prąd i akumulator, teraz tylko montaż movera,  fotowolgtaiki i w drogę. 

 

P.S.

co to za gluty po obwodzie rynien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pierzasty napisał:

Gluty to normalka. Pęknięć też nie widać na fotkach. Więc albo jej nie widziałem, albo coś innego mnie odstraszyło. 

A kiedy u nich byłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.