Skocz do zawartości

Jaką wybrać? Prośba o pomoc


Cwirek

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do tematu...

Przez ostatnie trzy lata wypożyczałem:

1. Adria Altea 432 - 2 tygodnie polskie morze - wakacje 2015 r.

2. Hobby 460 - 2 tygodnie Polska południowa i Czechy - wakacje 2016 r.

3. Kamper Elnagh baron 26 - Toskania - maj 2017

Spróbowałem jak to jest z przyczepą i kamperem. Pomału zaczynam się rozglądać za przyczepą, a że 3 lata temu rozpocząłem w tym wątku...

Jak przeczytałem go od początku to się trochę uśmiałem. W międzyczasie, przez te trzy lata namiętnie czytam forum kilka razy w tygodniu.

Myślę jutro podjechać i obejrzeć takie przyczepy:

http://kampi.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/przyczepa-kempingowa-sprite-super/

http://kampi.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/dethleffs-camper-430-db/

Oczywiście jadę bardziej się rozejrzeć niż kupować. Proszę jakieś opinie z Waszej strony. Oczywiście wiem "jak to jest z angielkami" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Coś mi podpowiada, że sprzedający ma marne widomości o przyczepach

  • rok produkcji: 1999

producent: Sprite

model: Super

masa własna: 1200 kg

DMC: 1200 kg

VIN: SGDJ099SWX1009268

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej takich nieścisłości i niedokładnych opisów jest u tego sprzedawcy, ale w rozmowie jest ok. Sam wskazał elementy, które były naprawianie w przyczepach które oglądałem. Ta angielka np. miała przeciek z przedniego okna. Naprawiony w ich warsztacie. W następny weekend wybieram się do Białogardu... tak chwalonego sprzedawcy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dethlefsa camper kilka tygodni temu oglądałem. Na moje oko całkiem fajna. Fachowcem nie jestem ale nie zauważyłem niczego niepokojące. Poza tym, z tego co pamiętam to sporo wyposażenia dodatkowego miała.

A jak twoje wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dethlefsa camper kilka tygodni temu oglądałem. Na moje oko całkiem fajna. Fachowcem nie jestem ale nie zauważyłem niczego niepokojące. Poza tym, z tego co pamiętam to sporo wyposażenia dodatkowego miała.

A jak twoje wrażenia?

Jeśli chodzi o tego:

http://kampi.pl/ofer...-camper-430-db/

(bo tomekp254 też wskazywał jakiegoś Dethlefsa z piętrusem)

To bardzo widoczne ślady po gradobiciu, poza tym ściany wewnątrz były malowane farbą na biało a potem na to położona tapeta. Farbę widać na ścianie przy zlewie i kuchence gazowej, tapetę np. dookoła podkowy. Widziałem też małe ślady pleśni na ramie łóżka, pod materacem.

Ale sprzedawca jest naprawdę ok. Sam mi powiedział o tym malowaniu i tapetowaniu ścian :) raczej nie ukrywa tego, co było robione w przyczepach, które ma na placu.

Edytowane przez Cwirek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dethleff-sie Camperze 530 T spójrzcie na ścianę przednią. Po obu stronach idą pęknięcia ok. 15-20 cm powyżej uchwytów manewrowych. Trudna sprawa w tym typie do ogarnięcia. Załatać się nie załata, wymiana całej ściany koszt i kłopot (do "rozszycia" cały przód), trzeba byłoby nową wstawić [używki nie maj sensu] i oby 2-3 zimy przetrwała, zostawienie jak jest - z czasem przez pęknięcia wsączy się woda do profilu narożnego ściany, a nie naprawi ani nie uszczelni się przecież szczeliny pod listwą boczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego czy ona stoi w Mostach koło Lęborka jeśli tak to mogę z tobą jechać i ją obejżeć .

Dzięki za propozycje, ale oglądałem ją w sobotę i odpuszczam. Jadę w sobotę obejrzeć hobby 450 i Knausa 450 w Białogardzie. Jak ktoś już je oglądał to proszę o opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knausa pobieżnie oglądałem ,ma wymienione dwie szyby po prawej stronie (od strony wejścia) podobno były rozbite. W środku ok. Dokładnie nie oglądałem.

Niezła jest Hobby 460 - narożniki w podłodze całe i nie zajechana ,sucha  .

Ostatecznie z żonką kupiliśmy Adrie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, ale oglądałem ją w sobotę i odpuszczam. Jadę w sobotę obejrzeć hobby 450 i Knausa 450 w Białogardzie. Jak ktoś już je oglądał to proszę o opinie.

Jezeli to ten Knaus z wymienionymi oknami z boku to wg mnie słaby. Ogladałem go, podniszczony. Hobby 450 to miała byc moja przyczepa. Sprawdziłem ja dokladnie ale bylo to na poczatku maja. Ładna w srodku, wszystko działalo, kazda moskitierka , rolety wszystko idealnie. Nic nie polamane, okma wszystkie całe. Stan w srodku bdb.Przyczepa na alufelgach. Mankamenty: Sklejana bakista przy zawiasach podobno standardowa usterka hobby, peknieta osłona dyszla - ogolny standard w cepach, układ wnetrza - to kwestia gustu ale teraz w mojej mam łuzko stale wzdłuz przyczepy i wydaje sie jakby przez to wiecej miejca w srodku. Wtedy jak ogladalem mi pasowal ten uklad. Nie kupiłem tulko z jednego powodu. Narozniki podłogibyly ppzaciekane od zewnatrz. tzn woda splywajaca po listwach naroznych zawilgacała podloge. Sprawdzilem wszystkie hobby na tym placu i tylko jedna miala narozniki nie zamokniete. Voku kupował tez hobby z bialogardu i walczy z ta przypadłoscia. Z tego co wiem przedsionek isabella niestety nie jest to model z karbonowym stelazem. Sprzedajacy obiecal mi podloge do przedsionka w gratisie. To by bylo na tyle. Zanaczam ze przyczepe sprawdzalem ponad 2 miesiace temu. W tym czasie przewonal sie tam tabun ludzi, kazdy wkladal paluchy, macał wiec trzeba by jeszcze raz sprawdzic czy wszyskie roletki, okna itp działają. Jak bedziesz jechal Ś3 i A6 ( mieszkam przy autostradzie wezeł Kijewo)to zapraszam do siebie na kawe, pokaze Ci moją cepe bedziesz mial porownanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz jechal Ś3 i A6 ( mieszkam przy autostradzie wezeł Kijewo)to zapraszam do siebie na kawe, pokaze Ci moją cepe bedziesz mial porownanie.

Dzięki za zaproszenie, ale jeśli pojadę to z innego kierunku - mieszkam na Kaszubach. Czy te zamakające narożniki dyskwalifikują przyczepy hobby, czy to się jakoś "leczy" ? Oczywiście poza wymianą podłogi :) czy można jakoś temu zapobiec, poprawić itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie, ale jeśli pojadę to z innego kierunku - mieszkam na Kaszubach. Czy te zamakające narożniki dyskwalifikują przyczepy hobby, czy to się jakoś "leczy" ? Oczywiście poza wymianą podłogi :) czy można jakoś temu zapobiec, poprawić itp.

Witaj. Ja w mojej hobby myślę że zapobiegłem uszkodzeniom podłogi, narożniki zabezpieczyłem specjalną gumą,teraz woda sobie spływa nie zaciekając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.