Skocz do zawartości

Dla korzystających z autostrad na Węgrzech.


elaola

Rekomendowane odpowiedzi

Mapka jest w miarę aktualna bo ze stycznia 2014

tutaj wersja eng

post-5526-0-83253500-1417158972_thumb.gif

Droga o której mówisz wg znaków i mapki jest płatna dla ciężarówek i kategorii b2 czyli aut z przyczepą powyżej 3,5t dmc, autobusów, kamperów cięższych niż 3,5T

Tutaj masz zdjęcie z wjazdów na odcinek m2 o którym mówisz ze znaczkiem kto ma mieć winiety

post-5526-0-95495800-1417159082_thumb.png

 

ViaMichelin może określać odcinek jako płatny z powodu że jest płatny dla innych kategorii.

A jeżeli chodzi o winiety to powyżej dałem link do strony gdzie można online kupić. Ceny powinne być takie jak na Węgrzech na stacji. Bo z tego co się spotkałem to tylko u nas PZMot dolicza sobie około 20 pln za dystrybucje winiet.

Najlepszy przykład to przejście w Cieszynie gdzie stoi budka PZMot-u i vis a vis czeskiego dystrybutora winiet. W PZMocie winiety są z doliczeniem natomiast u Czecha słowacka czy też austriacka winieta kosztuje dokładnie tyle samo co w kraju obowiązywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Commander masz >3,5 T  ?

ja się tego pozbyłem ze względu na ciągłe niewiadome i fakt że nigdy suma moich faktycznych kg nie przekraczał 3,5 a płacić trzeba było :(

ja jestem zdania że na Węgrzech płaci się tylko za holownik, gdzieś nawet załączałem fotkę z cennikiem ze stacji paliw na Węgrzech -  ale to nie tu temat

Restag wszyscy znamy, pamiętam jak widziałem autokary z PL tam opłacały przejazd ale fakt wtedy było opłacanie na najbliższej stacji a teraz przed wjazdem na płatny odcinek

wyjścia nie ma muszą zrobić punkty opłat na przejściach 

Edytowane przez Cytrus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzieciaki jak Viatol pikał to krzyczały "złodziej"

na początku mnie to bawiło ale z czasem zaczeło przerażać

musze jeszcze oddać to urządzenie i zdrapać wszystkie slady z szyby

na "obwodnicy Krakowa" bedzie Ci pikało co chwilę

ja Viatola za jakies 500 pln wyjeżdżałem może i nie dużo jak na rok przeliczysz ale jak za kilka przejazdów to już zwala z nóg  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niebiesko dotyczy kategorii b2 czyli do 3,5t jedziesz bez winiety

W tym roku wjeżdżałem z Cro na Węgry na przez Letenye a tam od razu od granicy czerwona, a jechałem nią około kilometra do pierwszego zjazdu, bo dalej pipidówami...i w takiej sytuacji teraz już muszę kupić winetę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WG teorii potrzebujesz winietę odrazu dlatego lepiej jakies 5km wcześniej po stronie CRO zjechać na stare przejście które nie jest na autostradzie. Dla pocieszenia to ja tam raz przejechałem aż do Balatonu tą autostradą i nie udało mi się nigdzie zakupić winiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WG teorii potrzebujesz winietę odrazu dlatego lepiej jakies 5km wcześniej po stronie CRO zjechać na stare przejście które nie jest na autostradzie. Dla pocieszenia to ja tam raz przejechałem aż do Balatonu tą autostradą i nie udało mi się nigdzie zakupić winiety.

Tylko tam, na to stare przejście, jak ostatnio jechałem starą drogą od Zagrzebia, to z 10 km przed granicą Węgierską stoją znaki dla mnie nie zrozumiałe , jak by zakaz wjazdu z przyczepami , ale niby na znaku jest jakby tył ciężarówki i przyczepa. Więc nie wiem czy dotyczy to wszystkich przyczep, czy tylko ciężarówek...i jak całą Cro objechałem bokiem, tak te 10 km. przed granicą uciekłem w popłochu na autostradę, no i wtedy wpadłem już na Węgry Aautostradą...500 (może 1500 :) )metrów dalej po przekroczeniu węgierskiej stronie jest zjazd na którym zjechałem... No ciekawe teraz jak to ugryźć...pewnie winetę kupić... Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest przy starej drodze bo nigdy nią nie jechałem, zawsze jadę autostradą i zjeźdżam w Gorican jak coś na to przejście. Ale z tego co się orientuje to jest to przejście tranzytowe dostępne dla ruchu turystycznego od początku czerwca do końca sierpnia czy też września, później przepuszczają podobno tylko ciężarówki więc może o to chodziło z tym znakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest przy starej drodze bo nigdy nią nie jechałem, zawsze jadę autostradą i zjeźdżam w Gorican jak coś na to przejście. Ale z tego co się orientuje to jest to przejście tranzytowe dostępne dla ruchu turystycznego od początku czerwca do końca sierpnia czy też września, później przepuszczają podobno tylko ciężarówki więc może o to chodziło z tym znakiem

Mówimy o tym przejściu z powyżej autostrady?

post-7469-0-26786800-1417520982_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.