Skocz do zawartości

Problem z tylnymi światłami.


MatCar17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam następujący problem. Otóż tylne lewe światła nie do końca świecą tak, jak powinny i próbuje z problemem uporać się sam, ponieważ w kilku warsztatach elektrycznych powiedziano mi, że niestety sie Panowie 'przyczepami się nie zajmują'. Problem wygląda następująco

 

- gdy włączone są tylko światła pozycyjne, wszystko jest jak należy z przodu i obu stron z tyłu

- gdy świeci się sam stop bądź razem z pozycyjnymi wszystko jest ok z obu stron

- natomiast gdy są włączone tylko kierunkowskazy z prawej strony jest ok. natomiast z lewej dodatkowo delikatnie zaczyna mrugać także lewa pozycja.

- gdy dodatkowo włączy się pozycyjne, 'dyskoteka' idzie na pełen gwizdek: cała lewa strona zaczyna mrugać: kierunek ze stopem na przemian z pozycją. Prawa jest ok.

 

Wszystkie przewody są połączone normalnie, ponieważ wszystko działało a w instalacji nikt nie grzebał. Proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam wszystkich uzytkowników przyczep kempingowych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego.

Wyszło na to że na alarmie w aucie poprzepalały mi się diody i przy prawym kierunku świeciły oba :D.

 

Sprawdź czy problem nie występuje w aucie gdy nie jest podpięta do niego przyczepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moim zdaniem brak masy w lampie jak dobrze zrozumiałem lewej ( miałem to samo),wyglądało że wszystko w porządku bo śruba trzymała ale niestety nie kontaktowała.Srubę wymieniłem na większą oraz wyczyściłem miejsce styku i problem znikną bo również po włączeniu kierunku robiła się dyskoteka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIałem kiedyś podobnie w niewiadówce. Wszystko było niby podłączone jak należy, ale wyszło, że styki były pordzewiałe i zaśniedzione i nie przepuszczały odpowiednio prądu. Szczególnie masa źle wyglądała. Rozbierz wtyczkę, porozkręcaj, utnij końcówki, połącz na nowo. Później w lampach wszystkie podłączenia. U mnie to pomogło i było później ok :D

 

Jeśli masz w aucie również paroletnie gniazdo warto też je przejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdź czystość gniazda w samochodzie i wtyczki przyczepy , ale wygląda na słabą masę w przyczepie . Sprawdź w puszce rozdzielczej przyczepy . Wszystkie połączenia elektryczne nie zaszkodzi spryskać jakimś preparatem np. super kontakt - do czyszczenia i konserwacji instalacji elektrycznych. Problem może być też bardzo śmieszny ! zaśniedziałe styki żarówek ( wiadomo że nie wymienia się ich nawet całymi latami ) . Miłej pracy i szybkiego pozbycia problemu ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz jakieś połączenia a myślę że są

 

 

W mojej niewiadówce były pod przednim łóżkiem. I też były podśniedziałe (przyczepa była zalana). Być może w suchej nic się dziać tam nie powinno ale zerknąć warto :D W teraźniejszej już żadnych połączeń po drodze nie wykryłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż problem udało się rozwiązać. Kabelek masy przy lewej lampie nie był przykręcony tak, jak powinien. Całą resztę złączy sprawdzaliśmy i wszystkie były w porządku. Rzeczywiście, był problem z masą. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż problem udało się rozwiązać. Kabelek masy przy lewej lampie nie był przykręcony tak, jak powinien. Całą resztę złączy sprawdzaliśmy i wszystkie były w porządku. Rzeczywiście, był problem z masą. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc. :D

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, a ja mam taki problem, dzisiaj to zauwazyłem, mianowicie: gdy włacze prawy kierunkowskaz w aucie miga mi prawy a w przyczepie lewy sie włacza ! prawy nie miga, gdy w aucie włacze lewy kierunek to w aucie ok, natomiast w przyczepei nie miga ani lewy ani prawy, reszta jest ok, stop i pozycja w normie tylko te 2 kierunki, nadmienie, ze było wszystko w porządku. Druga sprawa jaką zauwazyłem, to to ze jak przyczepa jest podpieta to przy zamykaniu centralnego zamka mrugaja mi tylko 2 swiatła, jak odepne wtyczke to wtedy mrugaja mi wszystkie 4 swiatelka, czy ktos wie co może to oznaczac i w czym tkwi problem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenia we wtyczce przyczepy i gniazdo w autku ja miałem podobnie jak kabelek we wtyczce (lewy kier.) się ułamał i zwarł z prawym. Po szybkiej weryfikacji problemu stara wtyczka do kosza (z kawałkiem tak ze 3 cm kabla) i podłączenie nowej. Problemy z choinką :-] w przyczepie zakończone, no i wiem że podłączenie sprawne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to na 100% brak masy musisz w wtyczce szukać masy i rama jest połączona z przyczepą kablem pod spodem szukaj tj.uziemienie i prawdopodobniejest tam feler.Ja tak miałem , najlepiej przed wyjazdem podpiołem samochód aby sprawdzić czy jest ok. i było ok! , po nocce do wyjazdu a tu choinka rozebrałem wtykę gniazdo i nic wszystko dobrze dopirom pod przyczepą było zaśniedziałe przetarłem i polałem smarek i narazie jest ok.

 

Pozdrawiam Waldek :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.