Skocz do zawartości

Jak spuscic wode z termy Truma serie 1


Maciek_No

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Przygotowuje powoli cepke do zimowania, przeczytalem pare watkow na ten temat, ale w wiekszosci dyskusje  skupialy sie na temacie czy na kolach czy kolkach, czy pod plandeka czy tez nie..

Nie natrafilem na wskazowke, jak pozbyc sie wody z termy Truma Therme. Instrukcja jaka posiadam jest po niemiecku, uzywalem google translatora ale nie za bardzo mi pomogl. Szukalem instrukcji w necie, ale natrafilem tylko na instrukcje od nowszych bojlerow (  po polsku lub angielsku). Czy ktos moglby mi podpowiedziec jak podejsc do tego tematu? Oto zdjecie instrukcji przedstawiajacej terme o ktorej mowa

 

keoeDTR.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Odkręcasz zawory 9 i 16 oraz otwierasz krany z ciepłą i zimną wodą. Woda powinna spłynąć z instalacji. Na zimę pozostawiasz otwarte krany ciepłej i zimnej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jankes za szybka odpowiedz. Po przeczytaniu instrukcji od nowszej trumy tak wlasnie zrobilem- odlaczylem prad aby nie wlaczyla sie pompka i otworzylem oba zawory i krany. Niestety nic nie wyplynelo. Czy woda powinna zaczac splywac natychmiast, czy wyplynie dopiero po jakims czasie?

Robilem to przed praca wiec nie mialem czasu poczekac i sprawdzic. Na wszelki wypadek zamknalem krany i zawory.

Woda w termie na pewno jest bo gdy przy wlaczonej pompce i otwartych zaworach odkrecilem kran, pojawila sie woda. Gdy tylko to dostrzeglem,zamknalem natychmiast zawory i kran, nie chcac doprowadzic do zalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze wlasnie w cepie i zrobilem kolejne podejscie.otworzylem calkowicie zaworki (zdjalem ich gorna czesc) i mimo otwartego kranu nic nie wyplywa.teraz bedzie dosc glupawe pytanie- woda powinna wyleciec przez zaworki czy kranem? Rozwazam przywiezienie malego kompresora (modelarskiego) i przedmuchanie termy przez zaworki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciek No

 

"Jesli przyczepa w okresie mrozow nie bedzie uzywana, terma musi zostac koniecznie oprozniona przez wentyl odplywowy. Aby woda mogla odplynac nalezy odkrecic kran. W przypadku kranow automatycznych nalezy odlaczyc doplyw pradu pompki lub odczepic waz D. Po oproznieniu wentyl odplywowy nalezy zamknac"

 

Tak wygladaloby tlumaczenie punktu "Entleeren" - oproznic.

 

Ja takiej Termy nie mam, wiec praktycznych rad udzielic nie moge.

 

Z Essen pozdrawia

 

 

MaK

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za podpowiedzi. Jankes obserwowałem zawory i kran. Nie wpadłem że może spłynąć pod przyczepę  - no cóż to mój pierwszy sezon. Uspokoiłem się bo w trakcie "walki" słyszałem dźwięk zlatującej wody - wstyd przyznać ale myślałem że to woda się przelała z termy do wężyków prowadzących do kranu :)

 

Jeszcze raz dzięki!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.