Skocz do zawartości

Szukam jeziora k/Trójmiasta do pływania na silniku spalinowym


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

Od lat pływam różnymi pływadełkami, ale przede wszytkim żaglowymi. Od niedawna zdarza mi się z kolegą wyskoczyć na mały relaks na pontonie z silnikiem spalinowym (kupmel kupił i mnie zaprasza żeby mu smotno nie było :] ) i tu nagle pojawia się problem.

Gdzie w okolicach Trójmiasta, albo jeszcze dokładniej w okolicach Żukowa, Kolbud, Przywidza, można legalnie popływać na silniku spalinowym :blagac: ?

 

To jest jakaś paranoja, że gdzie nie podjadę to niby jest strefa ciszy. W obrębie całego Kaszubskiego Parku Krajobrazowego nie wolno pływać na silniku - ok. Ale w Przywidzu, Łapinie, Kolbudach ... niby też nie wolno. Są albo i nie ma żadnych znaków informujących, ale ponoć nie wolno. Nie ma czasem żadnej informacji na ten temat, nie ma też strony internetowej gdzie można by to wiarygodnie sprawdzić. Normalnie jakaś partyzantka! Gdzie się człowiek nie ruszy to zaraz przyleci jakiś wędkarz i straszy strefą ciszy i policją :miga: .

Podjechałem wczoraj nad Jezioro Głebokie koło Żukowa, bo na temat tego jeziora były w sieci artykuły, że mieszkańcom się nie podoba pływanie motorówkami. Policja odpowiadała, że nie może nic zrobić, bo tam pływać na silniku wolno. Artykuł był chyba z 2008 roku. No to jadę tam i ... wczoraj (listopad 2014) stoi zakaz pływania na silniku na drodze prowadzacej do jeziora. Czyli od 2008 roku coś się chyba zmieniło.

 

Oczywiście wiem, że mogę pływać po Wiśle i tak czasem robimy, ale nie chcemy się ograniczać do jednego akwenu, a poza tym nie zawsze jest pogoda na Wisłę i nie zawsze chęć jechania na tyle daleko.

 

Czy ktoś wie na jakim akwenie śródlądowym można popływać motorówką? Oczywiście chodzi o jakieś nakreślone wcześniej okolice, a nie 100 km dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę 

 Również jestem zainteresowany w,w  tematem ,ale jest lipa ... ostatnio zastanawiałem się nawet czy po prostu nie kupić elektryka i śmigać na nim bo innej rady nie ma. Jak na razie  wszędzie zakazy i trochę się ludziom nie dziwię bo chamów śmigających bez opamiętania jest więcej,a tych trzymających się przepisów i legalności  namiastka. W PL najlepiej postawić zakaz bo edukacja zostaje w tyle a kary są śmiesznie niskie i żałosne. Wniosek to albo sprzedać zabawkę albo przejść na elektryka jak to tylko dla celów wędkarskich, każda inna turystyka motorowodna to teraz problem.Pozostają mazury albo otwarty akwen bo coraz więcej jezior się zamyka na spalinówki ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wędkuję, ale od 35 lat pływam na różnych baliach od malutkich po całkiem spore. I cały czas daje mi to frajdę. A teraz chcę sie czasem pobawić w motorowodniaka. Nie mam zamiaru wpływać w kąpieliska, straszyć zwierzyny w obszarach lęgowych itd. Chcę legalnie popływać dla przyjemności i tyle. Ponton z silnikiem elektrycznym mam i też czasem używam z dzieckiem, ale to zupełnie co innego.

Naprawdę liczę, że ktoś zna albo jeziora z dozwolonym pływaniem na spalinówce albo niezawodną metodę sprawdzania które jezioro jest strefą ciszy, a które nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja pływam na jeziorze Żarnowieckim z Żukowa dosyć daleko około 60 km, kilka lat temu można było pływać od września na jeziorze Kłodno i Białe, w miejscowość Chmielno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - będę drążył temat Białego i Kłodna. Trochę małe, ale lepsze to niż nic.

 

Ale podpowiedzcie jak na tych podanych stronach (dość ciekawych) sprawdzić gdzie jest strefa ciszy, a gdzie nie ma. Ćwiczył ktoś takie sprawdzanie, bo ja nie potrafię znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą strefą ciszy to różnie bywa i większość nawet wedkarzy powie ,że jest a tak naprawdę to jej nigdy tam nie było. 

Pierwsze kroki -poszukiwania rozpocząłbym od znalezienia gospodarza wody w tym rejonie w którym chcesz popływać. Może być tak ,że tych włascicieli będzie  kilku , więc szukania dużo wiecej. Może to być PZW albo np. spółdzielnia rybacka albo przedsiębiorstwo rybackie.

Tu dla podpowiedzi pierwsze z "brzegu" przedsiębiorstwo rybackie i jego regulamin-informator a w nim min. opłaty i wykaz jezior oraz sposób ich udostępnienia do wędkowania a w nim już mamy info na  którym akwenie możemy  popływać na spalinie.

 

http://www.zlocryb.hg.pl/ -> Regulaminy ->Informator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Maras

 

Co za kraj! Nie jestem zainteresowany wędkarstwem, ale muszę czytać regulaminy wędkowania na jeziorach oddanych po zarząd jakimś przedsiębiorstwom rybackim. A do tego naprawdę nie wiadomo kto zarządza którym jeziorem - dramat.

Będę śledził ten wątek, bo może ktoś zna fajne jeziora albo fajny sposób sprawdzania w sieci gdzie wolno pływać na silniku, a gdzie nie.

A może jestem głupcem, że chcę wszystko robić legalnie. Może powinienem po prostu pojechać nad jezioro, popływać i mieć w  :pupa: ? Czy sąd mnie skaże jeśli nie miałem realnej możliwości stwierdzenia, że w danym miejscu nie wolno pływać na silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.