Skocz do zawartości

Kątowniki do zrobienia bagażnika


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym w swojej niewiadówce zrobić i zamontować bagażnik na rowery. Byłby podobny do pierwszego ze strony Marka:

 

Fanklub Niewiadówek

 

Czy ktoś wie gdzie w Warszawie mogę kupić takie metalowe kątowniki? Wiem, że zrobione są z nich ławki w niektórych szkołach tylko nie wiem gdzie to mogę dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metalowe kątowniki

Nie chce się mądrzyć ale to kwadratowy profil zamknięty nie kątownik.Proszę mnie poprawić jak źle nazwałem.U nas są takie rzeczy w tak zwanych sklepach metalowych druty zbrojeniowe rury kątowniki itp tam szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek myślałem o podobnym ... nawet mam gotowe profile docięta na wymiar , ale mam obawy co do jego ciężaru ... :D

 

ja mam zamiar w miejsce kufra( Niewiadka N126n) jego przeniose na tylną ściane pod okno .. a na dyszel zamontowac zwykłe bagażniki rowwerowe stosowane do " baz" dachowy w samochodach...o wiele schodze z wagi dzieki temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad ciężarem, ale "ludzie tak mają" więc może i u mnie się sprawdzi. W razie czego wrzucę rowery na dach samochodu, ale to już w ostateczności. Nie bardzo mi się widzi samochód obładowany rowerami i do tego ciągnący przyczepę. Najlepiej jakby się dwa rowery zmieściły na dyszel przed kufrem, ale to chyba niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek myślałem o podobnym ... nawet mam gotowe profile docięta na wymiar , ale mam obawy co do jego ciężaru ... :D

 

ja mam zamiar w miejsce kufra( Niewiadka N126n) jego przeniose na tylną ściane pod okno .. a na dyszel zamontowac zwykłe bagażniki rowwerowe stosowane do " baz" dachowy w samochodach...o wiele schodze z wagi dzieki temu :D

 

 

kurcze tez mysle nad bagaznikiem na rowerki ale chyba jeszcze nie mam takiej wyobrazni jak serek :D

 

róbcie remonciki i chwalcie sie nimi a ja pózniej wszystkie pomysły zbiore do kupy i sam zaczne dzialac.... :D

 

wiem wiem.... leniwy jestem.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyszel przed kufrem, ale to chyba niewykonalne.

Mój mąż przymierzał się ,żeby tak właśnie zrobić,ale nie udało się.Dyszel jest za krótki.

Jeden rower by się zmieścił,ale dwa nie. Wozimy rowery na dachu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mi się widzi samochód obładowany rowerami i do tego ciągnący przyczepę.

Moim zdaniem lepiej dla zestawu, gdy rowery będą na dachu samochodu. Zawsze należy wykorzystać maksymalnie nośność auta, a dopiero później doładowywać przyczepę... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej dla zestawu, gdy rowery będą na dachu samochodu

 

Zastanawia mnie jeszcze czy to nie zwiększy oporów powietrza i dodatkowo nie zwiększy spalania. Wiem, że przy jeździe samym autem i z rowerami na dachu spalanie skacze o ponad litr na 100km więcej. Wydaje mi się, że bagażnik na dyszel bardziej ekonomiczniejszy, gdyż sama przyczepa zbiera już cały opór i nie ma nic dodatkowego ani na czoło auta ani budki. Ale nie wiem jak to jest w praktyce. Ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w swojej niewiadówce zrobić i zamontować bagażnik na rowery. Byłby podobny do pierwszego ze strony Marka:

 

Fanklub Niewiadówek

 

Czy ktoś wie gdzie w Warszawie mogę kupić takie metalowe kątowniki? Wiem, że zrobione są z nich ławki w niektórych szkołach tylko nie wiem gdzie to mogę dostać.

 

Widziałem jak we Włoszech cofali z takim bagażnikiem: w obu rowerach pokrzywione koła i odrapany samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys kupilem profile zamknieta zrobione z gietej blachy.. byl super bo lekki...

 

Widziałem jak we Włoszech cofali z takim bagażnikiem: w obu rowerach pokrzywione koła i odrapany samochód
cos w tym jest.. kolega Olo mial ten sam problem z tym ze on mial bag na tylnej klapie zamontowany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając różne przyczepy na targach dochodzę do wniosku, że producenci skracają dyszle do niezbędnego minimum. Przy silnym skręcie nie ma miejsca na rowery na dyszlu. Stąd taka mnogość bagażników na tylną ścianę przyczepy. Mnie takie rozwiązanie się nie podoba. Mam zamiar przedłużyć dyszel o okolo 50 cm za pomocą specjalnego uchwytu. Na tych dodatkowych centymetrach zamontuję dwa zwykle bagażniki dachowe. Powinienem to mieć już na zlocie. AdamH :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.