Skocz do zawartości

panel słoneczny na przyczepce


jac_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zainteresowałem się tematem instalacji panelu słonecznego na mojej przyczepce. Znalazlem juz nawet taki dość interesujący zestaw: http://www.fotowoltaika.ekologia24.biz/index.php?id=c02 co prawda narazie ten najmniejszy ale myślę tez nad tym 130WP http://www.fotowoltaika.ekologia24.biz/index.php?id=c05. Czy ktos z tego korzysta moze juz i moze cos doradzic, ktory będzie lepszy na drobne potrzeby przyczepki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50W wystarczy Ci by za dnia grało radio, używana pompka do wody, wentylatorek (ale nie non stop), a wieczorem (nawet do rana) świeciła żarówka 21W (+ chwilowo inne żaróweczki) na aku 75Ah i prądu nie zabraknie. Nawet w niepogodę. Z lodówką lepiej nie kombinować. Jak masz większe potrzeby kup lepiej mocniejszy.

 

Jak masz bardziej szczegółowe pytania - wal śmiało, napewno coś dopowiemy :D

 

Pozdrówki!!! I witamy na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za powitanie i szczegółowe informacje na pytanie;-) a mógłbyś mi jeszcze tak zobrazowac na podlaczenie czego mogę się odwazyc decydujac sie na ten zestawik 130WP??

Bede ogromnie wdzieczny bo nie jestem zbyt obeznany w tym temacie a chciałbym kupic najodpowiedniejszy i najbardziej przydatny bo ceny z tego co dowiadywałem się są atrakcyjne tylko tak jak pisałem nie wiem, który będzie miał lepsze zastosowanie 'na przyczepce'. Z góry Ci dziękuję (innym jakby się włączyli również).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś mi jeszcze tak zobrazowac na podlaczenie czego mogę się odwazyc decydujac sie na ten zestawik 130WP?

 

 

A jakiej pojemności akumulator zamierzasz używać? Bo to jest jeszcze ważne. Bo nici z mocy panela jak będziesz miał niewielki aku i w nocy przy świeceniu łatwo Ci padnie :D Duży panel napewno szybciej Ci go podładuje. Ale...

Do 130W panela zastosowałbym 100Ah. To już napewno pociągnęłoby telewizor (oczywiście nie 24h, ale pare godzin napewno) A światła pewnie nie musiałbyś oszczędzać. Na lodówkę jeszcze to za mało, ale np. turystyczną (one chyba ok 60W ciągną) mógłbyś za dnia dochładzać sobie piwko na bierząco.

 

Nie wiem co by jeszcze przykładowego przytoczyć... co mi się nasunęlo na myśl napisałem. Jak co pytaj dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary jestem Twoim dluznikiem dzieki za fachowe i pomocne informacje, bardzo sie przydaly. Pojde raczej w 130, ale jakbym mial watpliwosci to pozwole sobie do Ciebie pisac albo tu albo na privat;-)

 

elaola narazie pytalem o same panele bo nie wiedzialem jakie do nich pojemnosci akumulatorkow dobrac ale ceny ksztaltuja sie tak:

 

panel 50WP - 1286zł

panel 130WP - 2979zł

 

Z tym ze sa to ceny poczatkowe.. Jak dobrze ponegocjujesz z taka mila Pania od nich to mozesz dostac do 10% rabatu tak jak mi zaoferowala i wychodza wtedy ladne ceny i wobec tych konkurentow co znalazlem ceny sa atrakcyjne;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.