Skocz do zawartości

Masy O.1 i O.2 w dowodzie rej.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.03.2018 o 20:46, Skalniak71 napisał:

Galaxy rzeczywiście tyle ma bo wpadłem w szok, O.2 miał 675kg, u mnie 750kg.

Moje A6 oczywiście quattro, superb o którym mowa to wersja 4x4.

Osobiście uważam,że w przypadku Galaxy to rzeczywistość werifikuje DMC przyczepy na pierwszym lepszym podjeździe.

Druga kwestia to współczynnik masy pojazdu do dmc przyczepy(-33%)

Sprawdź Kolego dowód tej A6 proszę.

 

Sprawdziłem. To jest A6 C5 3.0 ASN 220KM quattro, manual

Z dowodu:

DMC auta 2195

MW auta 1725

DMC przyczepy 1900 (750 bez ham).

Czyli tak jak u Ciebie, i podobno (nie sprawdzałem) więcej niż 1900kg na haku nie miało żadne A6 C5, nie zważając już na moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, golob napisał:

Sprawdziłem. To jest A6 C5 3.0 ASN 220KM quattro, manual

Z dowodu:

DMC auta 2195

MW auta 1725

DMC przyczepy 1900 (750 bez ham).

Czyli tak jak u Ciebie, i podobno (nie sprawdzałem) więcej niż 1900kg na haku nie miało żadne A6 C5, nie zważając już na moc.

Później sprawdzę ale na 99,9% jestem pewny że mój tato ma 2000 na haku, c5 2002r avant 1,9tdi 130KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia zastosowanych technologii/materiału lub lepsze testy nowszych aut(mam na myśli superba)?!

U mnie z dowodu:

DMC: 2310KG

MW: 1735KG

O1/O2: 1900/750KG

quattro, automat, avant, 184kW, 01'

Edytowane przez Skalniak71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 3.0 to tez kombi zapomniałem dodać.

Nie wiem dlaczego tak jest, może jakies nowe testy homologacyjne sie pojawiły na przestrzeni tych ostatnich 20 lat, stąd da sie wycisnąć na papierze większe DMC przyczepy? Ale z drugiej strony dla osobowego auta z DCM w okolicach 2300 przyczepa  ~1900-2000 to i tak bardzo duzo, pomijajac juz kwestie 1.33 w polsce. Choć wiem że ten 3.0 super daje sobie rade z przyczepą 1900kg, A Twój 2.7 to już chyba fruwa.

Chyba A6 Allroad ma wieksze DMC przyczepy (jak i swoje DMC).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie porównujmy Twaroga do A6 to jednak inna liga :)  Tuareg czy Audi Q7, czy BMW X5 to MW/DMC mają sporo większe. I to nie chodzi o moc. Mam BMW 1 i nawet przy silniku 3.0 265KM jest 1200kg DMC przyczepy, tak samo jak dla silnika 1.6 115KM :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • 1 rok później...

Witam,

Czy istnieje możliwość zwiększenia pozycji O1 i O2? Jak to zrobić?

Mam Peugeota 508, więc mogłoby się wydawać dosyć spore auto, o DMC 2265 kg, jednak w pozycji O1 i O2 w dowodzie (w obu to samo) mam wpisane... 500 kg.

To oznacza, że mogę ledwo ciągnąć Niewiadów? I to tyle? Czy istnieje możliwość wykonania jakiejś...nowej homologacji, żeby to zmienić? Kto określa to, co jest wpisane w O1 i O2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy istnieje możliwość zwiększenia pozycji O1 i O2? Jak to zrobić?

Mam Peugeota 508, więc mogłoby się wydawać dosyć spore auto, o DMC 2265 kg, jednak w pozycji O1 i O2 w dowodzie (w obu to samo) mam wpisane... 500 kg.

To oznacza, że mogę ledwo ciągnąć Niewiadów? I to tyle? Czy istnieje możliwość wykonania jakiejś...nowej homologacji, żeby to zmienić? Kto określa to, co jest wpisane w O1 i O2?

Niemożliwe abyś miał na haku tylko 500 kg. Możliwe że ktoś się gdzieś pomylił. Ale jeśli faktycznie na tyle miałeś homologowany pojazd to nic z tym już nie zrobisz. Nie ma możliwości zwiększenia tych wartości. Natomiast jeśli to błąd to jak najbardziej da się to odkręcić.

 

Jaki to model Puga dokładnie, jaki roksilnik i skrzynia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeot 508 I przed faceliftem 2013 rok, hybrydowy diesel (sam diesel to 160 KM). Skrzynia automat.
Załączam plik, bo mnie posądzacie o jakąś ściemę.
20200721_134455.thumb.jpg.8b1e6b1149695f25dd0d6a658f212091.jpg
Masz go od nowości czy był sprowadzony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.