Skocz do zawartości

Masy O.1 i O.2 w dowodzie rej.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam

Być może już to było, ale opcja Szukaj nie pomogła mi odnaleźć. Planuję pożyczyć przyczepę i zasmakować wypoczynku z przyczepą. Zamontowałem hak , byłem na przeglądzie, wydział komunikacji dokonał adnotacji o haku, ale w DR mam puste pola O1 i O2. Czy tak może być a informacją o DMC jest tabliczka znamionowa w samochodzie lub karta pojazdu czy muszę wyjaśnić to w wydz. komunikacji ?

Zanim zacznę szukać przyczepy chciałbym to wyjaśnić i mieć pewność.

Pzdr

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cika, a tak z "drugiej strony", czy od początku posiadania tego samochodu brak było tych danych w DR? czy może jak auto przerejestrowywałeś urzędas nie wpisał tych danych?

W moim aucie od nowego był odpowiedni zapis w DR w polach O1 i O2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem drugim właścicielem auta i wydaje mi się, że w DR poprzedniego właściciela też nie było tych wartości. Co ciekawe zerknąłem wczoraj w DR auta żony i też tam jest pusto w O1 i O2, aczkolwiek żony samochód jest bez haka. Muszę chyba podjechać do urzędu i poprosić o wpis.

pzdr

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem. Rozwiązanie - z samochodem na stację diagnostyczną, diagnosta ustali dane i wyda zaświadczenie, z nim do Wydziału komunikacji, tam dokonają w dowodzie zmiany od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanko:

 

O1 w dowodzie rej jest określona jako: "maksymalna masa całkowita przyczepy".

 

Jak rozumieć "maksymalna"? Dopuszczalna czy rzeczywista?

Wiem, że to niuansik, ale dla mnie ważny, bo właśnie robie E do B i jesli O1 to DMC przyczepy, to mam za lekki holownik, a jesli rzeczywista masa, to jest ok.

 

Ktoś pomoże?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna wykładnia prawa to: pozycje O1, O2 dotyczą dopuszczalnej masy całkowitej. Niestety. :niewiem:

 

To lipa.. :czerwona:

 

Dzięki mymlon.

Co mi potencjalnie grozi przy przekroczeniu o 100 kg? Bede musiał jednorazowo przeciągnąć budkę i sie zastanawiam: ryzykować czy kombinowac cięższy holownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, sama droga to pikuś, problemy się zaczynają gdy stanie się nieszczęście. Ubezpieczyciel się na Ciebie wypnie, bo nie zachowałeś dopuszczalnych mas. Należy się więc dobrze zastanowić i przeliczyć czy warto. Co do kontroli drogowej to miałem tylko jedną i to w lutym kiedy wracałem z nowo zakupioną przyczepą z Kutna. Przyczyna zatrzymania: a gdzie pan w zimie na wczasy? Oczywiście przyczepa na holenderskich zjazdówkach RDW, dowód ichniejszy i ubezpieczenie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, to jest Polska, kraj toczony potężna chorobą bałaganu i niemocy.

Sam tego doświadczam ostatnio z wpisem do O1 mojej Laguny (pisałem trochę o tym na forum). Wziąłem się za prostowanie sprawy i okazuje się, że trafiam na beton. Beton urzędników w wydz. komunikacji starostwa (skorygują wpis gdy diagnosta wyda zaświadczenie), beton diagnosty (wyda zaświadczenie gdy okażę mu świadectwo homologacji) , żelbeton w Renault Polska (mają w głębokim poważaniu mój problem i nie myślą się zajmować szukaniem świadectwa homologacji, mówią że to sprawa dilera i szukaj wiatru w polu). Ażeby było weselej, to się okazuje, ze auto które kupiłem miało być krajowe (bo tak wynika z wpisu do książki pojazdu) a okazuje się, że zostało w 2007 r. sprowadzone z Francji i teraz nie ma winnego, kto pochrzanił wpisy do książki pojazdu. Przecież sprowadzonego auta bym nie kupił.

 

Ech, nie chcę dalej pisać by się nie irytować. I pomyśleć, że spotkało to mnie, urzędnika centralnego urzędu administracji państwowej, który administrację publiczną zna jak własną kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że spotkało to mnie, urzędnika centralnego urzędu administracji państwowej, który administrację publiczną zna jak własną kieszeń.

 

nie obraz sie ale az nie moge sie powstrzymac przed komentarzem ze "kto mieczem wojuje ............

:bukiet::ok: :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.