Skocz do zawartości

Do Norwegii na 2 dni


EVO

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiliśmy pojechać na zawody sportowe do Konsgvinger w Norwegii, nie było czasu na zwiedzanie więc nasz pobyt planowany był na 2 dni. Wszystko się udało pięknie - zawody wygraliśmy :) https://www.youtube.com/watch?v=ccPLbF1dUCc&list=UU_bF3AO-707djZS6sQoBTLA&index=56

 

Kilka spostrzeżeń z planowania i z przejazdu, jechaliśmy transitem z przyczepą (dmc 2600+ dmc 890) :

 

Trasa: Wrocław - Berlin - Puttgarden - Rodby - Kopenhaga - Malmo  - Goeteborg - Oslo - Kongsvinger 

 

  • Rezerwacja promu na promy.pl - jezeli sie zarezerwuje 14 dni przed wypłynięciem są spore rabaty, ja się troche zagapiłem i data przeprawy  do Danii upływała za 13 dni więc w jedną stronę stawka  była normalna ( ale nizsza od tej dostępnej na bramkach w porcie). Zapłaciliśmy 140 euro za zestaw do 12m +3 osoby tam i 100e za droge powrotna bo bylo więcej niz 14 dni od zakupu biletu. Gorszą strona rezerwacji jest konieczność wyboru dnia i godziny przeprawy ( bez możliwości zmiany). Jak później się okazało można się przeprawić wcześniej niż na zamówionym bilecie, liczy się data - jeżeli na wcześniejsze przeprawy tego dnia ( od godz.0.00) są dostępne wolne miejsca to można płynąć ( ale nie później niż na bilecie - i tu liczy się godzina). 
  • Most Oresund - kupiliśmy urządzenie do płatności automatycznej http://uk.oresundsbron.com/page/945 . Tutaj nasze oszczędności są największe - normalna stawka za zestaw to 98 euro za przejazd zestawem, z tym urządzeniem mamy 42 euro za przejazd + 38 euro jednorazowo rocznego abonamentu. Do plusów należy dodać że urządzeniem płacimy tez za mosty i drogi w Norwegii. Urządzenie zamawiamy online ( doszło po 5 dniach). W systemie rejestrujemy tylko samochód ( nie da się zestawu), kiedy jedziemy zestawem musimy wjechać na żółty pas przy bramkach - do obsługi manualnej - podajemy pracownikowi urządzenie do ręki a on je skanuje - wtedy nam zalicza za przejazd zestawem a nie tylko samochodem.
  • Camping przy promie po stronie niemieckiej - jeden z nielicznych całorocznych http://www.camping-miramar.de/english.html  - naprawde rewelacja!! Piękne miejsce, na terenie jak z bajki. Zapłaciliśmy za noc z prądem i zapleczem socjalnym 21 euro ( na naszą prośbę dostaliśmy miejsce gdzie mogliśmy stać bez rozpinania) 
  • Od strony Duńskiej przy promie nie znalazłem ani jednego czynnego campingu. 80km przed promem w Rodby jest stacja STATOIL z darmowym gorącym  prysznicem (Statoil, Sydmotorvejen 380, 4733 Tappernøje, Dania)
  • Przy samym porcie jest publiczny ogromny parking ( przy stacji kolejowej)  na którym można spokojnie przespać noc.
  • Jadąc przez Berlin uważajcie na nowy typ fotoradaru w tunelach- nie widać ich i nie mają lampy- robią fotki w ciemności bez lampy - najbardziej skuteczne w Berlinie. Dowiedziałem się o tym od znajomego który przy nich pracuje.
  • Trzeci raz w tym roku ( pierwszy raz z przyczepą)  miałem kontrolę policyjną na trasie Puttgarden - Lubeka. Sprawdzali tylko czy suma dmc nie przekracza 3500 ze względu na moje prawo jazdy kategorii B. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem EVO,

 

gratuluje wygrania zawodow!

 

Opis wyjazdu  z pewnoscia pomoze jadacym do Szwecji i Norwegii.

 

Co do opisu kempingu na Fehmarn:

Zaluje, ze Ci o nim nie napisalem.

My spalismy tam noc zeszlego roku w drodze do Szwecji choc  moje (SUBIEKTYWNE) wrazenia z tego kempingu byly  odwrotne do Twoich, mimo, ze  polozenie nad woda przyjemne. Swiadomie nie wybralismy go jadac do Szwecji w tym roku.

Przatlaczala mnie jego wielkosc, gwar, waskie uliczki i niewielkie parcele z koniecznoscia ustawienia auta i przyczepy w nakazanym ukladzie.

 

Coz, moze bylo to typowe dla pelni sezonu.

 

Cale szczescie, ze kempingi i preferencje sa rozne. Kazdy moze znalezc cos dla siebie...

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem EVO,

 

gratuluje wygrania zawodow!

 

Opis wyjazdu  z pewnoscia pomoze jadacym do Szwecji i Norwegii.

 

Co do opisu kempingu na Fehmarn:

Zaluje, ze Ci o nim nie napisalem.

My spalismy tam noc zeszlego roku w drodze do Szwecji choc  moje (SUBIEKTYWNE) wrazenia z tego kempingu byly  odwrotne do Twoich, mimo, ze  polozenie nad woda przyjemne. Swiadomie nie wybralismy go jadac do Szwecji w tym roku.

Przatlaczala mnie jego wielkosc, gwar, waskie uliczki i niewielkie parcele z koniecznoscia ustawienia auta i przyczepy w nakazanym ukladzie.

 

Coz, moze bylo to typowe dla pelni sezonu.

 

Cale szczescie, ze kempingi i preferencje sa rozne. Kazdy moze znalezc cos dla siebie...

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

 Teraz było cicho i pięknie:) Parkowaliśmy w poprzek 3 miejsc żeby się zmieścić całym zestawem :) Powiem tak - poza sezonem super :) W sezonie nie wiem :) ale masz rację że jest ogromny i może tam być jak w ulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Urządzenie o którym pisałem w #1 poście można też użyc na moscie nad Wielkim Bełtem w Danii (pomiędzy Fionią a Zelandią) 342 korony dunskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.