Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

u nieuciążliwego policjanta 100pln :) , u uciążliwego -to samo+1pkt i nakaz odpięcia przyczepy.ale najbardziej obawiałbym się nie "władzy",a ubezpieczyciela,który w razie jakiegoś odpukać wypadeczku,nawet maleńkiej stłuczki ale z Twojej winy.zaraz Ci powie ,że za ciężka przyczepa i nie zapłacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam kupilem przyczepę z angli hobby 1350 dmc moja vectra 2155 dmc i o pięć kilo przekroczyłem 3500kg trochę się dowiedziałem u przedstawiciela hobby koło poznania firma Smolicz  cofneliśmy początki pierwszej rejestracji z właścicielem z angli .I w sumie koszt 500 zł za homologacje trochę stresu i mam 1300kg w przyczepie ,mam dowód od tygodnia zestaw 3450kg .Polecam firmę smolicz za profesjonalne podejście do sprawy bo za pierwszym razem się nie udało i dalej bezinteresownie pomagali Pozdrawiam

Warunek zmiany jest żeby przyczepa nie była zarejestrowana w polsce

Edytowane przez andrzej763 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę pisząc poprawnie i zrozumiale, to budki sprowadzone z UK "można" samemu sobie manewrować z wartością DMC

- co jest w PL powszechne, o ile nie ma nigdzie w danym egzemplarzu podanej tej wartości którą wpisuje w kwicie Diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak od razu manewrować DMC samemu , to chyba troszkę nie. Ustalając DMC przyczepy powiedzmy z Anglii jest wiele źródeł żeby się dowiedzieć jaka istnieje dla takowego modelu,( chyba ze diagnosta jest samobójcą)  a nawet opinia rzeczoznawcy co niekiedy opinia taka mija się z celem i pieniędzmi wydanymi. A homologacja to homologacja nie podważenia wydana przez producenta czyli stwórcę cepki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, mam serdeczną prośbę.
Było gdzieś w jakimś temacie opisane, jak ktoś przeprowadził procedurę zwiększenia DMC przyczepy, łącznie z uzyskaniem nowej tabliczki znamionowej od producenta. Za nic nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było i kto, o tym pisał.
Może ktoś z Was pamięta, to bardzo proszę o link :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio?  ;)

http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-waży-wiecej-niz-myslisz/?p=344278

 

Tabliczkę wraz z wyciągiem z homologacji uzyskujesz od producenta za opłatą (raczej).

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio?  ;)

http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-waży-wiecej-niz-myslisz/?p=344278

 

Tabliczkę wraz z wyciągiem z homologacji uzyskujesz od producenta za opłatą (raczej).

 

Wiedziałem, że to było zbyt proste, abym sobie przypomniał :] :] :]

Wielkie dzięki  :dzieki:

Całe popołudnie zastanawiam się, czy warto się zająć tym tematem u siebie :niewiem:

Muszę to jeszcze rozważyć, zwłaszcza, że mocno śledzę Twój temat o współczynniku "1/33" :hmm:

Mój obecny holownik może w/g DR tylko 1600, a z "1/33" tylko 1530

Jeśli zbyt pochopnie zwiększę DMC przyczepki (jeśli się da :niewiem: ), to w skrajnym przypadku może się okazać, że będę musiał szybko zmieniać również holownik :jump:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że jeszcze tak do końca nie jestem pewien, czy rzeczywiście chcę dokonać tej operacji.

Ostatnie tematy, które śledzę na forum trochę mnie motywują do zastanowienia się nad tym.

Dzisiaj postanowiłem, że jeszcze raz dokładnie przeanalizuję masę i załadowanie swojej przyczepy i stosownie do tego podejmę jakąś decyzję. Porozmawiamy jeszcze o tym przy okazji, na pewno dam Ci znać.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij maila do producenta z zapytaniem o koszt i możliwość. Jak szukałem budki wysłałem takich mail kilka ( a nawet kilka do tego samego producenta) - do niczego to nie zoobowiązuje, a przynajmniej wiesz jakie masz opcje.

PS: Unbedenklichkeitsbescheinigung ... i jak tu nie kochać tego języka;)

 

Hobby odpisuje np tak:

Thank you for your e-mail.

 

It is possible to change the weight from 1.350 kg to 1.300 kg. For that you need a document “Unbedenklichkeitsbescheinigung” and a new chassis plate for the caravan.

 

If you want to have this document and the chassis plate we need a notice of you with your postal address. We inform you that the documents are with costs, about 54 Euro with VAT.

 

PS: Unbedenklichkeitsbescheinigung ... i jak tu nie kochać tego języka;)

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy producent odpowie.

 

ja pisałem do lmc i zlali mnie totalnie - zarówno polscy przedstawiciele ("serdecznie pozdrawiam"), którzy po rozmowie przez tel nie byli zainteresowani pomocą i kazali przesłać maila... mija miesiąc totalnej ciszy. To samo w temacie maila bezpośrednio do producenta, również zero odzewu - przyczepę odpuściłem, co w sumie patrząc z perspektywy czasu wyszło dla mnie korzystnie :) kupiłem inną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.