Skocz do zawartości

Zmiana DMC w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.01.2018 o 15:43, ZdzislawW napisał:

Dzisiaj przerabiałem podniesienie dmc o 200kg. Po napisaniu pisma do Fendt otrzymałem zaświadczenie bezpieczeństwa oraz tabliczkę.Po przetłumaczeniu   i  udaniu się do WK w Przemyślu 10 min i sprawa załatwiona bez diagnosty . Prosto i łatwo.

Jeśli ktoś ma problem ze zmianą DMC bo urzędnicy/diagności uparci to należy przyczepkę chwilowo zarejestrować w Przemyślu (najlepiej na zaufanego forumowicza:)

Po zmianie danych rejestracja z powrotem na siebie ??

Prawda że prosty sposób? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, Właśnie przyszło do mnie listem zaświadczenie z Hobby, że mogę podnieść DMC do 1500kg oraz.....dwie tabliczki znamionowe :hmm: . Jedna blaszka tych samych rozmiarów co mam obecnie....ALE BEZ JAKIEGOKOLWIEK GRAWERU ! :niewiem:, a druga jako naklejka już z nowymi danymi

Nie znam języka niemieckiego...więc google translator poszedł w ruch ...i jeżeli dobrze tłumaczy to od 2019 r powinienem starą tabliczkę zdemontować i przyczepić ją tyłem...lub założyć tą nową pustą...a naklejkę przykleić w bakiście.

Jutro biegnę do tłumacza przysięgłego aby przetłumaczył zaświadczenie i zobaczymy co to będzie :)

Trzymajcie kciuki!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już jestem po :)

W DR mam wpis o zmianie F1 i F2 na 1500 kg. Czkam 2-3 tygodnie na nowy DR.

Dzisiaj jeszcze tylko zamiana tabliczek i już na pełnym legalu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacekzoo napisał:

A kazali Ci robić przegląd?

Nie, 

Najpierw Pani powiedziała, że przegląd będzie konieczny...ale na moje pytanie: "Czy na pewno" to poszła do Naczelnika sprawdzić :)

I okazało się, że przegląd nie jest konieczny ponieważ w zaświadczeniu od Hobby było wpisane {tutaj nie zacytuję, ale oddam sens}, "że podniesienie DMC do 1500 jest możliwe bez zmian konstrukcyjnych, zgodnie z homologacją", Pani mi powiedziała, że właśnie to wyrażenie zdecydowało, że nie muszę jechać na przegląd. do tego ja powiedziałem, że mam już od producenta nową tabliczkę

Edytowane przez Jaśki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, 

pozwolę się włączyć do dyskusji gdyż mam pytanie z zakresu DMC. Jakie DMC jest najlepsze? Bo czytam ze głównie każdy chce zwiększać? 

Ja mam dylemat w druga stronę. Kupiłem przyczepę LMC 500 która na tabliczce znamionowej ma 1350kg a w papierach 1500kg. Myślałem ze 1350kg będzie lepsze.

DMC auta (opel astra) mam 1950kg wiec przy 1500kg wyjdzie mi całość 3450kg. Czyli na dzisiaj OK ale co jak zmienię auto za pół roku na ciut większe gdzie będzie miało DMC 2050kg? Będę mieć 2050+1500 czyli ponad 3,5t.

tak wiec jedno pytanie do szanownych forumowiczów jakie DMC powinienem wybrać, a drugie to jak przebiegnie rejestracja? Czy Urząd będzie patrzyć na papiery przyczepy i tłumaczenie gdzie jest 1500kg czy na dokument z przeglądu gdzie bedzie wg tabliczki 1350kg?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Commander napisał:

DMC jest takie dobre.... żeby mieć te 300 kg ładowności.

Dzięki. Masa własna to 1100kg. 
Masz na myśli 1500? 
Wtedy z autem ponad 2000kg DMC przekroczę całość zestawu 3,5t i zaczną się viatolle itp. Dobrze rozumuje?

z drugiej strony 1100 plus 50kg rowerów, 50kg wody, akumulator, gas, przedsionek to szybko wyczerpie 250kg. 
stad moje pytanie w która stronę iść. 
Czy walczyć o 1350kg jak to jest na tabliczce czy 1500 z papierów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dzięki. Masa własna to 1100kg. 
Masz na myśli 1500? 
Wtedy z autem ponad 2000kg DMC przekroczę całość zestawu 3,5t i zaczną się viatolle itp. Dobrze rozumuje?
z drugiej strony 1100 plus 50kg rowerów, 50kg wody, akumulator, gas, przedsionek to szybko wyczerpie 250kg. 
stad moje pytanie w która stronę iść. 
Czy walczyć o 1350kg jak to jest na tabliczce czy 1500 z papierów? 


Ale o co masz walczyć? Najpierw ustal stan faktyczny. Nie może być tak, że na tabliczce masz 1350 kg a w papierach 1500 kg. No chyba że masz papiery od innej przyczepy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Weekend napisał:

Czy walczyć o 1350kg jak to jest na tabliczce czy 1500 z papierów? 

Tu nie masz wyboru, co Ci się bardziej podoba, tylko musisz wyprostować do prawidłowego stanu i dopiero wtedy myśleć czy zmienić dmc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.