Skocz do zawartości

Berekfurdo


PYNIUS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nigdy nie rezerwuję miejsc na kempingach . Bo i po co . Jest dogodne miejsce to je zajmuję ,nie ma, to czasami warto poczekać kilka godzin lub jadę na inny równie dobry. Na Węgrzech w promieniu 50 km nie ma żadnych kłopotów w znalezieniu kempingu z basenami.

Węgry to kempingowe ELDORADO. Prawie zawsze mam rozterki dokąd jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam jeszcze jedno pytańko co do Berekfurdo  ponieważ na wakacjach odpoczywamy od garów i gotowania to czy są na terenie knajpki godne polecenia ( taj jak  w Bogacs pierwsza  knajpka  z gulaszem z kociołka). Lubimy popróbować różne regionalne potrawy, ale też często radzimy się starych bywalców co by nie zaczynać  z falstartem. Jeżeli ktoś może opisać umiejscowienie takiej knajpki (lub przesłać zdjęcie) będę wdzięczny.

Acha, oczywiście do zobaczenie  w Berekfurdo od 02.07-16.07

 

pozdrawiam Erni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym terenie kąpieliska jest kilka punktów (barów) ,które serwują posiłki ,napoje ,lody itp. Natomiast poza obiektem kąpieliska znajdziesz kilka restauracji z wieczornym graniem -można potańczyć jak sił wystarczy po całodziennych kąpielach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieramy się do Berekfurdo  w czwartek wczesnym rankiem, powinniśmy być tam na ok 10-11 - mam pytanie do obecnych tam, jak jest z miejscem, czy spokojnie znajdziemy dla siebie jakąś miejscówkę, 

 

pozdrawiam i do zobaczenia

 

Ernest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wybieramy się do Berekfurdo w czwartek wczesnym rankiem, powinniśmy być tam na ok 10-11 - mam pytanie do obecnych tam, jak jest z miejscem, czy spokojnie znajdziemy dla siebie jakąś miejscówkę,

 

pozdrawiam i do zobaczenia

 

Ernest

W Berekfurdo w dniu 5 sierpnia zostanie otwarty kryty basen.

Jestem troche zawiedziony bo sadzilem ze bedzie wiekszy.

Kryty basen miesci 4 male baseniki w tym chyba jeden lub dwa z woda lecznicza.

Upaly nadal trwaja po 36 stopni codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upaly nadal trwaja po 36 stopni codziennie.

@Lucek26

U nas wczoraj do godz. 15:00 pochmurno, byliśmy bez słońca.

W nocy barzdo gorąco, najlepiej było tylko pod gwiazdami.

Od świtu do godz. ~06:00 siedziałem nad brzegiem morza.

Jest to moja ulubiona pora dnia,cicho i spokojnie.

< czekamy na deszcz

      

Real Feel 34°

Pozdrawiamy z HR,

Ir & Ed

PS

Dziś rano dojechali rodacy (Krosno) jechali całą noc w deszczu przez SK i A.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku spędzam urlop częściowo w Polsce, ale i tak chcę podjechać na węgierskie baseny na około tydzień. Znam dobrze kemping w Cserkeszolo, bo byłem tam już kilka razy. Ale chciałem spróbować czegoś innego dla odmiany więc padło na Berekfurdo. Ale okazuje się, że mam kilka istotnych pytań, bo nie umiem sam ustalić brakujących informacji.

  1. Ile basenów jest w Berekfurdo? Czy tak jak w Cserkeszolo są liczne basny dla dzieci, dla dorosłych moczących odwłok, dla pływaków itd? Czy może dwa baseny na krzyż i tyle?
  2. Czy od 2015 roku droga E71 przez Encs i Miszkolc jest płatna od samej węgierskiej granicy czy tylko na odcinku autostradowej obwodnicy Miszkolca? Chodzi o to że ja jadę zestawem poniżej 3,5 tony bez autostrad i bez winiety. Ale od stycznia 2015 są nowe zasady i chcę być w zgodzie z przepisami. Na jakim odcinku mogę jechać legalnie drogą E71 bez winiety?

P.S. Proszę mi nie tłumaczyć, że fajnie jest autostradą, bo ja nie mam autostrady na swoim odcinku więc dla paru kilometrów nie będę kupował winiety.

 

Za porady odnośnie kempingu i przede wszystkim połączonego z nim kąpieliska termalnego w Berek będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Berekfurdo jest nowy basen dla dzieciaków z ciepłą wodą z dwiema zjeżdżalniami (mimo że wyglądają na małe dają całkiem sporo frajdy). Ten basen jest częściowo zadaszony (bez ścian bocznych).

Kolejny to basen olimpijski gdzie pływa najmniej ludków, ale woda czyściutka i w miarę ciepła.

Są też w dwóch różnych miejscach 2 baseny całkowicie odkryte z brązowymi gorącymi wodami leczniczymi.

No początkiem sierpnia ma ruszyć nowy basen kryty też z ciepłą wodą - http://furdo.berekfurdo.hu/?module=news&action=show&nid=212595tu zdjęcia jeszcze w toku budowy.

Tu znajdziesz trochę zdjęć tych basenów: http://furdo.berekfurdo.hu/en/?module=news&fname=public-baths(Top na górze strony)

A tutaj trochę zdjęć z ich FB - https://www.facebook.com/pages/Berekf%C3%BCrd%C5%91i-Strandf%C3%BCrd%C5%91/132552126953338?sk=photos_stream

 

Warto ten kemping zaliczyć jeżeli szukasz trochę spokoju dla siebie oraz nieco rozrywki dla dzieciaków.

Na basenach dla dzieci oraz olimpijskim cały czas są ratownicy.

Edytowane przez blumore (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany wyjazdem do Berekfurdo w drugiej połowie sierpnia i mam pytanko dotyczące dojazdu czy droga dojazdowa przez Słowację i Węgry jest płatna ? jakieś winiety ? w Polsce autostrada płatna to wiem ,ale dalej jadę pierwszy raz w tym kierunku to się nie orientuję.

Pozdrawiam Piotr

Edytowane przez Piotrek42 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedziesz autostradami to będą one płatne zarówno na Węgrzech jak i na Słowacji.

 

Płatne drogi na Węgrzech masz zaznaczone na tej mapie kolorem czerwonym http://forum.karawaning.pl/topic/17728-berekfurdo/?p=434836

 

Natomiast na Słowacji drogi zaznaczone na żółto (źródło:  http://www.dialnicnenalepky.sk/en/charged-sections )

mapa_2014_SK_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.